denvi  Dołączył: 09 Lis 2008

FM3A - Df - D800
Tak na moje oko, to DF ma bliżej do D800 niż do analoga. Ciągle trzymam kciuki za Pentax i cyfrową wersję LX, oczywiście bardziej przypominającą oryginał, niż wariację jaką stworzył N.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Wojna estetyczna widać zmieniła się w Wojnę pikselową :/ ostatnio drukowałem z ok 8,5 Mpx (kadrowane z 10) w formacie 40x50 - jakoś źle nie wygląda na ścianie...
Jak by dali 36 mega byłoby larum "żejaktopaskudnieszumi" na ISO >3200...
jak się już czepiać to braku wymiennej matówki i bezsensownej blokady pokreteł (guziczek utrudnia obsługę jedną ręką - testowałem z D7,1k i D600/610, nie przekona mnie nikt po co to)
 

puch24  Dołączył: 03 Sie 2013
FE, FE2, FM2, FA, FM3A mają wymienne tylne ścianki. Ciągle mi się marzy, że ktoś zrobi do nich wymienną tylną ściankę cyfrową, bo mam do tych aparatów stosunek bardzo szczególny. Jakiś czas temu widziałem - chyba na YouTube - taką ściankę, będącą czyimś amatorskim dziełem.
Nikon Df wyglądem przypomina skrzyżowanie FE z FA, i mógłbym go mieć, gdyby cena była bardziej dla ludzi.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
No i jest w ofercie sklepowej Fotojokera za ponad 12 tysi...
Gdybym celował w "luszczankę" to bym się zastanawiał ale chyba więcej jak 9 nie byłbym skłonny dać.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Akurat tyle w Japonii kosztuje teraz.....278000 jencow.......mozna by zalatwic, ale najwczesniej w kwietniu, bo ktos ma przyjechac do mnie, a potem moglby przywiezc. Ale mysle, ze do tego czasu troche spadnie cena......
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Na dpreview wrzucili sample z Nikona Df i cala galerie reklamuje na pierwszej stronie to zdjecie:


Chyba najciekawsze, takie naturalne i bardzo przyciaga wzrok, no i obsmialem sie strasznie jak zobaczylem, ze zostalo zrobione obiektywem Pentax Super Takumar 50mm F1.4 :-)
http://www.dpreview.com/g...samples-gallery
 
marcin_2013  Dołączył: 07 Kwi 2013
D3 w srebrze jest chyba ładniejszy.

poza tym Nikon sprytnie zmienił jakąś pierdółkę w mocowaniu obiektywów do Df i D 5300 bodajże, i teraz już nie wszystkie kundelki (szkła Sigma) podejdą...
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Sigmy mają problem ze stabilizacją i autofocusem. To chyba kwestia oprogramowania. Natomiast sam bagnet otrzymał dźwigienkę do sterowania przysłoną starych obiektywów. Coś podobnego jak w "nie kastrowanych" puszkach pentaksa sprzed ery cyfrowej.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
michal5150 napisał/a:
To chyba kwestia oprogramowania.
raczej tak, bo problemy zaczęły się po update firmware - cóż metoda nienowa, Pasikonik też kiedyś tak "modernizował", żeby bateryjki zamienne mimo też samej pojemności co ordżinale rozładowywały się szybciej (elektroniczny myk)...
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
marcin_2013 napisał/a:
D3 w srebrze jest chyba ładniejszy.

Zakładam, że mówisz o Df, bo nie ma srebrnej wersji D3.
marcin_2013 napisał/a:
poza tym Nikon sprytnie zmienił jakąś pierdółkę w mocowaniu obiektywów do Df i D 5300 bodajże, i teraz już nie wszystkie kundelki (szkła Sigma) podejdą...
Nie, nie. D5300 ma takie samo mocowanie jak inne dzisiejsze nikony tej klasy.
Natomiast Df ma coś, czego od dawna nie montowano w żadnym body, chyba że mówimy o czasach, gdy na ziemi chodziły dinozaury :)
Przydatne to do pracy ze szklarnią nikkor z lat 60-tych. Czy szczerze - margines, normalny fotograf nie ma co sobie tym głowy zawracać. Ale posiadacz Df - może tak.

Kłopoty we współpracy szklarni Sigmy z Nikonami są z gatunku softowych, a nie mechaniki.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Review: http://www.youtube.com/watch?v=en5z-Q4po4M
Chociaż bardziej by się chyba nadawało do "śmiesznych filmów" ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach