grober  Dołączył: 16 Lip 2010
SAMPLE PENTAX DA 16-45 f4 vs Sigma DC 17-50 f2,8 EX HSM
Małe porównanie standardowych zoomów, obydwa na f4:

Pentax 16mm f4:


Sigma 17mm f4:


Pentax 45mm f4:


Sigma 50mm f4:


a oto jak wygląda obrazek po złożeniu-link aby nie zaśmiecać:)
sigma w pentaxie
 

takpoprostu  Dołączył: 10 Kwi 2008
i co my mamy zobaczyć na takim małym obrazku który dałeś ? bez sensu... jak już chcesz pomóc to daj full jpga albo rawa. wrzuć na darmowy serw podaj linki i tyle.
 

grober  Dołączył: 16 Lip 2010
takpoprostu napisał/a:
i co my mamy zobaczyć na takim małym obrazku który dałeś ? bez sensu... jak już chcesz pomóc to daj full jpga albo rawa. wrzuć na darmowy serw podaj linki i tyle.

Zapomniałem dodać w temacie, że chodzi o zakres kąta widzenia obu obiektywów.
Ale jak jest taka potrzeba to mogę umieścić większe zdjęcia:)
 

grober  Dołączył: 16 Lip 2010
Na "wniosek" WuWu84 zrobiłem małe porównanie.
Nie są to aż tak znaczne błędy obiektywów, cegły takie są:)
Ściana została postawiona przez budowniczych PeeReLu w 1969 roku:)

Pentax 16 f4:


Sigma 17 f4:


A teraz wycinki lewy dolny róg, przycięte w Lightroomie, wyostrzanie na "monitor", tryb LOW.

Pentax 16 f4:


Sigma 17 f4:


Dzięki WuWu84 zobaczyłem jak słabo Pentax DA 16-45 wypada w narożnikach jeśli chodzi o ostrość w porównaniu z Sigmą.

tutaj JPG z puszki Pentax 16 mm

a tu JPG z puszki Sigma 17 mm
 
walec  Dołączył: 11 Sie 2008
Moje egzemplarze dają odwrotne wyniki. Pentax jest ostrzejszy na brzegach. A przy pełnej dziurze brzegi Sigmy są naprawde przeciętne.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
grober, a zrob proszę test : Pentax i Sigma - oba przymknięte o 1 działkę, bo to porównanie jak dla mnie skazuje Pentaksa na porażkę - jeśli już to testować to z DA*16-50/2.8... Ja się na testach nie znam, ale IMHO tu udowodniłeś że przymknięty obiektyw jest lepszy od tego na pełnej dziurze :evilsmile:
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
arQ daj spokój - serwisów z wykresikami i tablicami jest od groma ;-)

Tu chodziło przede wszystkim o porównanie w miarę podobnych warunkach krótkich końców, bo miałem nadzieje, że 16 mm w DA jest oszukane i nie stracę wiele z szerokości przesiadając się na generalnie lepszą sigmę. Ale dzięki powyższym samplom i porównaniu tej sigmy na nikonie znajomych z kitem olka, już wiem, że to jednak nie to czego potrzebuje. Także raz jeszcze dzięki grober, za poświęconą chwile :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach