wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
92$ + przesyłka do Polski. Taniej ciężko znaleźć póki co .

Co do używania samej rączk., Mam i jest wygodne, ale ostatnio nie używam, bo mi się do ulubionej torby nie mieści :-P
 
jasek  Dołączył: 24 Lis 2006
Bo i do tego kloca to torba musi być spora. Uchwyt jest super, zwłaszcza do przenoszenia aparatu. Zresztą też każdy kto go widzi - chce dotknąć. P67 z tym gripem jest naprawdę sexi :-P . Czasem na allegro pojawiał się w znośnej cenie - około 200 zł. O ile pamiętam. Ale teraz na ebay.de jest za około 80 EUR (ale jeszcze dwa dni).
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
CHłyt jest super. Szkoda tylko, że montuje się go nie z tej strony aparatu, co trzeba ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
karmazyniello, 500 to za dużo.
tu masz za ~300
http://www.ebay.pl/itm/281264333232

a jak zobaczysz aukcje zakończone, to widać, że i za ok. 250 się da kupić.
 

bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
matb napisał/a:
CHłyt jest super. Szkoda tylko, że montuje się go nie z tej strony aparatu, co trzeba ;-)

O totototo. Rączka z lewej strony w funkcji zastępstwa gripa jest średnioużywalna.
No ale jej pierwotnym przeznaczeniem było zrobić miejsce dla lampy błyskowej :-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
bogdanm, Co Ty gadasz? Właśnie po to wymyślono tę rączkę, żeby lewą ręką trzymać cały ciężar korpusu z ciężkim szkłem, a prawą rękę mieć wolną do grzebania wokoło. Już to kiedyś pisałem - owszem wymagane jest przestawienie się na obsługę tego korpusu z przyzwyczajeń małoobrazkowych obsługi szkła ręką lewą, ale to właśnie na tym polega geniusz konstrukcji P67!

Nie wyobrażam sobie, że można zrezygnować z używania rączki w tym korpusie. Co innego, jak ktoś nigdy nie używał albo ma 67II. W starszych wersjach to rewelacyjny dodatek.
 

bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
Jestem w lewej ręce słabosilny. Fatalnie trzyma mi się kilkukilowego kloca lewą ręką...

Cytat
ale to właśnie na tym polega geniusz konstrukcji P67!

:mrgreen:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ja ostatnio używam trzonka tylko przy zdjęciach ze statywu, gdy potrzebuję poziomnicy. Niemniej nie wadzi mi on przy robieniu zdjęć z ręki. Zarówno pionowych, jak poziomych. Choć ostatnio, jak powiadam, do zdjęć z ręki go nie używam.

Niemniej trzonek, to trzonek!
 
jasek  Dołączył: 24 Lis 2006
Ja mam P67II i rączkę. Ona nie jest gripem jak w mikroobrazku. Jest natomiast bardzo pomocna w wielu sytuacjach i mimo sceptycznego podejścia (mojego) na początku, teraz nie wyobrażam sobie tego aparatu bez drewna po lewicy. To jest mój trzeci P67, w starszych modelach był istotnym elementem stabilizującym aparat, przy strzałach z ręki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach