duroc  Dołączył: 18 Paź 2006
Kolekcja raz jeszcze
Piotr B wywołał miły sercu temat Kolekcji Pleśniaków. To i ja swoje trzy grosze dokładam. Na próbę pstryknąłem trochę swoich okazów i z duma je tu prezentuję. Może kiedyś i mnie trafią się takie cudeńka jak Piotrowi.

Od góry od lewej: K, H3v mod. 1, SV mod.2, SV mod.2. Prawa kolumna: S1, S1a mod.1, S1a mod.2, S1a mod.2

Aparaty serii Spotmatic. Od góry od lewej: SP mod.2, SP mod.2, SP 500, SP 1000. Środkowa kolumna:SP II, SP II, SL, SP f. Prawa kolumna: ES, ES II, ES II, SP F. Dolny rząd: SP mod.1, SP mod.2
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
duroc, fajne zestawy. Ale umieszczanie załączników na serwerze forum, nie jest mile widziane.




Ale nie jestem adminem, to co będę pisał :-P .
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
duroc, umieśc gdzieś te fotki na fotosiku czy imageshacku...

dodam jeszcze, że jesteś bardzo postępowy - trzymasz czarne wśród srebrnych?
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Duroc, to widze ze masz modele ktore porownywalem do Twoich modeli, wiec powiedz mi, czym sie roznia od tych modeli?
 

duroc  Dołączył: 18 Paź 2006
Po kolei:
S1a nie ma samowyzwalacza, który SV (H3v) ma w postaci pierscienia wokół korbki powrotnej.
SP 500 i SP 1000 - to conieco uproszczone modele Spotmatica (ale nie SL, bo nadal maja pomiar!) wprowadzone na rynek odpowiednio w 1971 i 1974 roku. SP 500 ma czasy do 1/500 (oficjalnie) i nie ma samowyzwalacza. SP 1000 to prawie czysty Spotmatic raz jeszcze, ale bez samowyzwalacza.

[ Dodano: 2007-08-15, 19:27 ]
Jarek Dabrowski napisał/a:
umieśc gdzieś te fotki na fotosiku czy imageshacku...
dzięki za radę - właśnie to zrobiłem.

Jarek Dabrowski napisał/a:
jesteś bardzo postępowy - trzymasz czarne wśród srebrnych?
to ta nieznośna lekkość ducha egalitaryzmu .... trochę się wstydzę
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Duroc, wiec generalnie masz racje. :mrgreen: Tylko Twoja kolekcja rozni sie tym, ze posiadasz modele z roznych grup swiata (Japonia, Ameryka i reszta swiata). Ja natomiast zbieram wg produkcji modeli rozwojowo. Najlepiej to obrazuje japonska strona Pentax-Fan
http://www.pentax-fan.jp/ :mrgreen:
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Kurcze, cały się obśliniłem...

Skąd się bierze takie cacka?.......

http://www.pentax-fan.jp/

Taaak, te większe obrazki to do mnie przemawiają, ale te mniejsze robaczki, jakoś nie bardzo....
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fotonyf, dzieki za uznanie :mrgreen: Te "cacka" zdobywam teraz na japonskiej stronie aukcyjnej Yahoo. Sa modele ktore sa tansze niz w komisach. :mrgreen:
 

duroc  Dołączył: 18 Paź 2006
PiotrB. napisał/a:
Tylko Twoja kolekcja rozni sie tym, ze posiadasz modele z roznych grup swiata (Japonia, Ameryka i reszta swiata). Ja natomiast zbieram wg produkcji modeli rozwojowo
Racja Piotrze, ale tyś przeca u samego źródła a ja tu biedny miś żywię się tym, co skapnie i mogę tylko z zazdroscią poczytać o Twoich cudeńkach.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Moge Ci pomoc :mrgreen:
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
PiotrB.,
mogę tylko powiedzieć:
Takiemu to dobrze!!
Moje dwa Spotmatiki, które mają być początkiem kolekcji gwintowanych Pentaxów, zupełnie się mają nijak do tego, co w tym wątku jest wymieniane :-(

Ale cieszę się, że mam!
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
fotonyf napisał/a:
Moje dwa Spotmatiki, które mają być początkiem kolekcji gwintowanych Pentaxów, zupełnie się mają nijak do tego, co w tym wątku jest wymieniane
Ale cieszę się, że mam!

aa są tacy, którzy nawet pół Spotmatika nie mają w kolekcji :cry:
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Takim najlepiej!
Im bogatsza kolecja, tym trudniej ją rozbudować :-)
 

duroc  Dołączył: 18 Paź 2006
PiotrB. napisał/a:
Moge Ci pomoc
Dziękuję z góry.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach