AdamW  Dołączył: 16 Sty 2013
Obiektyw powiększalnikowy MIKAR/S
Witam.

Mam pytanie do Szanownych Forumowiczów: czy miał ktoś okazję rozbierać ten obiektyw?

Trafiłem egzemplarz strasznie zabrudzony a nie potrafię dobrać się do środka.... :-/

Pozdrawiam:
Adam
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
A warto to rozbierać?
 
Dr Avalanche  Dołączył: 14 Gru 2011
Z przodu i z tyłu obiektywu jest duży 'dekielek' wokół soczewki, wkręcony na gwint. Najlepszy jest odpowiedni gumowy korek, trzeba docisnąć i odkręcić. Możesz też założyć grubszą gumową rękawicę i spróbować odkręcić palcami. Uważaj na środkową soczewkę - chyba nie jest symetryczna, a może Ci wypaść w niekontrolowany sposób.
 
AdamW  Dołączył: 16 Sty 2013
Dzięki za podpowiedź - spróbuję się do niego dobrać.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
W jakiej odległości od matrycy te obiektywy będa dobrze ostrzyć?
Czy wysunięte z 1-2cm w przód jeszcze złapią ostrość?
 
fotna  Dołączył: 28 Sty 2017
Chyba nie warto go czyścić -lepiej kupić coś lepszego albo założyć choćby od aparatu ( m42).
Jeśli chcesz go użyć w aparacie to najlepiej z mieszkiem wtedy będziesz mógł ustawiać ostrość przy macro i z kilkudziesięciu cm( może nawet 1,5 m).
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
fotna napisał/a:
Chyba nie warto go czyścić -lepiej kupić coś lepszego albo założyć choćby od aparatu ( m42).
Jeśli chcesz go użyć w aparacie to najlepiej z mieszkiem wtedy będziesz mógł ustawiać ostrość przy macro i z kilkudziesięciu cm( może nawet 1,5 m).


Mi chodzi bardziej o tilt/shift, mikar ma przysłonę więc może był by lepszy efekt od tego ktory posiadam (80mm f2,8 ale bez regulacji przysłony).
Wiem że najlepiej poszukać czegoś ze średniego ale nie znalazlem nic w na tyle rozsądnej cenie by było warto.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Też znalazłem u siebie niedawno ten obiektyw... i nie wiem na jaką odległość ostrzy, bo w ogóle nie mogę nic złapać.
Pytanie, czy on się nadaje tylko na pośrednie pierścienie ?
Pominę fakt, że sam też go nie potrafię rozkręcić. ;-)
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
No jakimś forum NiC czytalem że wystarczy wkręcić redukcję i woila ale znaleźć nie mogę a przecież odłeglość rejestracyjna (czy jak to się nazywa jest podobna).
Mnie by właśnie interesowało czy to jest ta najdłuższa możliwa, czy najkrótsza.

Koszt zakupu (15zł) podobny do kosztów wysylki (polecony 10zł)... tyle że cwaniaczki chcą go wysyłać jako paczka za 25zł, by jeszcze parę groszy skubnąć

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach