fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
Cytat
Trzeba sobie chyba wymyśleć innego best evera np. kupić sobie w końcu cyfrę do koloru a cz-b trzaskać nadal contaksem ;]

Ja wole zdecydowanie film czy to kolor czy BW. Ostatnio przymierzam się do slajdów zobaczymy co z tego wyjdzie :-)
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
u mnie te same rezultaty co u Dana, krwiście czerwony pozytyw. w ogóle, gdzie w vuescanie (wersja profesjonalna) ustawia się raw 16bit linear?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
xneon napisał/a:
gdzie w vuescanie (wersja profesjonalna) ustawia się raw 16bit linear?


Trzeba ustawić 64 :-) W którejś zakładce na pewno jest.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
jorge.martinez napisał/a:
W którejś zakładce na pewno jest.
W zakładce "Wyjście", po odptaszkowaniu "Plik RAW"
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
kurczę, nie ma. jest TIFF, JPEG, PDF i OCR. dlatego pytam. Vuescan 8.6.02.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
xneon napisał/a:
kurczę, nie ma. jest TIFF, JPEG, PDF i OCR. dlatego pytam. Vuescan 8.6.02.

RTFM.
Skanowanie do raw -> http://www.hamrick.com/vu...c14.htm#topic11
Bity (Tab 'Input', lista 'Bits per pixel') -> http://www.hamrick.com/vu...putbitsperpixel
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
wywaliłem wszystkie ustawienia, nie korzystałem z kreatora i kurde pojawił się raw, dziwactwo.

już wszystko działa, a dobra rada zawsze służy :)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wiem ze odkopuje watek :evilsmile:
ale mam pytanie co do tego elementu "kalibracji"
po kliknięciu pipętą nie mam szans na żadne przycięcie - u mnie jest tylko jeden"pik" na wykresie :?:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Najnowsza wersja tutoriala - poki co tylko po angielsku. Moge zrobic tez po polsku jesli ktos nie da rady:

http://alkos.info/wp/colour-negative-scanning
 
fosforr  Dołączył: 26 Cze 2012
Witam.
Próbowałem obu metod alkosa. starsza metoda doprowadzała do czerwonych pozytywów, nowa robi istny kosmos z kolorami. czy oprócz tych metod są jeszcze jakieś inne szkoły skanowania kolorowych negatywów?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cos robisz zle... podeslij na PW link do surowego skanu (16 bit tiff) i efektu, zobacze co i jak.

[ Dodano: 2012-06-26, 16:38 ]
Jak sie wyjasnilo, fosforr uzywa urzadzenia wielofunkcyjnego HP f4180, bez mozliwosci skanowania materialow transparentnych.
 
chriss  Dołączył: 22 Maj 2012
@alkos
Czy autor mógłby uzupełnić pierwszy post o niewyświetlające się obrazki, ewentualnie gdzieś zamieścić działający cały tutorial, ponieważ pod wskazanymi linkami jest:
Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, postmaster@alkos.info and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.


Z góry dzięki! :mrgreen:
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
 
rad500  Dołączył: 08 Paź 2008
Witam.
Instrukcja genialna! (z pierwszego postu).
Szkoda tylko, że zniknęły obrazki, ale wszystko działa!
Poza filtrem WhiteBalance - wyskakuje "the command filter is not currently available",
ale to nie przeszkadza.
aha i na końcu, w ostatnim kroku trzeba ręcznie przyciąć kanał RGB - do wizualnie na oko rozsądnych wartości.

[ Dodano: 2014-03-07, 19:45 ]
Witam ponownie

Jednak trochę się zapędziłem - sposób z pierwszego postu działał ale tylko akurat na pierwszym zeskanowanym filmie. Na następnych pojawiał się nieusuwalny (przy moich staraniach) czerwony zafarb (co z resztą opisywane jest w temacie).

Natomiast:
cube007 napisał/a:
chriss - http://aleknowak.net/wp/colour-negative-scanning/

jest jak najbardziej dobrą metodą i już przeze mnie sprawdzoną. Polecam!
P.S.
Skanowałem oprogramowaniem Minolty DiMage Scan, ustawienia: color depth: 16 bit, autoexpose for slides Off.
 
rad500  Dołączył: 08 Paź 2008
Witam,
Czy ta metoda skanowania jest dalej aktualna?
Odkopalem skaner do klisz i bede probowal cos zdzialac ;)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jak najbardziej.
 
rad500  Dołączył: 08 Paź 2008
Mam wykupiona probna wersje abonamentowa Photoshopa (40 zl/mc), teraz juz to sie nie nazywa "akcje" tylko "operacje"
Ale metoda dalej dziala!



 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zobacz Negative Lab Pro. Próbna wersja jest chyba na 24 klatki. Na YouTube jest sporo tutoriali.
 
rad500  Dołączył: 08 Paź 2008
A dzieki, obczaje
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Poniżej zdjęcie z 1981 roku "zeskanowane" lustrzanką i "odwrócone" w Lightroomie z użyciem Negative Lab Pro. Pokazałem je kilka dni temu w wątku "zimowym".


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach