wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Doszła SC-26 i ... d...a :-(
Jest minimalnie ale większa od tej wyjętej z PZ-1. Wkładałem kilka razy i starałem sie domknąć ramkę, ale nie dało się. Chyba że trzeba by to zrobić jeszcze mocniej, ale trochę się bałem coś sp...ć.

edit

Do PZ-1P weszło. Nie wiem czy jest jakaś różnica, czy po prostu odpowiednio mocniej wcisnąłem. W każdym razie matówka zamontowana. Działa , ostrzy w punkt.
Zatem będzie to piękna para z K50/1.2 ;-)
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Za K50 f1.2 Hejt się należy :-B :evilsmile:
 
stereo  Dołączył: 17 Maj 2008
Witam,

czy ktoś w końcu sprawdził jak się ma sprawa z tymi matówkami? Chętnie bym wstawił do Z-1P matówkę z klinem, ale jako, że mam tu rewelacyjny pomiar światła do slajdów (a to będę używał głównie) nie chcę tego psuć. Ta od MX w końcu przekłamuje?[
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
stereo napisał/a:
czy ktoś w końcu sprawdził jak się ma sprawa z tymi matówkami? Chętnie bym wstawił do Z-1P matówkę z klinem, ale jako, że mam tu rewelacyjny pomiar światła do slajdów (a to będę używał głównie) nie chcę tego psuć.
Wszystko działa.
 
stereo  Dołączył: 17 Maj 2008
Super, czyli rozumiem, że wybierając SC-1 lub SB-1 do Z-1P nie dość, że wejdzie bez problemu, będę miał mikrorasetr i klin, to jeszcze pomiar światła pozostanie taki sam? Nie ma to jak Pentax :)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
stereo napisał/a:
nie dość, że wejdzie bez problemu
Nikt nie pisał, że matówki od MXa wchodzą bez problemu, trzeba użyć trochę siły. Miałem SC-1 w Z1p.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
espresso napisał/a:
wuzet napisał/a:
Do PZ-1P weszło. Nie wiem czy jest jakaś różnica, czy po prostu odpowiednio mocniej wcisnąłem. W każdym razie matówka zamontowana. Działa , ostrzy w punkt.
Jak pomiar światła?

Działa dobrze. Zrobiłem już kilka filmów tym aparatem i nie miałem żadnego problemu.
 
stereo  Dołączył: 17 Maj 2008
Podłączam się do pytania espresso.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Panowie, wszystko jest kilka postów wyżej ;-)

Kupiłem na ebayu. matówka SC-26 od LX-a.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Dobrze ze pasuje a nie psuje ;-)
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Macie tu pełny wykaz matówek MX/LX z opisem i tabelą która do jakich szkieł.

 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Marku, powinien być praktycznie na równo z kółkiem. Ale nawet gdy w moim Z1 trzymam go wciśniętego to mogę swobodnie kółko obracać i drugim (nad spustem) wybierać funkcje. Pzdr.
 
wednes  Dołączył: 05 Sie 2015
A ja mam pytanie z innej beczki:
Czy jak podepnę pod Z-1p obiektyw Sigma 17-50 mm f/2.8 EX to będzie on działał tak jak należy? Chodzi mi o to czy przysłona się będzie sama dopasowywała czy jak? Bo w lustrzance ustawia się to w aparacie.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Będzie działał. Tylko pamiętaj, że na fotkach będzie spora winieta. To obiektyw do matryc APS-C Pzdr.
P.S.
Z Z1 działa wszystko. Ponoć nawet słoiki po musztardzie :mrgreen:
 
wednes  Dołączył: 05 Sie 2015
No ale autofocus nie działa? Tak ma być?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ta Sigma ma chyba tylko napęd AF silnikiem ultradźwiękowym. Więc z Z1p tylko manual. :-(
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
W sumie to po stykach Power Zomma napięcie powinno iść.
Ale przyznaje, że nie wpadło mi jeszcze do głowy podpinać Sigmę z HSM do Z1P, podepnę jutro i zobaczę czy u mnie działa.
Jaki tryb masz włączony w korpusie?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Grzechotnik napisał/a:
czy u mnie działa

Sprawdzałem z Pentaksowymi gwiazdkami, tylko śrubokręt.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Grzechotnik napisał/a:
napięcie powinno iść

Samo napięcie nie wystarczy, aparat jeszcze musi wiedzieć, jak takie szkło obsłużyć (hint: kadyszka też – pomimo styków – na początku nie obsługiwała SDM, dopiero aktualizacja FV to zmieniła). Tak więc…

Zdano napisał/a:
tylko śrubokręt

albo ostrzenie ręczne, gdy takowego brak.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Ile, orientacyjnie, rolek robicie na jednej baterii w Z1/Z1p? Nowy panas 2CR5 padł mi zadziwiająco szybko - bateria do kitu czy ten aparat jest, aż tak prądożerny?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach