astal  Dołączył: 22 Mar 2011
plwk, przepraszam. Nie zauważyłem jeszcze Twej wypowiedzi pisząc poprzedni post. Znaczy -- póki co 31/1.8 się broni )

Photozone dla "gwiazdki" podaje 2000-2300 dla f/4, test był robiony na K10d, jeśli to ma znaczenie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Photozone daje zawsze wyższe wyniki bo testy robią na wyostrzanych jotpegach a opaczni na nieostrzonych rawach.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
astal napisał/a:
Photozone dla "gwiazdki" podaje 2000-2300 dla f/4, test był robiony na K10d, jeśli to ma znaczenie.
K10D fizycznie nie był w stanie osiągnąć takich rozdzielczości. Tyle właśnie warte są testy na PZ.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Opacznym wyszło dla K10D trochę ponad 1600. Teoretycznie nie może on przekroczyć około 1950 (nie chce mi się dokładnie przeliczać).
 

astal  Dołączył: 22 Mar 2011
Aha, dziękuję.
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
Apas napisał/a:
Przy zakupie trzeba patrzec na aparat jako całosć ...
Z tym, ze ja poczekam na minięcie chorób wieku dziecięcgo i odliczenie premii za nowość od ceny

Ślinka mi cieknie na K-3, ale przeczekam rok/półtora. Z K-5IIs na ramieniu nie chciało mi się nawet brać katrójki do ręki na pokazie w Tarnowskich Górach - "macałem" obiektywy. A eską zamieniłem właśnie K-5!

Pietnaście miesięcy temu (XI 2013) K-5IIs kosztował 4800zł, teraz - 3900zł (korpus).
 

astal  Dołączył: 22 Mar 2011
romeck napisał/a:
Ślinka mi cieknie na K-3, ale przeczekam rok/półtora. Z K-5IIs na ramieniu nie chciało mi się nawet brać katrójki do ręki na pokazie w Tarnowskich Górach - "macałem" obiektywy. A eską zamieniłem właśnie K-5!


Zbieraj na K-2.
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
astal napisał/a:


Zbieraj na K-2.


Ekh,ekh, czy to ma być ten mityczny fulfrajm? :)
 

astal  Dołączył: 22 Mar 2011
Pomyślałem po prostu, że jak będziesz czekał na spadek ceny K-3, to w tym czasie pojawi się już coś nowego ;-) Obstawiam 36 Mpx, Wifi itp )))
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
astal napisał/a:
Pomyślałem po prostu, że jak będziesz czekał na spadek ceny K-3, to w tym czasie pojawi się już coś nowego ;-) Obstawiam 36 Mpx, Wifi itp )))


Czekam na - na "coś nowego" - następcę K-01, kompakta z wymienną optyką na bagnet K i matrycę APS-C. Jako drugi aparat pod ręką. Może to właśnie będzie z Wi-Fi i paroma milonami pikseli więcej...
Gdyż albowiem cały czas używam NX-a, a z chęcią już bym go porzucił...
 

vomer  Dołączył: 12 Cze 2006
awaria czy błąd firmware K-5
Aparat długo leżał w szafie bezczynnie. Wgrałem ostatnio nową wersję oprogramowania systemowego i pojawił sięproblem. Nie wiem czy tak było przed wgraniem (bo dawno nie używałem) czy jest to wina firmware. Otóż nie działczy mi przełącznik WB, lampa i tryb zdjęć (no wiecie to kółeczko środkowe). Jest ono na 100% mechanicznie sprawne bo wybieram punkt ostrości, jednak nie mogę ustawić balansu bieli, szybkości klatek, lampy błyskowej itp.
Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i też nic nie dało.

Czy można wgrać bez obaw poprzedni soft? Czy od razu do serwisu?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przytrzymujesz dłużej OK aby zmienić funkcję wybieraka?
 

vomer  Dołączył: 12 Cze 2006
Tak. Klika mi (dźwięk) ale nic to nie daje
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przy wybraniu tylko centralnego punktu też nie działa?
 

vomer  Dołączył: 12 Cze 2006
Sprawdzę po pracy i się odezwę
 

astal  Dołączył: 22 Mar 2011
Na marginesie, vomer jesienią to fociłem koncert w Bartoszycach i nawet niezgorsze fotki przywiozłem ;-)
 

vomer  Dołączył: 12 Cze 2006
Plwk dzięki - wszystko działa ok po odpowiednio długim wciśnięciu OK.

Astal musisz koniecznie wrzucić pare fotek z tego koncertu
 

astal  Dołączył: 22 Mar 2011
vomer nie chcę śmiecić, więc tylko zapuszczam linka. Co było fajne to to, że realizator w BDK podczas rozmowy o świetle się uśmiechnął i rzekł: "Będzie dobrze. Sam jestem fotografem i też chciałbym mieć dobre zdjęcia" ;-)
Oczywiście, robiłem zdjęcia z użyciem K-5.

KLIK.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
romeck napisał/a:
Ślinka mi cieknie na K-3
A w czym niedomaga obecny Twój aparat? Jak zrobiłem baner 3/2 metry z iso 400 (plus mocne wyciąganie cieni) i to żadnym topowym szkłem robiłem, bo starą sigmą 17-70, to wyszedł rewelacyjnie. Każde źdźbło trawy, faktura materiału na odzieży. Byłem pozytywnie zaskoczony. A kilka lat wcześniej K10D, statyw, iso 100 i wyszła rozdzielczościowa katastrofa, choć firma drukująca zapewniała, że 10 Mpx wystarczy. Im i mnie zbladła mina jak zobaczyliśmy efekt. K-5 już jest bardzo wystarczającym aparatem, a k-5 IIs tym bardziej. Po co się ślinić na K-3?
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
Ekajana napisał/a:
Jak zrobiłem baner 3/2 metry

Ja robiłem billboard'y z 6-0 megapikselowego Samsunga (re-Pentax) GX-1l cztery lata temu.

Nie ma nic do rzeczy.
K-5II to pół kroku do przodu w stosunku do K-5, a z K-5II do K-3 kolejne pół.

Po prostu zaczynam potrzebować drugiego korpusu.
Ponieważ mam juz dwóch kolegów-byłych-pentaksiarzy - przeszli na Canon'a :/
A czasem potrzebuję wsparcia (np. komunia, slub).

Myślę również o K-01 (z ebay'a) lub nie wiem czy Ricoh wypuści coś (kompakt z wymienną optyką) na bagnet K.

==

K-5II(s) RZONDZI! :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach