BAN tycun  Dołączyła: 04 Sie 2013
andremobile napisał/a:
Moje wrażenia(jestem amatorem i subiektywnie piszę) po przejściu na system Canona 6d z Pentaxa K5:

Ja się przesiadłam z K-5 na C53.Wrażenia: inny świat:na PLUS.K-5 to świetny aparat,ale Canon 5DIII zjada go na śniadanie.Od genialnego AF po wybór szkieł.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
tycun napisał/a:
Ja się przesiadłam z K-5 na C53.Wrażenia: inny świat:na PLUS.K-5 to świetny aparat,ale Canon 5DIII zjada go na śniadanie.Od genialnego AF po wybór szkieł.
A ja kupiłem przedwczoraj C5DIII i po prostu dzisiaj zwróciłem do sklepu. Tragiczne szumy, fatalna praca z manualami, brzydkie kolory, nietrafiający AF i w ogóle porażka. Oddałem i jestem zadowolony. Innym też radzę oddać.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
A kogo zje na obiad i kolacje ? A i na podwieczorek?

Edit: znowu "zamach" się szykuje na forum ?

 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
tycun, a D4s zje Canona 5Dmk3... Porównuj K-5 z analogicznym modelem 7D (klasa sprzętu semi-pro) - a nie z aparatem 2x droższym, tylko że poza szybkostrzelnością to ten C może Pentaksowi dekiel czyścić...
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
arQ napisał/a:
tycuntylko że poza szybkostrzelnością to ten C może Pentaksowi dekiel czyścić...


ta w szczegolnosci na boisku albo na hali, albo na majdanie :evilsmile:

Ja bym celowal jednak w 6d, zamiast dokladac do 5d3 wolalbym kupic fajne (bardzo fajjne) szklo
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
adamussss napisał/a:
..ogolnoe używa caly czas Canonow ma tez d700 i twierdzi, ze canon daje zdecydowanie lepszw kolory ..
I ma rację. Ale on pisze o D700. Tymczasem nowe matryce nikona (sony znaczy się) to inna bajka. D610 ma kolory bardzo OK.
arQ napisał/a:
Swoją drogą zastanawia mnie jak długo na nikoniarzach pożył by wątek - z FF na MF czyli poradźcie na Hasela czy Leice mam przejść z D4...
? długo. Niby dlaczego nie?
Michu napisał/a:
W skrócie - AF podobne, kolory nie do odróżnienia, wszystko sprowadza się podczas wyboru korpusu bardziej do indywidualnych preferencji tyczących ergonomii.
Dokładnie tak.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Jacek_Z napisał/a:
Tymczasem nowe matryce nikona (sony znaczy się)
aktualna 24Mpx (APS-C) to konstrukcja Toshiby, chyba tylko D3200 ma odsoniaczową ;-) jak już mamy się czepiać - ja mam matrycę od Sony A55 w K-5 i jakoś kompleksu nie mam z tego powodu :mrgreen:
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
arQ, ale tu mowa jest o FuFu, a nie jakimś cropie.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Odkopię temat. Ktoś z tutejszych przesiadł się na Canona 6D? Ciekaw jestem opinii dotyczących wad i zalet porzucenia Pentaksa na rzecz Canona. Miałem przez chwilę w ręce ten aparat i bardzo mi się spodobał. Koszt body jeno trochę większy niż KP.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Aparat jak aparat - ale co ze szklarnią?
Do portretowych stałek czy zoooomów ogólnego przeznaczenia?
Celujesz w szkła firmowe czy Sigmę/Tamrona?

Jak Sigma/Tamron, to lepszym korpusem będzie chyba Nikon d610 (podobno mniej problemów z autofokusem przy współpracy z S., lepsza dynamika tonalna, synchro z lampą 1/200 vs. 1/180, wizjer 100% vs. 97%, 39 punktów AF i lepiej rozmieszczone - w Canonie za to lepszy centralny).

Jeśli firmowe portretówki - w tę stronę zmierza, zdaje się, Twoja twórczość - to u Canona będzie lepiej i/lub taniej (85/1.8, 100/2, 135/2L).
Jeżeli zoomy, to w Canonie jest dobra i dość rozsądnie skalkulowana "chorobowa" linia L4: 16-35/4L, 24-70/4L, 24-105/4L, 70-200/4L.

A tak w ogóle to na cholerę Ci ta pełna klatka...?

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Większa klatka = swobodniejszy oddech 8-)
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
No i jest pretekst, żeby nową bieliznę kupić: większy stanik i suche majty.
 
przemoo  Dołączył: 03 Lis 2009
w pentaksie przeszedłem drogę od istDL do K5II, szykowałem się do wymiany na K3/K3II ale znajomy zmuszony był do wyprzedaży systemu i zakupiłem ze znikomym przebiegiem 6D w cenie nowego K3. Z racji, że pod bagnet K miałem całą szufladę szkieł na których co ciekawe sporo zarobiłem przy odsprzedaży dorobiłem się do canona Tamrona 24-70, T70-300, T45/1,8 oraz canona 85/1,8. Wizualnie dla mnie body C sporo ustępują P, ergonomia i ustawienia w aparacie również na korzyść P. Po pół roku użytkowania canona nadal podtrzymuje poprzednie stwierdzenie. Jeśli chodzi o AF to wychowany na centralnym ostrzeniu przesiadka na 6D bez większych różnic. Delikatnie szybciej na canonie . Obrazek dobry i dużo lepsze większe ISO. Mentalnie nadal tkwię w pentaksie :-) więc jak używki K1 polecą z ceną to zapewne wrócę do P.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Enzo napisał/a:
Odkopię temat. Ktoś z tutejszych przesiadł się na Canona 6D? Ciekaw jestem opinii dotyczących wad i zalet porzucenia Pentaksa na rzecz Canona. Miałem przez chwilę w ręce ten aparat i bardzo mi się spodobał. Koszt body jeno trochę większy niż KP.


Z jakim przeznaczeniem chcesz 6 ewentualnie używać?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
x4rd napisał/a:
Z jakim przeznaczeniem chcesz 6 ewentualnie używać?

Na przykład w fotografii teatralnej. Poza tym ogólnie pojęty reportaż. Wkurza mnie już ta wiertarka i kłapanie lustra w K-5II. Canon jest w tych tematach bardziej dyskretny. Rozglądałem się za Sigmą 50/1,4 Art pod Pentaksa i okazuje się, że ni ma. A w duecie z 30/1,4 Art jakoś bym to kłapanie przebolał. Potrzebuję 24-50-85 mm więc ogniskowe które w C i N dostanę w wersji z napędem własnym.

szybkiparowoz napisał/a:
A tak w ogóle to na cholerę Ci ta pełna klatka...?

Chcę kupić drugie body, coby sobie na dwa aparaty fotografować. W tej chwili w odwodzie mam K-5 które przy jasnych szkłach celnością nie grzeszy. Więc czekam na jakieś fajne body APS-C a tu Pentax serwuje KP które cenowo nie odstaje zbytnio od pełnoklatkowców. Stąd zaduma nad światem.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
Potrzebuję 24-50-85 mm więc ogniskowe które w C i N dostanę w wersji z napędem własnym.

przy takich ogniskowych to Pentax nie ma czym zawalczyć szczególnie na półce budżetowej...

ja ze swojego zestawu d610 28,50,85 jestem zadowolony choć nie wiem co w warunkach teatralnych miałoby lepszy AF 6d czy d610...

no i canon chyba tańszy w zakupie jednak (rozpatrując komplet)
 
przemoo  Dołączył: 03 Lis 2009
Enzo napisał/a:
x4rd napisał/a:
Z jakim przeznaczeniem chcesz 6 ewentualnie używać?

Na przykład w fotografii teatralnej. Poza tym ogólnie pojęty reportaż. Wkurza mnie już ta wiertarka i kłapanie lustra w K-5II. Canon jest w tych tematach bardziej dyskretny. Rozglądałem się za Sigmą 50/1,4 Art pod Pentaksa i okazuje się, że ni ma. A w duecie z 30/1,4 Art jakoś bym to kłapanie przebolał. Potrzebuję 24-50-85 mm więc ogniskowe które w C i N dostanę w wersji z napędem własnym.

szybkiparowoz napisał/a:
A tak w ogóle to na cholerę Ci ta pełna klatka...?

Chcę kupić drugie body, coby sobie na dwa aparaty fotografować. W tej chwili w odwodzie mam K-5 które przy jasnych szkłach celnością nie grzeszy. Więc czekam na jakieś fajne body APS-C a tu Pentax serwuje KP które cenowo nie odstaje zbytnio od pełnoklatkowców. Stąd zaduma nad światem.


w 6D jest tryb cichej migawki, w teatrze na pewno się sprawdzi
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Enzo napisał/a:
Wkurza mnie już ta wiertarka i kłapanie lustra w K-5II.
Wiertarkę to rozumiem, ale kłapanie? Olej lejesz Castrola czy Mobil 1?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ryszard napisał/a:
Olej lejesz Castrola czy Mobil 1?

Rzepak z polskich pól. Szwagier z GieeSu skombinował.

przemoo napisał/a:
w 6D jest tryb cichej migawki

Podobno w Pentaksach K-30 i K-50 też go zaimplementowali. Ale działa losowo i niekoniecznie jak w Canonie.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Enzo, McGyver ma też teraz chyba 6d i jakieś szkiełka do niego.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach