kwarc  Dołączył: 25 Kwi 2006
filtry polaryzacyjne z powłokami przeciwodblaskowymi
Mam wątpliwość - czy warto zainwestować w filtr polaryzacyjny z powłokami czy bez? np hoya proponuje filtry -zwykłe, z powłoką hmc i hmcsuper -róznice w cenie spore i tak się zastanawiam czy w przypadku obiektywów pentaxa z legendarnymi powłokami smc inwestowanie w dodatkowe powłoki na filtrze ma sens - moze ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi polarami
pozdrawiam
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
pamietaj ze kazde! szklo wsadzone przed obiektyw COS robi ze swiatlem. Im bardziej to COS jest intensywne tym mniejsze szanse maja powloki na obiektywie...
COS - wyadeje mi sie fajnym terminem ale mam kaca wiec nie wiem :mrgreen:
 

kwarc  Dołączył: 25 Kwi 2006
czyli zwykły polar bez specjalnych powłok - jak rozumiem najlepszy , to i fajnie niższy wydatek;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
kwarc, - razcej zle zrozumiales
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
uklad optyczny jest tylko tak dobry jak jego najslabszy element. Marny filtr zrobi mydlo z najlepszego obiektywu. To samo tyczy sie powlok MC. Jakbym kupowal polara, to bym sie nie szczypal i kupil B+W MC, przynajmniej masz spokojna glowe. Ale teraz poluje na SMC kolorowe - na razie mam zolty, a marze o czerwonym ;-)

dzerry
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Czyli najlepszy filtr powinien składać się z samej ramki, ewentualnie mozna dorzuciś powłoki, żadnego szkła! :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
fotonyf napisał/a:
Czyli najlepszy filtr powinien składać się z samej ramki, ewentualnie mozna dorzuciś powłoki, żadnego szkła!
- wystarczy sama ramka bez SMC
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
dzerry napisał/a:
Jakbym kupowal polara, to bym się nie szczypal i kupil B+W MC, przynajmniej masz spokojna glowe. Ale teraz poluje na SMC kolorowe - na razie mam zolty, a marze o czerwonym


Dokladnie, sam uzywam 3 polarkow B+W MRC slim i jedyne co zlego moge powiedziec, to to, ze maja upierdliwe dekielki, ktore wiecznie szukam na ziemi :mrgreen:

A filterki SMC.. Heh... mam kilka, i takze kilka kolorowych - tak tylko wspominam aby dzerry zgrzytal zebami :-P :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner, W b&h sa zalediw po 70zl za 49mm :mrgreen:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
no wlasnie 49mm to jest jak psow na ebayu za pare dolkow, ale ja potrzebuje 52mm, bo se cholera serie K upodobalem...

dzerry
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
W USraju zawsze wszystko jest :mrgreen: Gdzie tutaj sprawiedliwosc :?: :-P

Pzdr
Spinner
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
Spinner napisał/a:
Gdzie tutaj sprawiedliwosc :?:


Tam gdzie prawo ;)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
W USraju zawsze wszystko jest :mrgreen: Gdzie tutaj sprawiedliwosc :?: :-P


Pietrzak miał rację - nalezy wypowiedzieć wojnę USA i natychmiast się poddać ;-)

Choć w zasadzie, to można by zadrzeć tylko z B&H, po co straszyć cały kraj, nie?
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:

Pietrzak miał rację - nalezy wypowiedzieć wojnę USA i natychmiast się poddać ;-)


a jak wygramy to co?.... :shock: ;-) :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Arti napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:

Pietrzak miał rację - nalezy wypowiedzieć wojnę USA i natychmiast się poddać ;-)


a jak wygramy to co?.... :shock: ;-) :mrgreen:


...to trzeba będzie zacząć uczyć się hiszpańskiego....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach