Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
samber napisał/a:
a wydawało mi się że macie to już na stanie :?:

do Canona i Nikona już są a nasza ma się dopiero pojawić
 
szadok  Dołączył: 12 Kwi 2007
Blesso napisał/a:
Nie slychac dzialajacego zoomu.[...]
Ale jako przyslowie rzecze " nic na sile- wszystko mlotkiem" - postanowilem zadzialac swoja "silom i zdolnosciom". Otoz puknalem w lampe palcem - NIC - puknalem palcem mocniej - NIC - puknalem otwarta dlonia - NIC i wreszcie walnalem ja miedzy oczy kantem dloni "z karata" i ..........DZIALA !!
Tona kamieni spadla mi z serca. Lampa ( zoom) zadzialal po mocniejszym uderzeniu.(takie przypadki byly opisywane -zdaje sie z lampa Pentaxa).
No nie tylko pentaxa. OIDP, na pl.rec.foto.cyfrowa były opisane przypadki z metzem 54. Właśnie blokujący się zoom. Miałem nadzieję, że przy modelu 58 uporali się z tym problemem... :roll: U mnie co prawda też raz się przyblokował zoomik, ale włożenie naładowanych bakterii rozwiązało sprawę, więc zwalam winę na niesprawne bakterie... ;-)

Cytat
Menu i jego ergonowmia tez "takie sobie " (przycisk "exit" jest raz z lewej a raz z prawej strony - pod i nnymi przyciskami).
No to mnie też boli :-/ W poprzednim sunpaku miałem takie fajowe kółeczko. Wszystkie nastawy wymagające większej ilości kliknięć załatwiało się kręciołkiem. Zresztą w metzu 54 też było kółeczko - w dodatku klikliwe - i kolega używający tego metza bardzo sobie ten patent chwalił. Nie rozumiem, czemu odchodzi się od sprawdzonych rozwiązań...

Cytat
Ale juz widze ze drugi zarnik to fajna sprawa ( glownym strzelam w sufit a ten maly fajnie doswietla-ale pewnie po to on jest )
No a mnie trochę rozczarował... po pierwsze, tylko 4 stopnie mocy, i jak z bliska gdzieś cykam, to przepala... :-/ ale na razie za mało pstrykałem, żeby się nauczyć tej lampki... No i jeszcze jedno... w stosunku to sunpaka dużo szybciej pożera bakteriee... czyżby przedbłysk pomiarowy tyle potrzebował..?
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
[ Dodano: 2007-11-20, 12:05 ]
Była tu gorąca dyskusja o współpracy bezprzewodowej...
Czy ten metz działa w taki sam sposób bezprzewodowo (wirales) jak 540 pentaxa :?: czy ma jakieś ograniczenia :-/
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Ja też kupiłem tego Metz 58 AF-1 u Czesia (po dobrej cenie!) i jestem zadowolony bardzo, działa SUPER! Bawię się nią tu w Niemczech... :roll:

 

regis  Dołączył: 30 Gru 2006
gucio-59 napisał/a:
Ja też kupiłem tego Metz 48 AF-1

a jak sie nią bawiliśmy wyglądała na 58AF ;) jakaś transformacja po drodze nastąpiła ? ;-)
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
zaraz będę ją miał. To będzie moja pierwsza lampa.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
regis, Już po transformacji podczas zabawy... hihihi... :lol:

[ Dodano: 2007-12-13, 19:26 ]
wkt, Gratuluję zakupy, będziesz zadowolony... :lol:
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
ciesze się, że nie kupiłem słabszej lampy.

szybki wypad na cmentarz i pierwsza fotka z Metzem. ISO 200, 153 mm

[img][/img]

 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
wkt napisał/a:
na cmentarz
i co nie bałeś się... :?:
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
zabijam duchy lightgunem ;-)
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
wkt, Taka inszość... :roll:

[ Dodano: 2007-12-16, 20:38 ]
Jak ustawić podświetlenie wyświetlacza w METZ 58 AF-1 :shock:
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
Skąd można pobrać aktualizację softu do Metza 58 do P?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Do Pentaksa nie było aktualizacji http://www.metz.de/en/pho...-1-digital.html
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
żesz... czyli jednak :/
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
W ramach aktualizacji: do Metza 58-AF1 (i nie tylko) jest już nowy soft - wersja 3.0
Dodano pracę jako fotocela (tryb Servo). :-B

Ale wykryłem jedną wadę. Nie wiem, czy była w wersji 1.0, ale nie przypominam sobie. :roll: Jeśli ktoś jeszcze ma to może sprawdzić.

Sytuacja jest następująca:
- lampa jest poza aparatem
- ustawiamy w lampie tryb TTL, nastepnie włączamy tryb "Remote-Slave"
- robimy zdjęcia, wszystko działa
- wracamy do tryby "Remote-Off"
- ustawiamy na lampie tryb M, SB albo inny, byle nie TTL, następnie włączamy tryb "Remote-Slave"
- robimy zdjęcia, lampa wali pełną mocą. :roll:
 
dr_Fell  Dołączył: 30 Sie 2008
Witajcie,
kupiłem używanego Metza 58 AF1 - w związku z tym mam kilka pytań.
Lampa wydaje się być w ogólnie bardzo dobrym stanie, ale jest niewielkie (ok 1mm) nadtopienie na szybce.
1. Czy mam się nim przejmować - ew. co mogę zrobić, żeby spowolnić proces dalszego nadtapiania.
2. Ile kosztuje wymiana szybki w Metzu ?
3. Jak działa wskaźnik naświetlenia ? U mnie miga na czerwono i wydaje kilkakrotny pikający dźwięk - wygląda raczej jakby sygnalizował problem a nie poprawne naświetlenie :)

Pozdrawiam
Michał

[ Dodano: 2014-04-17, 11:27 ]
Witam jeszcze raz,

Lampa przetestowana właściwie od początku do końca, poza kontrastem i remote master - bo nie mam jak :). Jedna rzecz, której nie rozumiem - w trybie auto, przy podniesieniu ISO do wartości 3200 i wyżej, oraz zwiększeniu otworu przesłony (duży otwór, duże iso - przy. 4000-5000 ISO, f6.3, 6400 ISO+ f7.1) lampa w tym trybie zaczyna "popykiwać" tak jakby wydając pykniecia i bardzo krótkie piski. Ustępuje to po zmniejszeniu otworu lub ISO. Czy to może być sygnalizacja, że automatyka nie jest w stanie naświetlić dla takich paramatrów ? (Pttl sobie radzi). Automatyka faktycznie wtedy prześwietla zdjęcie - jednak żeby taki dziwny sygnał był ?? :)

[ Dodano: 2014-05-11, 10:14 ]
Ponawiam pytanie - na pewno jest tu sporo osób, które miały tą lampę albo nadal mają. Czy mieliście podobną sytuację ? (tj. przy kombinacji wysokiego ISO i małej przesłony lampa w trybie automatyki własnej odmawia współpracy, słychać króciutkie pikanie z lampy ?)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach