Bomber  Dołączył: 24 Sty 2007
telekonwerter 1.7 lub 2x do 500zł
poszukuje telekonwertera 1.7 lub 2x ze stykami do K100D.
Zastosowany bedzie do focenia ptaków, dzikiej zwierzyny, ogólnie przyrody.
Ważne zeby miał jak najlepszą (prawie doskonałą :-D ) ostrośc, kolory,

Nie znam sie na TC wiec jakie modele polecacie ??
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tamron, ale ma tylko x1,4. Jedyna jego wada, to beznadziejne przełożenie śrubokręta - czasami wyszarpywałem sobie zębami włosy na plecach z rozpaczy.
Ale za to minimalny spadek jakości obrazowania.
Cena ok. 250PLN. Jak uda Ci się trafić.
Za tę cenę nie ma nic lepszego z AFem.
 
Bomber  Dołączył: 24 Sty 2007
a TC Kenko 1.7 ?
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie znam Kenko 1.7. Mam natomiast do pozbycia się 7-elementowego Kenko 2x ze stykami (ale bez przeniesienia napędu AF). Jeśli chcesz - mogę Ci podesłać, sprawdzisz sobie i jeśli będzie Ci odpowiadał - dogadamy się co do ceny. Musielibyśmy tylko załatwić te wysyłkę albo jutro, albo dopiero za 2 tygodnie - w międzyczasie mnie nie będzie.
 
Bomber  Dołączył: 24 Sty 2007
czyli niema tc 2x na bagnet K, które przenoszą AF ??
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Osobiście nie widziałem, ale to jeszcze nie dowód że nie ma (misia pandy też osobiście nie widziałem:-). Na pewno sa 1.7x z przenoszeniem AF (mam takiego w wykonaniu Soligora). Pamiętaj, że TC2x zabiera 2 działki przysłony - więc obiektyw musi być dość jasny aby AF z telekonwerterem mógł działać prawidłowo.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
więc obiektyw musi być dość jasny aby AF z telekonwerterem mógł działać prawidłowo.


Przynajmniej f/4 po pozniej to moze byc ciezko...
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
Dokładnie. testowałem swojego TK x2 AF z 70-300 i do f4.0 (czyli z TK wychodzi f8.0) działa AF. Później to już tylko manualne ostrzenie. :)
 
Bomber  Dołączył: 24 Sty 2007
hm czegos nie rozumiem.
Mowicie ze po załozeniu TC2x jasnosc spada o 2 działki czyli mająca f2 otrzymujemy f4, mając f8 powinnismy otrzymac f10, a superkomornik, sugeruje podwojenie wartości f. Jak to jest ?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Bomber, sa takie jasnosci f/1.2 f/1.4 f/2.0 f/2.8 f/4 f/5.6 f/8 f/11 f/16 f/22 f/32
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
superkomornik, dobrze mówi. Podwojenie wartości przysłony. Np. z 4 na 8, z 5.6 na 11.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bomber napisał/a:
czyli niema tc 2x na bagnet K, które przenoszą AF ??

Orginalnych nie, z innych firm jest Sigma i Kenko 2x z przeniesieniem AF:
http://www.thkphoto.com/p...o/slrc-02b.html
http://www.sigma-photo.co.jp/english/acc/index.htm
Z tego co pamietam jednak te nieformowe nie "przeliczaja" przeslony, czyli przy przeslonie f2.8 pokaze nam sie w aparacie taka sama wartosc zamiast f5.6. Z orginalnymi TC Pentaxa pokaze sie wlasnie te f5.6 (i odpowiednio wiecej przy mniejszych przeslonach)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja mam jakiś TC Sakar 2x AF, ale go nie podpinałem jeszcze, żeby sprawdzić co to za zwierz.
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
sylwiusz, dokładnie. Mi zamiast np f8.0 pokazuje f4.0. Ale w ogóle jak podpiąłem sobie SMC-A 50/2.0 razem z konwerterem to.... mogłem w korpusie ustawić przesłone f1.2! Wie ktoś dlaczego?
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Sprzedaj ten konwerter na Alledrogo - wiesz jak się ludzie będą zabijać jak się dowiedzą że z lustrzanego MTO 1000mm mogą sobie zrobić 1000mm/f1:1.2? :-> :mrgreen: :lol:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Odświeżę trochę wątek.
Dzięki uprzejmości Micha mam okazję pobawić się Tamronem-F AF 1.4x.
Część osób zastanawia się czy jest sens używać telekonwerter, więc może te próbki pomogą podjąć decyzję.
Wszystkie zdjęcia robione na max. otwartej przysłonie i przy max. ogniskowej, ISO 800.
Ocenę pozostawiam zainteresowanym.

Pentax 80-320


Pentax 50-200


Tamron 100-300 f/1:5-6.3
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Bomber, pewnie trudno to dostać,ale kilka miesiecy temu na alledrogo był telekonwenter pentaxa 1,7x,z mocowaniem F.Dodatkowo ma to fajną funkcję:wkrecasz manuala np.serii A,a TC kręci ostrościa(!).Zatem używając manuala ustawionego na nieskonczonosc,otrzymujesz: 1)namiastke AFu;2)wydłużenie ogniskowej.Po przeprowadzce mam jeszcze chaos w domu,bo odszukałbym instrukcje do Z1p,by podać dokładną nazwe.Niestety,cena tego dzingla chyba dorównała stałce A 1,4/50.
 
raurfang  Dołączył: 26 Kwi 2007
MarWoj napisał/a:
Niestety,cena tego dzingla chyba dorównała stałce A 1,4/50.

Wydaje mi się, że poszedł za sporo więcej - ponad 1000 zł.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach