Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Dużego PSa juz się nie kupuje - teraz sie go odpłatnie pozycza :-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nieprawda - wciąż można dokonywać zakupu wersji CS6.
 
turysta  Dołączył: 09 Cze 2012
Uprzejmie dziękuje za odzew. Czyli najsensowniejszy jest zakup Adobe Lightroom. Choć opisy PS Elements też brzmią atrakcyjnie ale dla mnie dodatkowym argumentem jest możliwość tworzenia albumów. To co ostatnio proponuje Google (Picaso) coraz bardziej przypomina mi Facebooka.
Jak rozumiem Paint shop Pro to niższa liga ?
:-)
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
turysta napisał/a:
najsensowniejszy jest zakup Adobe Lightroom
Z wykrzyknikiem :!: :mrgreen:
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
turysta napisał/a:
Uprzejmie dziękuje za odzew. Czyli najsensowniejszy jest zakup Adobe Lightroom. Choć opisy PS Elements też brzmią atrakcyjnie ale dla mnie dodatkowym argumentem jest możliwość tworzenia albumów. To co ostatnio proponuje Google (Picaso) coraz bardziej przypomina mi Facebooka.
Jak rozumiem Paint shop Pro to niższa liga ?
:-)


Do pary z Lightroomem można wykorzystać Gimpa, jest darmowy. Można go sobie ustawić jako zewnętrzne narzędzie do edycji wtedy LR wyeksportuje zdjęcie z poprawkami do TIFa albo JPGa, otworzy GIMPa, w którym można nanieść ostateczne poprawki, a następnie automatycznie dołoży do biblioteki zdjęć ten obrobiony plik.
 

MichalP  Dołączył: 06 Kwi 2013
Apas napisał/a:
Dużego PSa juz się nie kupuje - teraz sie go odpłatnie pozycza :-)

W weekend przedłużałem abonament za PS w Adobe - jest promocja na pakiet PS + Lightroom - 12 Euro miesięcznie :)
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
...albo próbować szukać jakichś darmówek w promocjach. Ja bardzo sobie chwalę darmowe DxO, a i darmowemu Zonerowi w zęby nie patrzę ;-)
 
turysta  Dołączył: 09 Cze 2012
Wgrałem na próbę LR 5. Przydałby mi się podręcznik. Czy jest sens kupowania Adobe Photoshop Lightroom 4. Podręcznik dla fotografów Martina Eveninga ? Wersja 5 chyba aż tak się nie różni. :-)
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Mam kilka pozycji Scott'a Kelby'ego, polecam.

Tu masz co prawda do v.4

ale dużych różnic nie ma, na początek dużo Ci to rozjaśni w kwestii obsługi.

Do v.5 jeszcze nic nie mają.

S.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Robur, jeśli mówisz o wersji 6, poza tym, że koszmarnie długo się (u mnie przynajmniej) uruchamia, jakiś ma skomplikowany interfejs - przynajmniej moim skromnym zdaniem, LR4 jest jakiś przyjaźniejszy ;-)
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
Jest jeszcze taka pozycja http://merlin.pl/Adobe-Ph...CFSOWtAodtwgAeQ
Ciekawe dlaczego nie ma jej na stronie Helionu.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Michu napisał/a:
Nieprawda - wciąż można dokonywać zakupu wersji CS6.

Owszem, mozna - sam mam i uzywam, choć kupina jeszcze przed erą "chmury". Ale co z tego, skoro wszystkei nowe wodotryski mają byc juz tylko w wersji dla wypożyczających? Osobiście bardzo mi nie leży nowa polityka Adobe, bo ostatecznie zmierza to do ściągania pieniędzy z użytkowników bez żadnej motywacji do rozwijania narzedzi. Dawniej Adobe musiało naprawdę coś znacząco usprawnic albo dodac coś uzytecznego, zeby mnie zmusić do wydania pieniedzy na aktualizację. Jesli wypuszczali kolejne wersje z kosmetycznymi zmianami albo z nowymi funkcjami, które dla mnie były mało przydatne - zwyczajnie odpuszczałem sobie zakup. I tak mogłem, na przykład, przez 4 lata, albo i pięć używać jednej wersji softu, płacąc za nią tylko raz. Teraz, decydując się na wersję "chmurową" będę przez te cztery lata (albo i pięc) płacił Adobe niezaleznie od tego, czy w rozwoju produktu pojda w kierunku atrakcyjnym dla mnie i czy zrobia to dobrze.
Ja wiem, że teraz są promocje i takie tam, ale to wynika raczej z braku entuzjazmu dla nowego ststemu. Gdy abonament płacić zacznie odpowiednio duza grupa klientów, Adobe zacznie dyktować ceny bez jakichkolwiek ograniczeń, bo alternatywy tak naprawdę dla wielu zastosowań nie ma (żeby nie było - WIEM, ze istnieje GIMP, Paint.net i inne, ale PS jest standardem z wielu powodów).
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Apas napisał/a:
Ale co z tego, skoro wszystkei nowe wodotryski mają byc juz tylko w wersji dla wypożyczających?
No i...?
Używam PSa zarówno do pracy (CS4) jak i prywatnie (CS6). I raczej nie ma mowy o wykorzystywaniu nowych wodotrysków. Shop to szybkość, możliwość indywidualnych dostosowań i sprawdzone narzędzia, a te nie zmieniają się od wielu lat. I prawdę powiedziawszy nie interesuje mnie to, co nowego doda Adobe do swych nowych produktów - po prostu w zupełności wystarcza mi to, co oferuje to oprogramowanie obecnie. Moim zdaniem nowe narzędzia nie ma już pomysłu - świadczy o tym dodanie do niego 3D, możliwości montowania filmów i tym podobnych balastów.
A To czego brakuje w CSie 6 z narzędzi CC?
Osobiście bardziej boleję nad tym, w jakim kierunku poszedł tytułowy Elements...
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
arQ napisał/a:
Robur, jeśli mówisz o wersji 6, poza tym, że koszmarnie długo się (u mnie przynajmniej) uruchamia, jakiś ma skomplikowany interfejs - przynajmniej moim skromnym zdaniem, LR4 jest jakiś przyjaźniejszy ;-)

No cóż, dyskutować o przyzwyczajeniach nie będę- LR nie testowałem. Natomiast bardzo mi odpowiada to, w jaki sposób DxO usuwa błędy obiektywów. A że robi to za darmo :mrgreen: to już w pełni mnie cieszy. Bawię się też darmowym Zonerem (15), i całkiem sympatycznie się pracuje. Nie odczuwam potrzeby przesiadki na coś innego. Może nie wiem co tracę- ale parę stów w kieszeni zostaje...
 
turysta  Dołączył: 09 Cze 2012
Od kilku dni testuję LR 5.4. Podoba mi się panel do edycji, czyli DEVELOP, szczególnie połączenie histogramu z suwakami i możliwością wskazywania punktów na zdjęciu. Jak na razie nie nabrałem przekonania do panelu biblioteka (przyzwyczajenie do Picasa z setkami tagów). Niestety nie udało mi się uruchomić polskiej nakładki językowej. Popróbuję jeszcze. Poleconą przez Sycamora książkę Kelby'go przeczytałem ale nadal odczuwam niedosyt w kwestii ugruntowania podstaw. Kiedyś w książkach na końcu były tablice ze spisem wszystkich funkcji. :-)
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
turysta napisał/a:
były tablice ze spisem wszystkich funkcji


Podstawowe masz pokazane w programie,

skrót CTRL + / (menu Help)

Więcej znajdziesz tu

lub tu

S.
 
turysta  Dołączył: 09 Cze 2012
Nie chodziło mi o ściągę ze skrótami ale o spis funkcji. Taką mapę programu, no i wolałbym żeby była po polsku. Niestety w LR nie udało mi się podmienić języka na polski. Jakoś odzwyczaiłem się już od niepolskiego menu :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jest polskie menu do LR szybko osiągalne przez google ;-) http://www.roberturbanski.pl/lightroom-po-polsku/
 
turysta  Dołączył: 09 Cze 2012
Niestety u mnie nie działa (mam wersję LR 5.4 system 64 bitowy). Po ustawieniu na automatyczny wybór języka LR w ogóle się nie chce otworzyć. Próbowałem też sposób na podmianę innej wersji językopwej. Efekt był identyczny :-)
Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach