tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
do tego można dodać Pentaxa MX-1. Jest teraz w dobrej cenie http://www.cyfrowe.pl/apa...x-1-czarny.html . Według optycznych bardzo dobry obiektyw i reszta też niezła
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
W Pasażu masz jeszcze inny sklep foto ;-) i znajdziesz tam Olimpikusy, mimo, że logo frontowe mówi co innego ;-) chociaż popstrykać raczej nie pozwolą ;)
 

eyelet  Dołączył: 17 Lut 2010
Zrobię Ci w Saturnie cenę ~650zł za XZ-1, ale z ekspozycji, ostatni. Z tego, co go ostatnio oglądałem bez rys. Dłuuugo stał w gablocie.

Sklep na dole jest jedynie z szyldu "Nikonem". To AB Foto.
 
sparkzi  Dołączył: 11 Sty 2011
No to do zobaczenia w sklepie :)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Ja radzę kupić kompakt z ekw. 24 mm to często używana przeze mnie ogniskowa a wiele kompaktów jej nie posiada.
Do tego kluczem do sukcesu jest możliwie najjaśniejszy obiektyw.
Super jak jest wizjer niestety tylko Nikon P7800 ma wbudowany elektroniczny.
DO LX7 musiałem dokupić opcjonalny za koszmarną cenę 900 PLN - musiałem bo bez wizjera często nie potrafię robić zdjęć.
Poza tym do LX7 nie mam zastrzeżeń solidny aparat made in Japan z dużymi możłiwościami.
W kwestii jakości daje w pełni radę do A4.
A3 też może być trzeb się dobrze przypatrywać, żeby dostrzec różnicę do DX.

Cały świat chwali ten model wystarczy poczytać wątki na dpreview i obejrzeć zdjęcia.
W USA można go nabyć za jedyne 250-299$..... No comment.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Czy warto dopłacać? Trudne pytanie, bo chyba zależy do czego i ile.
Ja celowałem w Fuji X-20, ale był dość drogi. I tak jakoś okazyjnie nawinął się Fuji XF-1, niestety bez pokrowca. Za to coś 2,5x taniej niż upatrzone X-20. No to wziąłem, co mnie tam. DO braku wizjera się przyzwyczaiłem. DO dziwacznego sposobu włączania - też. Marna światłosiła mnie się dalej nie podoba (F1,8 jest tylko na bardzo szerokim kącie). Generalnie - pewnie wolałbym X-20, ale że mam XF-1, to zmieniać na lepszy nie widzę powodu. A różnica w cenie nie do pogardzenia.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Wyścigu zbrojeń nie wygrasz ;-) Już niejedno mocarstwo wykończyło się gospodarczo przystępując do tego współzawodnictwa ;-)
Dzisiaj to "lepsze" kosztuje (powiedzmy) 1500 zł. Za pół roku będzie kosztowało 1000 zł. Tylko, że za te pół roku będzie nowe-lepsze, które będzie kosztowało 1550 zł. Itd...
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Ostatnio przeczytałem test Olympusa Stylusa 1 - dla mnie fajny tylko by mi ekw. 24 mm brakowało no ale za to 28-300/F2,8 po całości, wizjer, flash, możłiwość stosowania zewnętrznych flashy i konwerterów, szybkość aparatu i jakość zdjeć no wszystko wypada dobrze a do tego nie ma nic konkurencyjnego.
Mój LX7 ma lepsze światło znacznie lepsze dodam bo aż o 2-1 EV ale zakres zoom 24-90 i wizjer muszę dopinać.
W sumie dobrze by było mięć obydwa 8-)
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Jeżeli do LX7 miałbym dokupić wizjer za 9 stów, chyba pozostał bym przy lustrzance 8-) Panas niby mniejszy i światło lepsze, ale jakością obrazowania jednak odstaje. Na odbitkach albumowych w jakości różnicy widać nie będzie, ale do kompakta stałki już się nie podepnie.

Dzisiaj byłem w Saturnie w Jankach pomacać LX7, XZ-2 i X20, może i to kwestia przyzwyczajenia, ale tylko intuicyjność obsługi tego pierwszego przypadła mi do gustu. Zabrałem ze sobą kartę pamięci, niestety, ale rozmycie drugiego planu nawet z jasną optyką mocno odstaje od kiciaka 16-45 i APS-C :roll:
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
rey napisał/a:
Zabrałem ze sobą kartę pamięci, niestety, ale rozmycie drugiego planu nawet z jasną optyką mocno odstaje od kiciaka 16-45 i APS-C :roll:


Oczywiście ale kiciak nie ma 24 mm i nie ma macro no i jest wielki.

W sytuacjach kiedy chcę mieć dużo planów ostrych to znów kompakt ma sporą przewagę.
Jasność szkła sprzyja zamrożenia ruchju no i jeszcze jedno synchro flasha z każdym czasem a lustrzanka do 1/180s chyba że doposażyż ją w lampę ze strobingiem.
Jest dylemat kiedy chcesz mieć jeden aparat ja np do rozmyć używam belusterkowcsa z matrycą DX i stałeczką naleśnikową więc też mam płaski aparat pomimo duzej matrycy ale bez zoomu.. (Tu sytuacje porpawia ostatnio wypuszczony płąski 16-50PZ. ale go nie mam)
Jednak czasem potrzebuję zoomu pewnego AF macro i filmowania.
LX7 jest świetnym uzupełnieniem.
Na wakacjach robię zdjęcia NXem a filmuję LXem i jest to o tyle fajne, że nie mam problemu ile się na karcie zmieści itp.
Filmowanie LXem daje świetne rezultaty (Full HD 50 kl/s!) AF nadąża i jasność szkła pozwala na wiele.
Natomiast gdyby to miał być jeden aparat to pomyśł np. o nowym Sony RX100 III ma wizjer szeroki kąt matrycę 1" więc już jakieś dobre rozmycie uzyskasz.

Panasonic już zapowiada LX8 który ma mieć matrycę 1" i wizjer oprócz tego jakiś kompakt z matrycą 4/3 więc obecnie warto poczekać.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Kfan napisał/a:
Jasność szkła sprzyja zamrożenia ruchju


W "ruchju" to raczej nie o zamrażanie chodzi. Ale mnie wiele kojarzy się z ruch ju i chju w ruchu. ;-) To tyle nie na temat.


ps. Kfan, często podajesz ciekawe informacje o swoich zabawkach, ale całą treść zabijasz formą przekazu. Nie pisz na akord, tylko przed "enterem" przeczytaj całość, popraw literówki, stylistykę i naprawdę z przyjemnością będę śledził Twoje wypowiedzi.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
MarWoj, nie przesadzaj 8-)

Kfan, moj kiciak jest od k-7, czyli ma 24mm ;-) Zdążyłem odczytać że lx7 ma świetny tryb filmowania, to fajna sprawa, ale bardziej zależy mi na fotografowaniu. Nie pozostaje nic innego jak poczekać na lx8 i x30 :evilsmile:
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
rey napisał/a:
MarWoj, nie przesadzaj 8-)


Z "ruchju" ? Fakt,od nadmiaru można złapać jakąś wstydliwą chorobę. :mrgreen:
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
MarWoj napisał/a:
Kfan napisał/a:
Jasność szkła sprzyja zamrożenia ruchju


W "ruchju" to raczej nie o zamrażanie chodzi. Ale mnie wiele kojarzy się z ruch ju i chju w ruchu. ;-) To tyle nie na temat.


ps. Kfan, często podajesz ciekawe informacje o swoich zabawkach, ale całą treść zabijasz formą przekazu. Nie pisz na akord, tylko przed "enterem" przeczytaj całość, popraw literówki, stylistykę i naprawdę z przyjemnością będę śledził Twoje wypowiedzi.

Dziękuję za rady. Niestety pisanie na forum nie jest moją pracą i nikt za to mi nie płaci.
Piszę mając chwilkę czasu i piszę szybko co powoduje że często nie trafię w odpowiedni klawisz.

[ Dodano: 2014-07-08, 11:41 ]
rey napisał/a:
MarWoj, nie przesadzaj 8-)

Kfan, moj kiciak jest od k-7, czyli ma 24mm ;-) :


Każdy ma, tylko czy to rzeczywista ogniskowa czy ekwiwalent?
Aby mieć ekwiwalent 24 mm musiałbyś mieć "kiciaka" na przykład 16-50.

Skoro zależy Ci na rozmyciu i na dużym polu powierzchni matrycy oraz jednocześnie małych rozmiarach to są bezlusterkowce z obiektywami Power zoom. Znajdziesz takie w systemach MFT, NX i NEX.
Okupione to zostanie ceną, cechami macro zakresem zoom i nieco większym rozmiarem choć tu jest wyjątek w przypadku Panasonica GM.
Natomiast pozostaje dalej możliwość przepięcia obiektywu czego nie mają kompakty.

W tym momencie zasadne staje się pojęcie dopłącać.
W przypadku LX7 za ok. 1400 PLN a w USA 300$ trudno mówić o dopłacaniu.
Sprzet wykonany z metalu i w Japonii nie w Chinach więc chyba wart ceny.
Inną sprawą są cechy użytkowe. Jak pisałem mi zależało na maleńkim zoomie, dobrej szybkości działania sprawnym AF również w słabym świetle i dużej GO (do małej GO mam bezlusterkowca)
Po ponad rocznym użytkowaniu oceniam ten kompakt wysoko zrobiłem kilka reportaży zdjęciowo filmowych wszystko fajnie wyszło.
Fakt ze spora ilość opcji i nastaw wymaga czasu na opanowanie sprzętu.
Jedyna rzecz jaką krytykuję to opcjonalny wizjer zamiast wbudowanego no ale konkurencyjny Samsung EX2F nie ma nawet takiej opcji.

Pozostaje jeszcze to rozmycie ale tu wcale nie jest źle w porównaniu do innych kompaktów nawet z większymi matrycami dzięki jasnej optyce właśnie.
Popatrz na takie bezpośrednie porównanie zdjęciowe rozmyć na dole strony:
http://www.cameralabs.com...LX7/index.shtml
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
rey napisał/a:
Nie pozostaje nic innego jak poczekać na lx8 i x30 :evilsmile:
Czekać i zapełniać skarbonkę, bo tanio nie będzie...
BTW. Napisz jeszcze raz jaki masz obiektyw, z jakim ekw. ogniskowej - najlepiej pogrubioną czcionką. Może wtedy się przebijesz z tą informacją ;-)
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Kfan napisał/a:
Niestety pisanie na forum nie jest moją pracą i nikt za to mi nie płaci.


Nie trzeba być pisarzem, by zrobić korektę przed naciśnięciem klawisza "Wyślij" :-D

Zajmie to chwilę, a unikniesz złośliwych docinek kolegów ;-)

Tak więc czytamy dalej nasze forum z lubością, bo każdy post jest na temat :-D

S.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
sycamor napisał/a:
Kfan napisał/a:
Niestety pisanie na forum nie jest moją pracą i nikt za to mi nie płaci.


Nie trzeba być pisarzem, by zrobić korektę przed naciśnięciem klawisza "Wyślij" :-D

Zajmie to chwilę, a unikniesz złośliwych docinek kolegów ;-)

Tak więc czytamy dalej nasze forum z lubością, bo każdy post jest na temat :-D

S.


Przepraszam, że piszę.
Przepraszam, że "skaleczyłem" święty język polski.
Przepraszam, że czasem niedowidzę (starość nie radość)
Nawet bym poświęcił tą chwilę i poprawił te karygodne literówki ale niestety magiczne 1440 minut zostało przekroczone i nie mogę.

Na marginesie zdumiewa mnie fakt, że na błędy klawiaturowe na różnych forach jest natychmiastowa reakcja a na przykład na bulwersujący fakt, że po ostatniej uchwale rządzących będziemy Żydom płacić odszkodowania za obozy koncentracyjne to nikogo nie interesuje. Tu już polskości nikt nie broni.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Kfan napisał/a:
po ostatniej uchwale rządzących będziemy Żydom płacić odszkodowania za obozy koncentracyjne to nikogo nie interesuje. Tu już polskości nikt nie broni.


"Nie przystoi młodej pannie, tak pluć jadem bezustannie"

(parafraza z "Bajki..." A. Fredry)
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
Kfan napisał/a:
fakt, że po ostatniej uchwale rządzących będziemy Żydom płacić odszkodowania za obozy koncentracyjne to nikogo nie interesuje. Tu już polskości nikt nie broni.
jakby ci się chciało ten temat trochę głębiej poznać, tobyś zwyczajnych kłamstw i przeinaczeń nie powtarzał i nie rozpowszechniał.
W tym temacie, chodzi tylko o zgodę na przelewy na konta w zagranicznych bankach, pieniędzy tym pokrzywdzonym, którzy uprawnienia takie nabyli. Do tej pory było to możliwe tylko na konta prowadzone w polskich bankach. A jak ktoś mieszkał za granicą to albo miał konto w PL albo nie dostawał należnych mu pieniędzy. I sprawa nie dotyczy tylko Żydów, tylko wszystkich pokrzywdzonych z czasów IIWŚ i po niej.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
cube007 napisał/a:
Napisz jeszcze raz jaki masz obiektyw, z jakim ekw. ogniskowej - najlepiej pogrubioną czcionką. Może wtedy się przebijesz z tą informacją

Przeca w stopce świeci 16-45/4 jak choinka :evilsmile:

Pytanie dotyczyło wyboru między X20 i LX7 8-) Wejdą nowsze wydania tych zabawek starsze potanieją, podejrzymy ceny i się okaże na co wydać kasiorkę ;-) Jedno jest pewne, K-5 z 16-45/4 choć obrazki daje przyzwoite to kawał klocka. Do albumowych odbitek jasny kompakt powinien dać radę.

Bezlusterkowce oraz obiektywy nie są tanie i to jest ich podstawowa wada, babaryty są do zaakceptowania.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach