fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Cytat
Z tym MZ-M to się zapędziłeś. Owszem, on jest wykastrowany, ale z autofokusa i TTL lampy.

I z pomiaru światła, ma tylko centralno-ważony. Ja używam często jednocześnie MZ-5n-a (z kolorem) i MZ-M-a (z czarno-bielą), identyczna obsługa, a więc zero błędów.
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
MZ-M ma również matrycę! Co prawda dwu polową ale zawsze matrycę. CW włącza się ze szkłami bez styków albo jakoś tak - już nie pamiętam bo już jakiś czas go nie mam.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Taka dwupolowa matryca, to w dzsiejszych czasam żadna matryca.
Umówmy się, że na pierwszy rzut oka nie matrycy a dla dociekliwych jest - dwupolowa.
Ale co by nie patrzeć - naświetla dobrze.
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
No dobra panowie szybka piłka- mam dwie godziny do końca aukcji- jest na Alegro MZ5 jako gratis do obiektywu. Czy ten MZ5 dużo się różni od MZ5 n? I jeszcze jedno właściciel napisał
Cytat
"Aparat w stanie dobrym ma jedną wadę która nie wiem z czego wynika aparat co jakiś czas się zacina a mianowicie lustro sie podnosi i aparat na nic nie reaguje,trzeba odczekac by powróciło wszystko do normy".

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=99223971
Może to jakiś pryszcz łatwy do naprawienia? Cena zestawu 150 zł opłacalna , czy nie? Czy w Warszawie jest jakiś serwis naprawczy analogowych sprzętów? (tani)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
jakiego obiektywu? Jesli rzeczywiscie korpus wychodzi darmo, bym bral.

I nie o to chodzi, ze to zly sprzet. Jest prawie tak samo dobry jak mz5n. Chodzi o to, ze naprawa zazwyczaj nieoplacalna.
 
rOTTEN
[Usunięty]
mialem takie nieopadanie lustra w kastracie mz-60,po jakims czasie sie podnioslo na zawsze
cos trzasnelo i po sprzecie :) wymiana tego kawalka plastiku ktory sobie trzasnal kosztuje
wedlug pana w serwisie mniej wiecej tyle co "nowy" mz60,nie mowie ze to to samo bo nie wiem,ale hmmm twoje ryzyko ;)
pzdr
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
alkos,
Obiektyw 35-80 nie wiem czy ma powłoki SMC ten obiektyw? A to aukcja:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=99223971
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
To taki bardzo standardowy zum Pentaxa. Zazwyczaj ci, którzy dostają go w komplecie z aparatem, szybko wymieniają na lepsze ;-)

Jesli nie boisz się zostać z trupkiem korpusu ;-) - ten obiektyw jest wart 150.
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Chyba sobie odpuszcze jak kupić to coś sprawnego
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
fotonyf napisał/a:
Taka dwupolowa matryca, to w dzsiejszych czasam żadna matryca.
Umówmy się, że na pierwszy rzut oka nie matrycy a dla dociekliwych jest - dwupolowa.
Ale co by nie patrzeć - naświetla dobrze.



Heh - taka sama matryce dwupolowa ma MZ-50 i ludzie sa zadowoleni... Ciekawe bo MZ-10 wyglada praktycznie identycznie a nie dosc, ze ma matryce 6 polowa to jeszcze pelna kompatybilnosc :->

Pzdr
Spinner
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
- ten obiektyw jest wart 150.


Mam ten obiektyw moim zdaniem jest wart max 1/3 tej ceny :mrgreen:
 

S_p_i_d_e_r  Dołączył: 21 Kwi 2006
A może MZ-S? :)
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
S_p_i_d_e_r napisał/a:
A może MZ-S? :)

Ale to już raczej inna półka cenowa... Jeśli ma być tani AF to seria SF także warta byłaby żeby się jej przyjrzeć. Miałem SF1 i miał wszystko co potrzeba, jedyna wada to brak podglądu głębi.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Slava napisał/a:
Miałem SF1 i miał wszystko co potrzeba, jedyna wada to brak podglądu głębi.

Bardziej chyba dokucza dźwięk lustra/migawki, który umarłego budzi w ułamek sekundy.
Dopiero SF1n/SFXn jest cichszy.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Za to z moich eksperymentów wynikało, że ma OTF, choć nic o tym w specyfikacji nie pisali!!! Taki przyczynek do zrozmienia marketingu naszej ulubionej firmy...
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Slava napisał/a:
Za to z moich eksperymentów wynikało, że ma OTF, choć nic o tym w specyfikacji nie pisali!!! Taki przyczynek do zrozmienia marketingu naszej ulubionej firmy...

Chyba OTF blysku ;-)
 
LeszeK
[Usunięty]
Mój *ist spisuje się znakomicie. Używam z obiektywem SIGMA 28-70/2,8 EX .... (coś tam, coś tam).
Do jego wad zaliczyłbym:
- mały korpus (grip załatwia sprawę),
- niewielkie "rozlewanie" podświetlenia punktów autofokusa,
- słaby mechanicznie obiektyw kitowy.
Zalety (IMO największe):
- 11 punktów autofokusa,
- podświetlenie pokrętła programów.
- ma wszystko co potrzeba i w dodatku na swoim miejscu (ten zwrot zaczerpnięty został z oferty matrymonialnej, ale pasuje).
Z takim obiektywem, jaki używam wewn. lampa bł. nie doświetla dolnej części kadru.
Obecnie za ten korpus (nowy) trzeba zapłacić ok. 1000 zł (u Pstryka 999), a więc cena w porównaniu z okresem kiedy wchodził na rynek, spadła cirka 40%. To taka okazja, że chyba kupię sobie drugi.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
LeszeK napisał/a:

Z takim obiektywem, jaki używam wewn. lampa bł. nie doświetla dolnej części kadru.
Obecnie za ten korpus (nowy) trzeba zapłacić ok. 1000 zł (u Pstryka 999), a więc cena w porównaniu z okresem kiedy wchodził na rynek, spadła cirka 40%. To taka okazja, że chyba kupię sobie drugi.


U nas wmiescie nad Brda mozna nabyc zestaw: *ist + FAJ28-80/3,5-5,6 AL za cale 899 zl. Nowka, chociaz czasem maja lekko podniszczone pudelka. Sa tez MZ60.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Chyba OTF blysku

To też, ale swego czasu robiłem tak, że zakładałem mieszek, aparat na statyw i wyzwalałem migawkę -aparat dawał kilkunastosekundowy czas. Brałem starą, dwupalnikową radziecką lampę Łucz i ręcznie ją odpalałem z kierunku który akurat mi pasował a aparat skracał czas naświetlania do 2-3 sekund. Slajdy wychodziły naświetlone poprawnie. Bez OTFu raczej by to nie zadziałało... No chyba, że takiego fuksa miałem :-P
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Slava napisał/a:
sylwiusz napisał/a:
Chyba OTF blysku

To też, ale swego czasu robiłem tak, że zakładałem mieszek, aparat na statyw i wyzwalałem migawkę -aparat dawał kilkunastosekundowy czas. Brałem starą, dwupalnikową radziecką lampę Łucz i ręcznie ją odpalałem z kierunku który akurat mi pasował a aparat skracał czas naświetlania do 2-3 sekund. Slajdy wychodziły naświetlone poprawnie. Bez OTFu raczej by to nie zadziałało... No chyba, że takiego fuksa miałem :-P


Slawa,
Jestes z Krakowa?Mozna sie kiedys spotkac na jakies fotki czy inne eksperymenta..Taki zjazd Pentaxiazy w Krakowie..:)
Alek
PS Mialbym moze okazje sprawdzic jak dziala DS itd, torche nim robilem i fajna puszka. Jak oceniasz prace Metza, rozumiem ze masz kostke 3701 lub 3702

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach