JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Ech, gdyby ta "Strzała Południa" u nas tak jeździła.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Ode mnie jedno zdjęcie z niedzielnej imprezy Nowy Sącz - Chabówka. Okolice Męciny:

 

And  Dołączył: 07 Mar 2014
Podrzucę z miasta nomen omen Sewastopola (2012 rok) zdjęcia pociągu pancernego.

1


2


3
 
mrbm
[Usunięty]
Nocny do Moskwy

 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Znowu coś wylazło z przepastnch pudeł z negatywami. Chyba nie było na forum. Ok 1985, FEd 4 z Jupiterem 9 i Praktica FX ze zwalniająca migawką i Biotarem, HL fatalnie wywołane z koszmarnym ziarnem. fuj... ale byłem wtedy młody i napalony jak Big Boy.







 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Mała stacyjka w Brandysie nad Łabą, na którą trafiłem na chwilę przed krzyżowaniem się pociągów (Os 19430 i Os 19433) na jednotorowym szlaku. Čelákovice–Neratovice (http://www.zelpage.cz/tra...ublika/trat-074). Jak widać na załączonym obrazku chętnych do podróżowania nie było wcale tak mało (w porównaniu do małych stacyjek na jednotorowych szlakach w Polsce). Dyżurny ruchu zmieniał zwrotnice ręcznie, dlatego widzimy go jak zasuwa na rowerze.


Dworzec w Brandysie nad Łabą / Nádraží v Brandýse nad Labem / Railway station at Brandýs nad Labem by foka kytutr, on Flickr

Więcej zdjęć z mojej małej wyprawy wrzuciłem tutaj: http://1drv.ms/1ieUZNF

 
mrbm
[Usunięty]
Cytat
Kytutr

fajne światło złapałeś i klimat impresji :) Bardzo dobra fotografia.
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
Bardzo ciekawa relacja. Wspaniałe fotografie, oddające klimat prowincji Czech.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
mrbm napisał/a:
fajne światło złapałeś i klimat impresji :) Bardzo dobra fotografia.

Dzięki. Obserwowałem światło i niebo od paru dni i wyszło, że najlepsze warunki są teraz około godziny 20. A to, że załapałem się na krzyżowanie pociągów to czyste szczęście.

Nazwany napisał/a:
Bardzo ciekawa relacja. Wspaniałe fotografie, oddające klimat prowincji Czech.

Dzięki także. Prowincja Czech zaczyna się już w granicach miasta stołecznego, niektóre dzielnice są tak sielskie, że ciężko uwierzyć, że to Praga. A do stacji w Brandysie nad Łabą jedzie się ode mnie niecałe 20 minut.
 

mh2012  Dołączył: 05 Wrz 2012
Wąski tor też mieści się w temacie? W dodatku unieruchomiony parowóz wąskotorowy typu "Las" Ty-1131-55
1.


Zbudowany w 1955 roku w Chrzanowie
2.


po renowacji stoi w Zagnańsku (czyli tam gdzie pracował w czasach gdy działała linia wąskotorowa
3.

4.

5.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Cytat
Prowincja Czech zaczyna się już w granicach miasta stołecznego, niektóre dzielnice są tak sielskie, że ciężko uwierzyć, że to Praga

Dokładnie, zwłaszcza wzdłuż Wełtawy na północ. Kytutr, piekne zdjęcia.

W Bieszczadach mają fajnego jeżdzącego Lasa. Można go pogonić na rowerze, ale sporadycznie jezdżą parowozem.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
JacekK napisał/a:
Dokładnie, zwłaszcza wzdłuż Wełtawy na północ. Kytutr, piekne zdjęcia.


Dzięki JacekK, uznanie od człowieka z branży cieszy szczególnie. A co do Twoich fotek, to powiem, że maszyna do podróży w czasie przydałaby się jak cholera, bo jak jeszcze w moich okolicach (Dębica) jeździły parowozy, to ja miałem 6 lat, strasznie się bałem tabliczek z zakazem fotografowania na dworcach no i do tego nie miałem żadnego aparatu.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Kytutr, W latach 1966 - 1987 mieszkałem w Dębicy :shock: :-D
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
w wakacje 2013 jeździli 4x tydzień parowozem Px48 w relacji do Balnicy, jakieś 15 minut po rozkładowej spalinówce. Więc parowozik byłraczej dość często używany.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
O bardzo fajnie, ciekawe jak będzie w tym sezonie. Ze Sącza po drodze można jeszcze złapać Dynów. Ale tam chyba wyłącznie spalinowe.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
We wnętrzu Bieszczadzkiej ciuchci w sierpniu 1998 ;-)

 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
To skoro jestem w takim wątku, też coś podrzucę od siebie:

Wiadukt w Lewinie Kłodzkim by Michalszybalski
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
O espresso, piękne fotografie, a zwłaszcza ta Px 48.
Odgrzebałem jeszcze tego Ty Z Bieszczad z 2012 r. kilka skromniutkich jak ta lokomotywka.




 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeszcze raz Bieszczadzka Ciuchcia, tym razem w sierpniu 2001.

 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Jakoś na ciuchcię nie miałem nigdy ochoty, za to drogę do Beniowej pokonywaliśmy w zeszłym roku tak:

1.


2.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach