Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
Neat Image - problem z ustawieniami
Witam!

Od paru dni próbuje ujarzmić 'odszumiający' program - Neat Image. Metodą prób i błędów forsuje suwaki w te i we wte i przyznać muszę że niewiele mi z tego wychodzi. Albo korekcja szumu jest za słaba i poprawa jest niewielka albo z kolei ingerencja jest na tyle agresywna że powstają brzydkie jednolite placki i wszystkie szczegóły szlag trafia.

Czy któryś z forumowiczów/użytkowników programu mógłby sie podzielić tokiem postępowania przy standardowym odszumianiu zdjęć? Chodzi mi o jakieś 'domyślne'/standardowe ustawienia które byłyby punktem wyjścia do dalszych kroków.

Z góry dziękuję za sugestie.

PS. Czy dostępne w sieci profile odszumiania dla K10D są warte uwagi?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Arczibandit, ja robię tak:
- próbka szumu z jednolitego, ciemnego obszaru
- usuwanie kolorowego szumu - dużo
- usuwanie monochromatycznego szumu - malutko
Dokładnych danych nie pamiętam.
Poza tym w większości wypadków po tych operacjach stwierdzam, że bardziej podoba mi się wersja nieodszumiona i odszumioną wywalam do kosza. Naprawdę :-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Spróbuj tak :
Zakładka Device nosie profile :Auto profile.
Zakładka Nosie Filter Setting /Filter preset /Default lub Filter and sharpen image.
(trzeba wczytać te ustawienia-1 dyskietka od lewej)
 
Hombre  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na stronie Neat Image były też profile do Pentax'ów.
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
Dzięki za rady. Będę walczył dalej, choć po pierwszych doświadczeniach muszę się przychylić do opinii bEEf'a, że zdjęcia odszumiane wyglądają czasem gorzej od pierwotnych. Choć jak wiadomo - rzecz gustu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach