Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Bogdan napisał/a:
co może być przyczyną tak fatalnego pomiaru pentaxa ?
Rozkalibrowany światłomierz, uszkodzona ścieżka oporowa nastawiania czułości, lub przeniesienia przysłony. Zwróć uwagę na to, że nie jest to tylko światłomierz, ale od razu nastawa czasu naświetlania. Chcąc mieć prawidłowe naświetlenie, musisz robić na M, Av odpada.
 
Bogdan  Dołączył: 07 Lip 2008
wszędzie iso ustawione na 400.
obiekt oddalony był ok 10m, w k100 ds pomiar światła ustawiałem różnie i światło nie odbiegało tak drastycznie od "normy"
k30 równieź bardziej zbliżony ma pomiar do zenita jak do pentaxa analoga.
Z ME Super nie mam doświadczenia, nabyłem go okazyjnie raczej sentymentalnie stąd moje pytania.
Jeśliby okazało się, że 30 letni zenit dobrze mierzy światło, byłoby super.
w sobotę spróbuję praktycznie zenitem i pentaxem z tym, że w pentaxie będę się trzymał ev x4 ew pomiaru cyfry i porównam oba analogi co wyszło.
jakby nie było, ponad 30 lat temu masowo robiłem fotki analogami (innych nie było) i ciągnie wilka do lasu. W analogowej obróbce mam doświadczenie jeszcze fotonowskie teraz materiały czeskie- zobaczę co są warte.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
W instrukcji tego nie widzę. Czy ktoś wie, przy jakiej minusowej temperaturze, światłomierz w ME Supoer zaczyna źle pracować ? Mnie wczoraj zaczął wariować przy -12C.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przeczytaj na stronie 41. Temperatura użytkowania aparatu od -20 do +50, ale są tam jakieś dodatkowe uwagi.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
No dobra, to na serio teraz pytam (przedtem było pół serio, choć bez emotek) Czy ktoś też tak ma w swoim MESie, że na temperaturach poniżej zera, światłomierz zaczyna wariowac ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To nie jest nowa elektronika i utlenienie lutów na pewno jej nie pomaga.
 

adrian87  Dołączył: 21 Lis 2014
Witam. Mógłby ktoś udostępnić ww instrukcję ponieważ linki już nie dzialaja
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Jak nic nie zadziała napisz na priv - przeszukam czeluści archiwalnych dysków.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach