powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
espresso, spojrzałeś na datę ? ;-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Gdyby ktoś z zainteresowanych koleją forumowiczów był w długi weekend w Pradze, to zachęcam to odwiedzenia dworca kolejowego Praha-Masarykovo:

 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
no to Bieszczadzaka Kolejka Leśna A.D. 2013

Kp4 przygotowany do jazdy + manewry








parowóz las - stał na bocznicy.


spalinówki



ps nakłamałem w tym wątku, bo jak pokazujązdjęia to nie był px, tyko Kp4

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tu nie widać, przy próbie otwarcia w nowym oknie wywala błąd.
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
już naprawione. Upgrade serwera www trochę się omsknął :-)
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
radek_m, Jakie fajne :-D Jak tylko będzie okazja jadę do Cisnej
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Zgodnie z obietnicą, wrzucam tylko dwa (niestety) zdjęcia związane z koleją wykonane na Kaszubach w okolicach Piekła i Nieba.

1.

2.


Jak już pisałem w ww. wątku, pociągi jeżdżą tamtędy kilka razy dziennie z Gdyni do Kościerzyny (obecnie z powodu budowy Pomorskiej Kolei Metropolitarnej na części trasy wprowadzono zastępcze autobusy).
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
:-D To w pobliżu tej słynnej wieży widokowej na Wieżycy? Byłem tam dokładnie 10 lat temu, ale "jeszcze tu wrócę".
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
JacekK napisał/a:
To w pobliżu tej słynnej wieży widokowej na Wieżycy?

Tak, niedaleko jest wieża i wyciąg narciarski. :-)
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Co do kolejki w Bieszczadach. Ma stacji w Majdanie widziałem przepiękny album o kolejce w czasach gdy pracowała przy zwózce drewna. Trochę był "drogawy".
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
no to bieszczadzki bonusik:

uff, jak gorąco....


i coś z trasy, która biegnie głównie przez las


 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Wszystkich chętnych zapraszam do spaceru (wirtualnego) w Muzeum w Kościerzynie, do którego zajrzałem tuż przed świętami, opuszczając autostradę A1 w drodze na Środkowe Wybrzeże.
Uprzedzam lojalnie, że seria jest długa (nie mam czasu na podawanie w kawałkach), tak też mniej cierpliwi mogą nie dospacerować do końca :roll:
Całość zarejestrowana na kliszy ;-)
1

2.

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13


I na koniec serii mały bonusik.........leciutko przetworzony :-P
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Znowu cuś wylazło z wehikułu czasu ( Kto do diaska wstawił słup w tym miejscu :evil: )



 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Penteusz napisał/a:
Wszystkich chętnych zapraszam do spaceru (wirtualnego) w Muzeum w Kościerzynie

To i ja coś wrzucę, w nawiązaniu również do moich wcześniejszych postów: wspomnienie sprzed kilku lat. Otóż swego czasu, w okresie wakacji, organizowane były wycieczki pociągami retro startującymi z Gdyni. Była więc podróż całodniowa dookoła Kaszub (z fotostopami w ciekawych miejscach), były pociągi do Malborka, również specjalne na inscenizację oblężenia zamku, a także jeździł pociąg Costerina, którego stacją końcową była Kościerzyna. Tym ostatnim wybraliśmy się kiedyś razem z żoną w podróż. Poniżej krótka relacja.

3. Prowadził nas parowóz Ol49-69.


4. Nasza maszyna na liczniku miała 10 atmosfer!


5. Nic dziwnego, że pociąg brał z łatwością wszelkie zakręty.


6. Wagony trzeciej klasy okazały się nadzwyczaj wygodne.


7. Cel wyprawy był oczywisty.


8. Maszyny na szynach stały ospale…


9. Taki parowóz to kupa żelastwa.


10. A kół toto ma wiele.


11. W skansenie stały lokomotywa przy lokomotywie.


12. A większość z nich była bardzo stara.


13. Taki maszynista to jednak miał kiepską widoczność.


14. Każdy miał ciuchcię w swoim rozmiarze.


15. Dla ciekawskich ktoś przekroił jedną lokomotywę.


16. Był jeden gość zza wschodniej granicy.


17. W drogę powrotną nasz parowóz wyruszył tyłem.


Jeśli komuś mało zdjęć, więcej znajdzie tu: http://bakulik.pl/zdjecia/costerina/
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
bakulik napisał/a:
Jak już pisałem w ww. wątku, pociągi jeżdżą tamtędy kilka razy dziennie z Gdyni do Kościerzyny (obecnie z powodu budowy Pomorskiej Kolei Metropolitarnej na części trasy wprowadzono zastępcze autobusy).

Jeszcze nie z powodu budowy PKM. Póki co komunikacja zastępcza wynika z prowadzonego remontu linii Gdynia-Kościerzyna. Jakiekolwiek prace mające doprowadzić do połączenia tej linii z torami PKM i mogące mieć wpływ na ruch pociągów rozpoczną się prawdopodobnie dopiero po wakacjach.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
badworm napisał/a:
Jeszcze nie z powodu budowy PKM. Póki co komunikacja zastępcza wynika z prowadzonego remontu linii Gdynia-Kościerzyna.

A, możliwe, możliwe…

I jeszcze w nawiązaniu do parowozowni:
Cytat
Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie zmieniło się nie do poznania. Za ponad dwa i pół miliona złotych wyremontowano byłą halę napraw parowozów z 1929 roku oraz część lokomotyw i wagonów. Pojawiły się też multimedialne wystawy oraz makiety kolejowe.

Więcej na stronie Radia Gdańsk.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Dzisiaj wpadła mi w łapy taka oto fotka. Poniemiecki pociąg pancerny w polskiej służbie, sądząc po mundurach wojaków w latach 50
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Znamy z autopsji. Najbardziej chyba Żaba i vesper. :evilsmile: Stał dość długą chwilę w Chabówce. Jak go wyremontowali to MK do Warsiawy zabrało, bo większość eksponatów im Cyganie spalili i nie było czym się chwalić.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Pamiętam.
W miedzyczasie wyczytałem, że stał jakiś czas w Przemyślu, Żurawicy i innych okolicznych stacjach zanim został eksponatem.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Stał w Skarżysku, potem trafił do MK.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach