wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Nie, serio pytam bo na telefonie nie mam podglądów exifa, a wiem ze masz i to i to
 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
Cyfranka rzecz jasna. 6D
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
A na innych szklach Pentaxa jest lepiej na 6D ?
 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
Na DA*300 jest zdecydowanie lepiej, no ale to f4. Sampla Ci teraz nie zapodam bo mocowanie musiałbym znów rozbierać (popychacz trzeba wymontować).
35mm uLTD jeszcze nie sprawdzałem, ale widziałem gdzieś sample z FF (chyba na tym forum) i wygląda przyzwoicie, tylko znów ciemnica :-P ...
DFA100mm mnie nie korci bo mam odpowiednik z bagnetem EF.
Więcej szkieł systemowych (pod FF) nie mam niestety.
Z niesystemowych - T70-200, na pełnej dziurze słabo. (tzn. jak T.70-200 z bagnetem stricte pod FF)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Moze to kwestia przejściówki albo Twoich dużych wymagań. Nie chce oceniac oglądając te fotki na telefonie, ale skanować kodu kreskowego raczej nie potrzebuje z tego zdjecia. Wazne jak widać ludka amazonowego na rozmytym tle, a widzę go dobrze ;-)
 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
Przejściówka może nieco fałszować wynik, ale każdy chyba zna właściwości *55 choćby z crop'a ;-) A to jedyna opcja tej ogniskowej (~50mm) w pentax'ie (mowa o szkłach będących w produkcji) i w porównaniu z rzeczoną sigmą wypada niestety fatalnie.
Z dobrych, jasnych stałek, pomiędzy 31mm a 77mm jest wielka pustka. Od 77mm do 200mm (licząc, że *200 będzie prezentowała jakiś poziom na FF) też niestety pusto.
Tak więc nie tylko zoomów nam brak...
Poza tym, jeśli ta roadmapa się sprawdzi, to z zoomami tak źle nie będzie (zakładając, że to co na niej widnieje na rok 2014 to 24-70mm oraz 70-200mm).

W C zwykły zjadacz chleba też nie ma łatwo, ale są przynajmniej alternatywy na wypadek wygranej w lotto ;-)

 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
philip100 napisał/a:
pomiędzy 31mm a 77mm jest wielka pustka
FA 43, FA50, DA50, Wszystkie są co najmniej użyteczne na FF.
 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
Fakt, zapomniałem o FA43 :oops:
DA50 jest pod FF??

 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Tak samo jak nielimitowany DA35
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Teoretycznie nie, ale praktycznie tak. Mniej winietuje niż DA35, prawdopodobnie optycznie jest odpowiednikiem FA50/1,7. A jeszcze można wspomnieć o DA40, który też jest używalny na FuFu.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
philip100 napisał/a:
zakładając, że to co na niej widnieje na rok 2014

Prawdopodobnie w tym roku żadnego szkła nie będzie.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Nielimitowana wersja DA40 :evilsmile:

[ Dodano: 2014-06-04, 11:47 ]
plwk napisał/a:
philip100 napisał/a:
zakładając, że to co na niej widnieje na rok 2014

Prawdopodobnie w tym roku żadnego szkła nie będzie.

biorą przyklad z Sigmy ;-)
 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
No to w tej kwestii popisałem się ignorancją :-)

[ Dodano: 2014-06-04, 17:54 ]
plwk napisał/a:
philip100 napisał/a:
zakładając, że to co na niej widnieje na rok 2014

Prawdopodobnie w tym roku żadnego szkła nie będzie.

Została jeszcze photokina. Zaprezentują FF z zoomami ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
philip100 napisał/a:
Zaprezentują FF z zoomami
W tym roku mają być (wg gości PPD) jeszcze dwa aparaty. Oni sami nie wiedzą jakie.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Jeżeli i tak nie wydadzą tego szkiełka, zawsze można posiłkować się albo 35/1.4 (który jest standardem na APS-C -> podążając tą logiką mamy teoretycznie 50tkę w wersji Art w naszym systemie) lub poprzednią wersją również z HSM ;-)
 

uszusz  Dołączył: 06 Wrz 2012
Nie wiem jak 50 art ale 30mm na Pentaxie najlepiej sobie radziła w słabym świetle ze wszystkiego co miałem (choć brzegi miała fatalne). *55 już zupełnie inaczej, mimo że na papierze ta sama jasność, zresztą wszystkie SMC jakoś sobie gorzej radzą w gorszym świetle wg mnie od tej sigmy.

Za to 50mm 1.4 EX jest gorsza od *55, która na Pentaxie jest świetna w normalnych warunkach, przynajmniej moja była najlepsza ze wszystkiego co miałem w tym zakresie. Testowałem też na Sony A7 i było nieźle, ale porównywalnie z K 50mm 1.4, może mniej fioletu... ten fiolet rzeczywiście w tym szkle jest jakoś widoczny nawet przy f4 chociaż inaczej niż w starszych szkłach i dla mnie akceptowalnie na apsc. Poza tym jest ostrzejsze od Sigmy. 77mm na ff nie jest chyba tak dobre jak *55 na cropie.

Z drugiej strony np A 50mm 1.7 ma zabójczy kontrast na FF. 31 i 77 też dostają zabójczego kontarstu (szczególnie 31) na A7 ale lepiej to wygląda. Co innego, że dla mnie 50mm na ff (i odpowiedniki na cropie) jest trochę nudne. Ważniejsze od tego, czy będzie ff Pentaxa jest pytanie dlaczego dotąd nie wypuścił jasnego odpowiednika 35mm skoro ugrzązł w mniejszych matrycach.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach