Raynold1987  Dołączył: 24 Mar 2010
michal5150 czyli podłączasz nadajnik phottix do gniazda pc, a na sanki body można dodatkowo założyć lampę błyskową, którą będzie bez problemu działać w pttl?
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Nie wiem czy w pttlu, bo mam lampy tylko z własną automatyką. Odbiornik w gnieździe PC, lampa na sankach i bez problemu błyska.
 

Raynold1987  Dołączył: 24 Mar 2010
odbiornik w pc? a nie nadajnik?
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Tfu, oczywiście że nadajnik :oops:
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Dumbwas napisał/a:
W moim przypadku, rf-603 II/nikon/działa bez problemu z K-5. Sprawdzałem na miescu w łódzkim Fripersie. Jak wrócę do domu będę musiał blizej potestować.


Piszesz o tym modelu:
http://www.ebay.com/itm/R...=item1c3ab22d0f

Chciałbym zakupić coś takiego ale jestem "zielony" w temacie i wolał bym się upewnić.
Jest niby ...for Canon Pentax Samsung ale nie wiem jak to traktować czy to ustrojstwo jest uniwersalne czy jest do każdego modelu inne oznaczenie.
W linku który podałem zaniepokoił mnie widok stopki, jedna ma wyprowadzenia pentax druga już nie.
 

Jan Smuga  Dołączyła: 02 Lip 2012
To i ja się podłączę pod temat :)

Biję głową w mur, bo potrzbuję radiowego wyzwalacza, który wyzwoli mi i lampę studyjną i reporterską w tym samym czasie. Reporterska (yongnuo 560 II) potrzebuje odbiornika, bo nie nie ma wbudowanego. We fripersie powiedzieli mi, ze nie ma takich wyzwalaczy i muszę radzić za pomocą kabla synchro i wierzyć, że reporterska odpali się przy pomocy fotoceli :evil:

No i co tu począć?
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jan Smuga, chyba do wszystkich wyzwalaczy radiowych możesz podłączyć kilka odbiorników i chyba każdy odbiornik ma możliwość wyzwolenia lampy studyjnej. A poza tym, lampy studyjne mają fotocele i taka lampa wypali widząc błysk systemówki.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
rf-603 to transceivery, więc są i nadajnikami i odbiornikami. Po prostu kup trzy. Jeden będzie nadawał, dwa będą słuchały.
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Kiedyś próbowałem odpalać 2 lampy z jednego wyzwalacza i przy odrobinie kombincji to było wykonalne. Jednakże generowało dodatkową ilość kabli "pod nogami" co powodowało że cały pomysł tracił troszke na sensowności. Po to przecież używamy radiówek by wyeliminować (na tyle na ile się da) wszelakie okablowanie.

Tak więc sugerowałbym kupić jakieś dobre radiówki które mogą pracować zarówno jako nadajniki jak i odbiorniki w ilości wystarczającej dla obsłużenia twoich lamp.

Sam kupiłem 8 sztuk czegoś takiego (ale sprzedawanego pod marką Phottix):

Link

Mogę podłączać zarówno lampy studyjne jak i "speedlite-y", ba z odpowiednią przejściówką/kablem to i tym urządzeniem wyzwolę zdalnie także i aparat. No i całość jest kompatybilna z systemem Pocket Wizard (mam światłomierz z nadajnikiem PW - on sam umie wyzwolić lampy do pomiaru). Kosztowało faktycznie to troszke pieniążków (280 pln sztuka) ale problem zdalnego wyzwalania lamp mam na dekade załatwiony. Chyba warto.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Tyle, że w wielu przypadkach rzeczywiście wystarcza para nadajnik-odbiornik, bo reszta lamp widzi błysk i odpali z fotoceli. Dopiero gdy lampy są poukrywane w dziwnych miejscach (dla efektów raczej niż dla oświetlenia), albo świeci się bardzo wąskimi wiązkami, to bywają z tym problemy.
 

Jan Smuga  Dołączyła: 02 Lip 2012
Dzięki Panowie :)

Systemowe właśnie będą kontrować albo świecić na tło.

Stawiam na rf603II. Wersja do canona jest kompatybilna z pentaxem? Kornie proszę o wybaczenie, ale pytam po raz n-ty na wszelki wypadek.
 
pawel12345  Dołączył: 20 Sty 2013
Pytanie do osób które mają rf-603 w wersji II.

Czy po wpięciu na aparacie nadajnika, a w niego lampy systemowej będzie przenoszony na lampę TTL ? W wersji I lampa działała tylko na manualu.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
pawel12345 napisał/a:
Pytanie do osób które mają rf-603 w wersji II.

Czy po wpięciu na aparacie nadajnika, a w niego lampy systemowej będzie przenoszony na lampę TTL ? W wersji I lampa działała tylko na manualu.


Wersja II również.

http://pentax.org.pl/view...1125977#1125977
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
O ile wiem, nie ma żadnego systemu radiowego do Pentaxa przenoszącego P-TTL.
 
pawel12345  Dołączył: 20 Sty 2013
ehhh, a już miałem nadzieję że chociaż w stopce zadziała....
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
no i skompletowalem zestaw:
na body wyzwalacz yn 603II + metz,
do tego yn 560III ktory jak wiemy posiada w sobie odbiornik oraz drugi wyzwalacz z podpietym yn 560II.
wszystko ladnie sie odpala (1/180 rowniez)
 
jarkar  Dołączył: 23 Sty 2013
Pentaxianie, który zestaw?

RF-603II C vs RF-603II N

Coś jeszcze będzie trzeba w nich modzić (separacja pinów, itp.)?

Ma dogadać się z K-50 i YN-560II w manualu, zwyczajne radiowe wyzwalanie.

Nie chciałbym wtopić, proszę o podpowiedź.
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
ja kupilem C.
dziala bez problemu
 
jarkar  Dołączył: 23 Sty 2013
Kadet80 napisał/a:
ja kupilem C.
dziala bez problemu


Czyli piny (poza centralnym) nie kolidują i nic nie trzeba rzeźbić? Jakie wrażenia z użytkowania (wykonanie, działanie)?
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
jak dla mnie jest super w porownaniu ze starym 602.
pelna synchronizacja na 1/180, swietnie ze dali zacisk ktory powoduje ze lampa nie wysuwa sie z sanek w apracie.
jedyny poki co minus jaki zauwazylem to taki ze zlacze pc w wyzwalaczu dziala tylko w jedna strone, tzn ze np nie moge sobie podlaczyc wyzwalacza za pomoca kabla pc-pc do body

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach