puch24  Dołączył: 03 Sie 2013
He, he...

Ja coś tam zamówiłem, najpierw męczyłem się, czekając na potwierdzenie zamówienia; jak potwierdzili, męczyłem się, czekając na informację o wysyłce, po czym po prawie dwóch tygodniach zadzwonili do mnie z informacją o odwołaniu zamówienia z powodu (chwilowej) niedostępności. A jak już po następnym tygodniu czy dwóch było dostępne, to w ZUPEŁNIE innej cenie. :-(
No i teraz się męczę, bo mnie nie stać...
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Żaba, a po co z takim klocem?


Waga 12-40: 382 gramów no faktycznie kloc.

Jarek Dabrowski napisał/a:
Dla mnie główną ideą m4/3 są małe rozmiary (małe korpusy + naleśniki).


No tych naleśników to za wiele nie ma kit i słabe 17/2.8, chyba że od Panasa to fakt 20 jest przyjemna. Dla mnie puszka, która waży 425 g jest mała i lekka. A biorąc pod uwagę szkło to mam zestaw, który waży minimalnie więcej niż sam korpus GX-10 (jakieś 100g). Ja dla mnie to nadal jest małe i lekkie.

Jarek Dabrowski napisał/a:
EM5 z 12-40/2.8 nie będzie jakoś znacząco mniejsze/lżejsze od K-5II z 16-45/4 (obiektyw najbardziej pasujący zakresem i światłem).


Nie porównywałbym Pentaxa 16-40/4 do 12-40/2.8, (zakres tak, światło absolutnie nie! DOF tak) raczej odpowiednikiem jest 16-50/2.8

16-40/4 używałem tego szkła i nie powalało. Porównując 16-50/2.8 i 12-40/2.8 osobiście wybrałem Olka.

Dla mnie porównanie wygląda następująco albo K5II + 16-50/2.8 vs e-m5 + 12-40/2.8

Rezygnując z lepszego wysokiego ISO i lepszego AF, wybrałem bardziej poręczny (jak dla mnie) i lżejszy sprzęt, czyli to co chciałem.

Poza tym to przecież aparat z wymiennym obiektywem, zawsze mogę dokupić coś w stylu panasonica 12-32mm f/3.5-5.6, czy jakieś stałki, więc można mieć mały i bardzo lekki.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Żaba napisał/a:
Nie porównywałbym Pentaxa 16-40/4 do 12-40/2.8, (zakres tak, światło absolutnie nie! DOF tak)
Jak to światło nie, a DOF tak? Na co jeszcze ważnego oprócz DOF wpływa światło?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Jarek Dabrowski, jasność obiektywu 2.8 jest wartością fizyczną nie ma znaczenia do jakiej wielkości sensora jest dane szkło.

Zastanów się proszę co napisałeś? Światło wpływa na czas naświetlania, nie wiem jak u Ciebie, ale dla mnie to ważny parametr.

Co do DOF, gdyby jak najmniejsze Go miało dla mnie znaczenie to zostałbym przy APS-C albo wzdychał do FuFu, lub w ogóle kupił jakiś analog średniego formatu tam dopiero jest mała GO.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja to wszystko wiem, a czas można zostawić ten sam zmieniając ISO, czyż nie?

Po prostu gdzie indziej stawiasz granicę poręczności i lekkości.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Żaba, a czemu nie E-M10, tylko E-M5?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
a czas można zostawić ten sam zmieniając ISO, czyż nie?

niby tak gdyby nie to, że iso można podnosić tylko do pewnego momentu, a DR spada...
Poza tym 12-40 to świetne szkło więc czemu nie, idąc tym samym tropem po co ludzi ekupują 16-50/2.8 za grube pieniądze skoro mogliby poprzestać na 16-40/4 albo nawet na kicie?

Jarek Dabrowski napisał/a:
Po prostu gdzie indziej stawiasz granicę poręczności i lekkości.
zapewne. Poza tym Jarku, jak pisałem tu przecież można zmieniać szkła, żaden problem podpiąć coś innego.

[ Dodano: 2014-07-10, 15:30 ]
Benek bo jestem z Krakowa (czytaj skąpy jestem). A e-m5 + 12-40 w zestawie jest tańsze niż e-m10 body + 12-40 oddzielnie, no i do e-m5 dostanę gratis grip (nie ważne czy będę go używał czy nie ważne, że mam :mrgreen: )
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Gratis, czy za złotówkę ten grip? ;-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Ani to ani to :

Olympus sklep napisał/a:
Kup aparat Olympus E-M5 (body lub zestaw) w oficjalnym sklepie Olympus
Online, a w prezencie do aparatu otrzymasz uchwyt zasilający HLD-6.


w prezencie :mrgreen:

[ Dodano: 2014-07-10, 15:38 ]
Jarek to tak jak z twoim zakupem do olka szerokiego kąta miast Pentaxowego 12-24/4. Ja po prostu wymieniłem sigmę 18-50/2.8 (i 17-70) na olka 12-40 i tyle.

Fakt bezsprzeczny e-m5 czy e-m10 z 20/1.7 to iście kieszonkowa zabawka, bawiłem się tym połączeniem i było to wielce przyjemne doświadczenie.

[ Dodano: 2014-07-21, 12:41 ]
Posłusznie melduję, że e-m5 z "krowiastym" 12-40, trzyma się wygodnie i nawet podczas górskiej wycieczki z aparatem w reku, jest to zestaw wielce ok. Uchylany ekranik bezcenny.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach