mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
"Sześć lat później" Harlan Coben - jak zwykle w formie. Czyta się w jeden wieczór. Jak ktoś lubi kryminały to polecam.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Enzo napisał/a:
Dziś skończyłem "Poczet cesarzy rzymskich" Krawczuka. Historia, krew i flaki opisane ciekawie przez co 350 stron tej książki mija dość szybko. Polecam!

Skoro już przy historycznych rzeczach jesteśmy... Stephen Clarke "Tysiąc lat wkurzania Francuzów". Napisane zgrabnie, z humorem i bez przynudzania. Clarke nie tylko rozprawia się z paroma francuskimi mitami narodowymi, ale podaje mnóstwo powodów dla których Francuzi powinni być z całego serca wkurzeni na Anglików i to od XI wieku aż po czasy współczesne. Polecam.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Chłopiec z latawcem - Khaled Hosseini
"to przepiekna wzruszająca opowieść o przyjaźni,miłości,relacjach rodzinnych winie i odkupieniu..."

 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
A o tym winie to jakim? :mrgreen:
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
z cyklu " zapomniany wątek"
co polecacie? lekko i niezbyt głupio ;)
z mojej strony " Na południe od Brazos" początki nie były proste...
dziki zachód, zupełnie inny niż u Maya ;) warto
 

Ghost Rider  Dołączył: 13 Lis 2012
Lalki w ogniu - Paulina Wilk. To z kolei o dzikim wschodzie ;-)
 

unum  Dołączył: 03 Kwi 2012
Ode mnie dzika północ ;-)

Marcin Michalski, Maciej Wasielewski "81:1. Opowieści z Wysp Owczych"

Reportaż z tej mało znanej części Europy, przede wszystkim o ludziach, dobrze się czytało.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Czytam ostatnio biografię Kapuścińskiego autorstwa Artura Domosławskiego - "Kapuściński - non fiction". Bardzo polecam, bo to niezwykle ciekawa książka.
 
rysiek_r74  Dołączył: 13 Maj 2013
Marcin Ciszewski "Wiatr".
Polecam na upalne dni.
Kolejna rewelacyjna książka z głównym bohatrem Podinspektorem Jakubem Tyszkiewiczem.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ghost Rider napisał/a:
Lalki w ogniu - Paulina Wilk. To z kolei o dzikim wschodzie

Bardzo miło wspominam tą lekturę.
Dorzucę jeszcze "Zabójcę z miasta moreli" Witolda Szabłowskiego czyli reportaże z Turcji. Do tego z mojego ulubionego wydawnictwa Czarne "Polski hydraulik i inne opowieści ze Szwecji" Macieja Zaremby. Jak ktoś ciekawy Czech to wiadomo - trzeba sięgnąć po książki Mariusza Szczygła.
Natomiast jeśli ktoś chce coś bardzo lekkiego ale co raczej nie wniesie niczego nowego do postrzegania innych rejonów świata to polecam wszelakie relacje z podróży Hajera czyli Mieczysława Bieńka. Warto wybrać się na spotkanie z tym człowiekiem bo fajnie opowiada, natomiast podczas lektury jego książek ma się wrażenie, że czyta się opowieści snute przez Franka Dolasa który przemierza świat ze swoim niekoniecznie dobrze pojętym polskim sprytem.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
pszczołowaty, Czytałeś oczywiście klasykę Rafała Malczewskiego?
Narkotyk gór
Od cepra do wariata. Felietony zakopiańskie
Pępek świata. Wspomnienia z Zakopanego

Lekkie i niezbyt głupio to polecam biografie: Rockeffelera (Tytan, życie Johna D.), potem biografie panów z Apple - koniecznie w tej kolejności.
IWoz
Steve Jobs -Isaacsona
Johny Ive -Kahneya

Przy czym, jeśli ktoś nie zacznie od cieniutkiej i starej autobiografii iWoz http://www.ceneo.pl/2499365 to nie ma sensu czytać reszty, bo to będzie jobsowskie "zniekształcanie rzeczywistości".
Z dwóch ostatnich ideologia wylewa się i okładka nie jest w stanie utrzymać tych dogmatycznych bzdur o dbałości o klienta, dbałości o szczegöly i super wzornictwo. A już szczytem są ciągle przytaczane prezentacje niwych produktów... Zniekształcanie rzeczywistości - dobry sposób na wymówkę.
Na koniec, dla pełnego obrazu "Sekrety Apple'a. Jak naprawdę działa najbardziej podziwiana i najbardziej tajemnicza firma Ameryki" - Lashinskyego.

[ Dodano: 2014-08-04, 08:04 ]
Cytat
Maciej Wasielewski
Jutro przypłynie królowa. Niezbyt gruby reportaż. Ale to nie jest lekka książka o idyllicznym miejscu na ziemi.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Dzięki :) z tych pozycji czytałem tylko "Jutro przypłynie królowa" na pewno coś wybiorę :-B
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
1) Najpierw "dzienniki Kołymskie" Jacka Hugo-Badera.
Jak zawsze książka super!
Fascynyjące spotkania, przeżycia. Opisane bardzo zgrabnie.

Kto lubi Jacke, ten się nie zawiedzie. Kto nie zna - prawdopodobnie polubi
Mi po przeczytaniu książki włączyło się pragnienie, aby spakować plecak, rzucić wszystko i zaszyć się na Kołymie na 2-3 lata...
Polecam!


2) Potem poszedł mini-ebook "Korea Północna. Ostatni wielki brat" - dla "miłośników" tematu Korei Północnej. Włos się jeży na głowie.
Polecam [chociaż to raczej nie jest dobre wyrażenie].



3) A na koniec REWELACJA - daaawno żadna książka tak mi się nie podobała [chociaż to również tragiczna lektura, o ludzkiej bezmyślności, pysze, bezradności oraz ogromnej nieludzkim [naturalnym] dramacie.
Może (morze) wróci - Bartka Sabeli
Łyknęłam ją w kilka h [na trasie Katowice-Warszawa]. Chłopak pisze rewelacyjnie. Tak jak lubię
A i temat jest mi bliski...
morze Aralskie - jeszcze do niedawna jeden z większych śródlądowych zbiorników wodnych na świecie. Z powodu debilnych decyzji ludzi doprowadzono do katastrofy - zbiornik wysechł, zmieniono setki ekosystemów, tysiącom ludzi przewrócono życie do góry nogami...
Książka frustrująca w swoim przekazie.

Gorąco polecam!
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Dzienniki podobały mi się :) mygosia, jest jego nowa książka o powrocie na Brodę Peak
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Wiem wiem wiem!!!!! Aaarrgghhhh...!!!!!!!!!!
:evil: :evil: :evil:

:-? :-? :-?

 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
mygosia napisał/a:
po przeczytaniu książki włączyło się pragnienie, aby spakować plecak, rzucić wszystko i zaszyć się na Kołymie na 2-3 lata

W obecnej sytuacji politycznej pragnienie niepokojąco możliwe do spełnienia...

Jak ma być wakacyjnie i lekko, to może:
Eduardo Mendoza: Przygoda fryzjera damskiego ?
 

Ghost Rider  Dołączył: 13 Lis 2012
pszczołowaty napisał/a:
jest jego nowa książka o powrocie na Brodę Peak

Oj, czyta się ją, zwłaszcza gdy opatrzona jest adnotacją jak na poniższym zdjęciu :-)

 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Ghost Rider, mnóstwo radości, pomyślności i dobrego światła :)
 

Ghost Rider  Dołączył: 13 Lis 2012
pszczołowaty, A dzięki, choć parę miesięcy minęło już od tego czasu :-)
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Dla fanów wschodu ( w domyśle - dobrej, starej acz dzisiejszej Rosji) polecam to, co pisze o nim/niej Mariusz Wilk. Człowiek osiadły na stałe w jej północnej części, którego "Dzienniki Północne" warte są zgłębienia.

[ Na marginesie- szkoda, iż tak się niefortunnie sytuacja rozwija między dwoma naszymi narodami - szanse na zrozumienie i chęć poznawania (przez książki i nie tylko) zapewne maleją z każdą informacją w TV).

Jeśli już zahaczyłem troszeczkę o politykę to ... Jerzy Eisler i jego "Siedmiu Wspaniałych" ( czyli poczet pierwszych sekretarzy KC PZPR) .
Historia Polski z pozycji tronowych władców od Bieruta po Rakowskiego.
Nie jest to może język Osicy czy uwielbianego przeze mnie Pawła Wieczorkiewicza (POSŁUCHAJCIE ) ale i on podaje na tacy dużo ciekawych faktów i potrafi czasami utrzymać zainteresowanie czytelnika przez parę kartek.
Pozycja obowiązkowa dla osób chcących liznąć trochę polityki PRL.

By na chwilę jeszcze zostać w PRLu - Zbigniew Siemiątkowski " Wywiad a władza" ( Wywiad cywilny w systemie sprawowania władzy politycznej PRL). Ale to raczej dla koneserów teorii spiskowych.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach