puch24  Dołączył: 03 Sie 2013
gunner,
Rzuć okiem do danych technicznych, np. na optyczne.pl (powinny być), albo ściągnij ze stron Olympusa instrukcję obsługi i przeczytaj, albo choćby przejrzyj. Ja tak zawsze robię, gdy przymierzam się do jakiegoś aparatu - sprawdzam, jakie ma funkcje, jak się je uruchamia, żeby potem nie było nieprzyjemnych zaskoczeń.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Gunner napisał/a:
Ok już prawie jestem zdecydowany na olka E-PL1 z 14-42. Teraz jeszcze tylko głupie pytanie - czy nie będzie miał problemów z łyknięciem karty 32 gb ? ;]

Ja w swoim mam Adata 32 GB UHS-I

[ Dodano: 2014-07-28, 21:59 ]
Gunner napisał/a:
Tylko nadal troche się waham czy nie dorzucić tych +/- 150zł do NX11, chyba mimo wszystko jakość obrazka będzie wyraźnie lepsza ?

Jeżeli matryca w NX11 jest zbliżona do tej z K-7, jak wynika z DxOMark, to niestety nie.
 

puch24  Dołączył: 03 Sie 2013
Plotka głosiła, że po zerwaniu współpracy Samsunga z Pentaxem, Samsungowi zostały spore zapasy - albo moce produkcyjne - matryc 14 MP do modeli K20D/GX20, i postanowił wkładać je do bezlusterkowców NX 5/10/11/100. Matryca ta nie ma rewelacyjnych osiągów w zakresie dynamiki i szumów. Ale z drugiej strony, daje się tym fotografować.
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
Skracając , ale bez utraty sensu:

puch24 napisał/a:
...K20D, daje się tym fotografować.


:))))
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
Benq g1 już w domu... Obdarowana zadowolona ze sprzętu ale niezadowolona z dłuuugiej instrukcji :evilsmile:
 

puch24  Dołączył: 03 Sie 2013
Gunner,
A możesz sprawdzić, jak w tym aparacie jest z dźwiękiem w filmach? Bo w kilku recenzjach pisanych, i mówionych na YouTube, wspominano, że dźwięk w filmach jest cichy i zaszumiony.

romeck,
Przecież powszechnie wiadomo, że w chwili pojawienia się nowego modelu, stary nagle przestaje robić dobre zdjęcia.
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
Cichy nie jest ale faktycznie szumi chociaż nie bardzo ma powód :D
 

puch24  Dołączył: 03 Sie 2013
Dziękuję. Rozważałem Benq G1 jako taki kompakt na zawsze do kieszeni.
 

sasic  Dołączył: 30 Lip 2009
puch24 napisał/a:
Dziękuję. Rozważałem Benq G1 jako taki kompakt na zawsze do kieszeni.

Mam kilka zdjęć z G1 robionych w sklepie (raczej kiepskie warunki) szeroki kąt nawet całkiem ale później jest tylko gorzej.
 

puch24  Dołączył: 03 Sie 2013
Oglądałem go w sklepie, ale pan sprzedawca stanowczo odmówił włożenia baterii, żeby aparat był "niepstrykany". Więc mogłem sobie tylko pomacać. Zauważyłem, że pokrętło trybów dość lekko się obraca. Całą opinię o aparacie mam opartą o przeczytane i obejrzane recenzje. Narzekano na zaszumione filmy, przekontrastowany obraz na LCD, itp.
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
Obraz na LCD faktycznie dość ''specyficzny'' ale nie kumam tego marudzenia, czy ci ludzie chcą tam oglądać filmy FHD czy jak ? do podglądu zdjęć spokojnie wystarcza... Co do optyki to wiadomo, odstawiamy zoom cyfrowy bo to jest papka nie zdjęcia. Na najdłuższym też już wyraźnie słabiej niż na szerokim ale widziałem droższe aparaty z jeszcze gorszym długim więc...

Mimo wszystko wymieniłbym dużo więcej + niż - ;]
 

puch24  Dołączył: 03 Sie 2013
Dlatego napisałem, że cała "moja" opinia o tym aparacie nie jest moja, tylko przeczytana. Sam zauważyłem tylko, że pokrętło trybów (i tylne także) obraca się dość lekko i łatwo je przestawić niechcący.
A fakt, że ludzie często oczekują nie wiadomo czego od aparatu, który kosztuje < 400 zł.

Inna sprawa, że jak obejrzałem sobie zdjęcia z Nikona D 810, to mi kopara opadła - można je powiększać w nieskończoność, i ciągle są ostre szczegóły! ;-) W zasadzie nie potrzeba teleobiektywów - można sobie powiększać! ;-) Tylko ta cena... :-(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach