romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
CzarnoBialeStudio
CzarnoBialeStudio

Tytułem wstępu do wątka.

Klamka zapadła.
Otwieram studio. Mini studio.
Parę osób na forum wie, że robię zdjęcia w szkole. Brak studia daje mi sie bardzo we znaki.
Rodzice prywatnie i tak idą na sesje (np, I komunijne) do "profesjonalnego" fotografa, bo ma "zakład" i studio.

Wątek w dziale "Złota rączka", bo będę chciał się dzielić doświadczeniami z założeniem studia, prowadzeniem i nie-zbankrutowniem.
Od kolegów mam nadzieję wyciągnąć pożyteczne rady, m.in. co do cykloramy.

Na razie czeka mnie wywiezienie ze 30 kubików gruzu - zbijam sufit, tynk i... podłogę do stropu! Na razie jutro jestem umówiony z fachowcem (już drugim) na wycenę, w czwartek jadę do Tauronu kupić prąd. Potem licznik na wodę. Acha, klucze trzeba zmienić w drzwiach. Gość z Solidu już u mnie był - chcą być szybsi niż złodzieje!
Szyby witrynowe juz umyte, stare napisy (BUTY TANIO) zdarte, w oknach postawiłem.... żonkile :)

Pytań będę miał trochę. W zamian podzielę się "żywcem".
Mętlik trochę mam, bo na dysku zgromadziełm w prawie stu folderach prawie 2.000 zdjęć przeróżnych studiów na świecie (w tym w Polsce), trochę filmików i tekstów opisowych ze stron.


ZAPROSZĘ na otwarcia!
Oczywiście. I będą trzy....

romeck
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
romeck, powodzenia :) :-B i czekam na opis rozwoju budowy studia :)
 
gkeb  Dołączył: 28 Lut 2012
Wątek zapowiada się bardzo ciekawie. Z chęcią będę śledził ten wątek. Wynajmujesz miejsce czy masz coś swojego?
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Trzymam kciuki,

pisz ile wlezie :-D

:-B

S.
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
sycamor
gkeb
Przemas
Dziękuję za wsparcie. Przyda się! :)

Wczoraj byłem w Tauronie podpisać umowę, dziś był monter. Okazało się że mam siłę i sporo kilowatów.
Zaraz zaproponowałem żonie, wstawienie kuchni: jak znalazł do zdjęć blogowo-kulinarnych - dania robione niemal "pod obiektywem". Ale to propozycja na razie.

Wczoraj dopiero znalazłem pewne rozwiązanie na sufit. Kamienica ma 120 lat, sufit to deski owinięte słomą (pod tynkiem). I jest tego ok. 100 m2. Aż wszedłem do salonu.... PLUSa! (telefonia komórkowa). Zapraszam do salonów Solorza :)

itd itp

====
!
Wezewiązku z samobanem, następny wpis albo za trzy miesiące, albo mnie wygóglujcie (ale domenę postawię dopiero za jakiś tydzień, dwa). Może jak zbiję te ze 50 kubików gruzu....

[ Dodano: 2014-08-12, 15:37 ]
Powiesiłem czarne kartonowe tło o szerokości 3,7 metra.
Cytat
Może jak zbiję te ze 50 kubików gruzu....
Odgruzowanie kosztowało mnie 4.500 zł, we związku z czym poleciał w kosmos budżet na nowy komputer. Inne koszta remontu "kopnęły" m.in. nowy monitor (3500zł).
Ale czarna płachta 3,7 na 3 metry wysokości plus 3 metry na podłodze robią wrażenie.

=
uzupełnię zdjęciami od początku remontu.
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
Niech szlag trafi to łączenie postów!!!
:////////////
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie trzeba kląć tylko zaznaczyć na dole "Nie łącz tego postu".

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach