pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Sprężynka w Tessarze pod kulką nie jest taka mocna , kulka po prostu wypadnie a nie wyfrunie

[ Dodano: 2009-03-17, 13:14 ]
Jest jeszcze jedna jeśli ma przesuwkę automatyki i manualu ale ta też nie lata
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Mam problem z Industarem 61 od FiEDa- towot przemienił się w gumę, tak że prawie nie da się ostrzyć- a nie wiem, czy pozbywać się starego smarowidła w całości (czym zastąpić, bo gwinty nie są najlepiej spasowane- żeby się luzy nie powiększyły ?) czy próbować domieszać jakąś substancję poślizgową ?
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Nic nie da zastępowanie . To bardzo prosty obiektyw . Rozebrać tylko do gwintów nie rozbierać optyki . Demontować od tyłu . Wyczyścić delikatnie benzyna ekstrakcyjną czy rozpuszczalnikiem ekstrakcyjnym jak teraz się na to mówi i delikatnie nasmarować olejem silnikowym . Bedzię pięknie pracować . Jeśli to obiektyw z L na końcu będzie bardzo kontrastowy (lantan)
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
pawel1967, wszystko jedno jakim silnikowym ? Dzięki.

[ Dodano: 2010-12-27, 18:59 ]
Jeszcze jedno drobne pytanie: czym zamalować zdartą farbkę ze śrubek (jedyne czarne i farbujące to lakier do paznokci jednej z wiedźm- której to się dowiem jak ruszę ;-) Nada się ?)
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Ja zamalowuję markerem do pisania na CD i DVD czarnym . Olej silnikowy jaki by nie był się nada jednak . Trzeba go smarować z umiarem
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Wygrzebałem z szafy i rozebrałem SMC-A 50/1.7, na korpusie cyfrowym wołał wpisania ogniskowej dla stabilizacji - czy body nie powinno otrzymać informacji od szkła serii A, że pięćdziesiątka ze stykiem jest podpięta?
Niestety kulkę odnalazłem jedną, nie wiem skąd wypadła :roll: Jest jedna sprężynka w pinie i dwie blaszki (jedna ze stykiem) oraz druga sprężynka umieszczona pod pierścieniem przysłon - po promieniu, ale jakby odwinięte dwa zwoje.

Czy ma ktoś pomysł/zdjęcia jak to powinno być złożone? :oops:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
rey napisał/a:
na korpusie cyfrowym wołał wpisania ogniskowej dla stabilizacji

Prawidłowo.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Rzekomo różnica w obsłudze serii A w porównaniu z F/FA to tylko napęd AF, a tutaj proszę, niespodzianka ;-) Czyli popsułem dobry obiektyw :mrgreen:

Kulki powinny być dwie, czy jedna, tylko ta pod stykiem?
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Temat jak rozluźnić - sprawa pokrewna - jak ścieśnić?Czy jest jakiś sposób na luźno opadającą pompkę w pentaxie A 70-200 4 macro?
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
andyspring napisał/a:
Czy jest jakiś sposób na luźno opadającą pompkę w pentaxie A 70-200 4 macro?

Tylko jeden
Rozebrać i nasmarować tubusy smarem o odpowiedniej gęstości i lepkości.
I sprawdzić ślizgi przy okazji choć one dają mały opór.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach