eurodance  Dołączył: 11 Sty 2013
  Pęknięty wizjer
Witam. Nie mam pojęcia, czy piszę to w odpowiednim miejscu, więc jakby co, to przepraszam ;) Mam pytanie co do Pentaxa K20D. Parę miesięcy temu upadł mi lub został uderzony (dokładnie nie jestem pewien...) i to szkiełko w wizjerze pękło i w sumie ukruszyło się też trochę. Proszę o podpowiedź czy takie coś można naprawić, czy można tylko to szkiełko wymienić czy od razu pół aparatu no i ile to by kosztowało...

Zrobiłem zdjęcie, żeby było od razu wiadomo o co chodzi:

http://naforum.zapodaj.net/541e976a7138.jpg.html

Dziękuję z góry za pomoc :)
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
To musiało być zdecydowane uderzenie. Serwis raczej, bo to nie jest zwyczajne szkiełko, ale soczewka o odpowiednich parametrach. Nie musi być od razu serwis autoryzowany, może być "pośledniejszy", byle naprawiał tę serię aparatów. Parę groszy pęknie :-/
 
eurodance  Dołączył: 11 Sty 2013
Ok, dziękuję za informacje, a gdyby ktoś jeszcze miał coś do dodania to z chęcią wysłucham :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wizjer (tworzywo), wymiana w serwisie o ile dobrze pamiętam to około 200 zł. Kilka miesięcy temu ktoś o tym pisał.
Najlepiej wysłać maila z pytaniem.
 
ciuwaks  Dołączył: 09 Mar 2008
Witam serdecznie :)

Mam identyczny problem. K10 upadła razem z obiektywem na beton :-/ szczęście w nieszczęściu, że tylko wizjer jest stłuczony (dokładnie jak na zdjęciu kolegi) reszta działa bez zarzutu. W związku z powyższym mam pytanie czy koledze udało się usterkę usunąć ?? w serwisie ?? i czy pamięta ile Go to kosztowało ?? dziękuję za odpowiedzi ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Jeśli jest ktoś chętny (majsterkowicz) to posiadam K10 - dawcę części (z wyjątkiem migawki).
 
ciuwaks  Dołączył: 09 Mar 2008
Jestem bardzo chętny :mrgreen: odezwę się jak sprzęt do mnie wróci

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach