Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
http://img.archiwumallegro.pl/?736321266 O, prawie taką samą mam. jorge.martinez, a lupkę do ustawiania ostrości masz ? Przydatna rzecz bardzo.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Dada napisał/a:
a lupkę do ustawiania ostrości masz ?


Nie mam. Widziałem na aaaall...., chore ceny.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Nie musisz Kaisera, albo Patersona od razu kupować :-P
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Nie, będę kupował wszystko PZO :-P
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Ja mam PZO i w zupełności mi wystarcza.

Popatrz właśnie tam za taką marką jak Durst.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Ten nowy produkt zastępuje MULTIGRADE IV FB.



ILFORD MULTIGRADE FB CLASSIC został zaprojektowany do kreatywnego wykorzystania. Zapewnia neutralny kolor obrazu, doskonałą czystość i przejścia tonalne. Jest to najwyższej jakości, wielogradacyjny, czarno-biały papier fotograficzny, na papierowym włóknistym podłożu o gramaturze 255g / m2.

MULTIGRADE FB CLASSIC ma biały odcień bazowy i odbitki wykonane na papierze mają głęboką czerń, zapewniają doskonałe przejścia tonalne i ogólny wygląd odbitki. Oprócz doskonałej jakości jakiej oczekujemy od papierów fotograficznych marki Ilford, można zauważyć, że produkt ten jest uniwersalny, łatwy do pracy w ciemni i dobrze nadaje się do tonowania, szczególnie na błyszczącej powierzchni.

MULTIGRADE FB CLASSIC jest szybko pracującym papierem ciemniowym. Papier oferuje krótki czas ekspozycji - około 20 sekund poczekamy na pojawienie się obrazu podczas wywoływania; płynniejsze przejścia tonalne; ostre zdjęcia; przedłużony niski kontrast na miękkich końcowych filtracjach (00); zmniejszono o 50% czas płukania aby zaoszczędzić na wodzie. Może być naświetlany w każdym powiększalniku lub automatycznym printerze. Jest kompatybilny ze wszystkimi lampami ciemniowymi przeznaczonymi do czarno-białych materiałów z odcięciem nie niższym niż 580 nm. Jest to w pełni kompatybilny z szeroką ofertą chemii ILFORD.

MULTIGRADE FB CLASSIC daje możliwość uzyskania 7 stopni kontrastu, natomiast od gradacji 00 do 5 umożliwia kroki co pół przy użyciu filtrów ILFORD MULTIGRADE. Po wypłukaniu i wysuszeniu, może być montowany przy użyciu standardowych metod dla papierów barytowych.
medikon

Cytat
zmniejszono o 50% czas płukania aby zaoszczędzić na wodzie.

Jestem ciekaw trwałości takiej odbitki :shock:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach