romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
opiszon napisał/a:
albo zamek automatyczny w drzwiach na czas wywoływania - możliwość otwarcia tylko od wewnątrz ;-)


Aaabsolutnie tak. Wystarczy zwykły.
Mój ojciec miał (ma, już nie używa, ale nie rozebrał) ciemnię zamykaną od wewnątrz. Od zewnątrz - nie zamykał! Bo ciemnia była pomieszczeniem w pomieszczeniu.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Gorzej, jak się nawciągasz wywoływacza i zemdlejesz - obok drzwi powinien stać taran albo łom ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
czujnik stężenia wywoływacza w powietrzu - po przekroczeniu zbyt dużej zawartości niech się włącza wentylator (byle nie taki jak kupiłem ostatnio - przy ustawianiu potencjometra od wilgotności wziął się i rozsypał - akurat w takiej pozycji, która mi nie odpowiada :-/ )
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
To rozbierasz, naprawiasz i składasz ;)
[edited]
przenoszę ot na prv

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Po dwóch malowaniach sufit nadal wygląda inaczej niż chciałem. Dobra farba to dobra farba. To białe g..., które kładłem na sufit idzie w zapomnienie. Malowałem nią inne pomieszczenie, ale pędzlem - dawała radę, więc myślałem, że wałkiem też się da. Ale nie. Zatem na ściany kupiłem szarego Bxyz, już pierwsza warstwa wygląda nieźle i znacznie łatwiej się maluje. Postępy!
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Przy takim froncie robót i postępach, to meble zaczniesz wstawiać po Sylwestrze. Cóż, przyjemności należy dozować stopniowo. ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Na początek...

Tak to wyglądało w maju - stan już po pierwszym przeczyszczeniu placu boju. Zapamiętajcie ten kąt - tam będzie płuczka. (Grzejnik leżący na ławie odbył pierwszą przymiarkę. Na zdjęciu nie ma jeszcze doprowadzonej wody.)




Sufit też był surowy, a zza kanapy...



... wychylał się nieśmiało Junak

 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Pokaźna kolekcja nalepek.
Jeszcze wejście z zewnątrz pokaż, trzeba zmierzyć kąty padania światła ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Z zewnątrz się nie da, labirynt przeszkadza, zapadnia grozi samozałączeniem i wrząca smoła nieprzyjaźnie bulgoce nad głową.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Super, że mogę oderwać się od tematu pełnej klatki Pentaksa z innych wątków forum i śledzić coś tak pozytywnego! Kibicuję Twojej inicjatywie, tref. :-)
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
Junak jako zbiornik na wywoływacz? :)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dsk, dzięki. Teraz wygląda to już zupeeeełnie inaczej. Dużo lepiej. Remont pomieszczenia prawie (!) skończony. Niedługo będę urządzał, budował meble.
romeck napisał/a:
Junak jako zbiornik na wywoływacz? :)
Junak odbył podróż do warsztatu. Teraz w sąsiedztwie innych klasyków czeka na doprowadzenie do ładu. Jest daleko, daleko dalej niż sięga wzrok ludzki uzbrojony w lunetę. Nie zostanie elementem wyposażenia, jest na to zbyt dumny, by siedzieć po ciemku.
 

ArekB  Dołączył: 29 Lip 2013
Na drugiej focie to nawet akwarium widać.. rybki w ciemni to świetny pomysł - są takie głębinowe bez narządu wzroku, ciemności im nie straszne :)

Powodzenia! : )
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
My tu gadu gadu, a fotek z postępów nadal nie ma!
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Marooned napisał/a:
My tu gadu gadu, a fotek z postępów nadal nie ma!

Doskonały timing, trzeba przyznać.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Kobieca intuicja.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ha! Po 12 miesiącach od rozpoczęcia, z czego wiele tygodni było zupełnie bezczynnych, wiele miesięcy straconych, a kilkanaście weekendów robota rwała do przodu jak szalona... Podkreślam, po 12 miesiącach mniejszych lub większych prac, a na pewno ciągle snującego się widma niedokończenia informuję, że prace zostały zakończone! Szafki wypełnione wszelkimi akcesoriami, szuflady pełne papieru, pod płuczką spore pudło chemii - wszystko czeka, aż powiększalnik zostanie wyjęty i ustawiony w przewidzianym mu miejscu. Bardzo ładnie wyszło i warto było narobić się przy tym, ucząc jednocześnie nieznanych wcześniej technik władania dziwnymi narzędziami do wykańczania wnętrz i siebie samego.

Niestety nie ma labiryntu wejciowego, nie ma też mechanizmu automatycznego zalewania niepowołanych wchodzących gorącą smołą. Nie ma obrotowych drzwi. Jest za to dzika suka szybsza niż montypajtonowski królik.

Szare ściany cieszą oko. Szare szafki skrywają papierową światłoczułość. Biały sufit rozprowadza światło duka'owskiej lampy. Szare płytki zabezpieczają ściany wokół płuczki, szary blat pozwala na wygodną pracę. W rogu czarne szafy uzupelniają wiedzę chroniąc albumy, poradniki, książki.dla normalnych ludzi są to rupiecie, starocie, bezużyteczne relikty fotoprzeszłości - dla mnie teleport do epoki ciemniactwa powszechnego lat siedemdziesiątych.

Wczoraj neleżne miejscr znalazł termometr od Zdano oraz kolorowe filtry od Dady. Menzurki, lejki, itp. od tety również są wyeksponowane, a wyciskarka od Fafniaka nie przeszkadza w codziennym korzystaniu z łazienki, bo ma teraz własną ciemniową półkę. Porządek defiladowy otrzymały kolorowe głowice, szczypce, filtry BW, notesy, próbniki, posteryzacyjne kuwetki oraz oczywiście kuwety właściwe. Maskownice też łatwo podmieniać, bo nie leżą jak wcześniej na stosie niedostępności. Koreksy rzędem na baczność w gotowości popiskują radośnie słysząc szum wody w płuczce. Układ przetestowany i szczelny.

Zatem, podsumowując, werble podkręcając, szampana chłodząc oznajmiam mniej lub bardziej uroczyście, że zaplanowana na koniec roku wystawa ma szansę się odbyć z przyczyn obiektywnych - mam gdzie wykonać odbitki!
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
tref napisał/a:
Szare ściany
tref napisał/a:
Szare szafki
tref napisał/a:
Szare płytki
12, czy 18 % ? :-P Sprawdziłeś ?
tref napisał/a:
zaplanowana na koniec roku wystawa ma szansę się odbyć
Ja bym najpierw jakieś zabiletowane zwiedzanie na Twoim miejscu zorganizował. Niech ciemniacka młodzież się uczy.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Szarości o ironio rzeczywiście mają około 18%, ale ważniejsze, że w pomieszczeniu z lodówką lezakują trunki o mocy powyżej 18% :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach