Jaki obiektyw wybrać Makro i Portret
Tamron SP AF 90 mm f/2.8 Di Macro
44% Complete
39 (44%)
Inny - podam w poście jaki
9% Complete
8 (9%)
Kup osobno Makro i Portret
45% Complete
40 (45%)
 
scordia  Dołączył: 13 Lut 2009
nelo napisał/a:
Witam jakie macro kupic na początek do k-50 niedrogiego,macie jakies sugestie?


Jest pytanie, co rozumiesz przez niedrogiego. Na giełdzie wystawiony jest Tamron 90/2.8 w bardzo rozsądnej cenie. Świetne szkło
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
nelo napisał/a:
jakie macro kupic [......] niedrogiego,


Makro i niedrogo nieco się wykluczają. Podaj jakie rzędu kwotę masz na myśli.
Najtaniej chyba wyjdą pierścienie + SMC-P M 1,7/50.
 

nelo  Dołączył: 26 Wrz 2014
A co myślicie o Pentax SMC-FA 100mm f/2.8 macro.Ktoś mi powiedział że mam szukać tego,lecz nie znalazłem i nie wiem ile może kosztowac używka.
 
PIOX  Dołączył: 08 Gru 2013
Fa 100 jest ok
Moim jednak zdaniem Tamron SP Di Macro jest od niego lepszy - limiter AF i minimalne CA
Idalny do makro równie dobry do portretu
Jadnak najlepsze zdjęcia portetowe wykonuję FA 50 1.4 , szczególnie te na f1,4 przy odpowiednim dobraniu światła ideał, trzeba jednak uważać na CA
Co prawda Tamron na f2.8 też daje "mgiełkę" ale wydaje mi się ona mniej szlachetna
Wracając do makro 90 mm jest czsem za długie (za płytka głębia , a zwiększenie powyżej f11 psuje obraz - dyfrakcja i kontrast) więc ješli mogę się bardziej zbliżyć do obiektu (a on nie ucieknie ani światła nie zasłonie) korzystam ze starych kròtkich stałek na m42 na mieszku pośrednim.
Pozdrawiam
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
nelo napisał/a:
A co myślicie o Pentax SMC-FA 100mm f/2.8 macro.

Właściwa nomenklatura Pentaxa to SMC Pentax-(tu seria) ogniskowa i przysłona ;) czyli SMC Pentax-FA 100mm F2,8. Tylko szkła pierwsszej serii K nie posiadały oznaczenia serii w nazwie.

Bardzo dobre szkło, podobnie jak starszy brat z serii F - oba szkła to ta sama konstrukcja optyczna, oba to porządne metalowe konstrukcje mechaniczne, oba posiadają limiter AF. Różnią się nieznacznie, praktycznie kosmetycznie.
Ale oba to cena od 1000 zł w zależności od stanu, tańsza opcja to setka makro z serii M.
 
Robson  Dołączył: 21 Maj 2013
Jak Tami 90/2.8 wypada w kwestii jakości wykonania, celności af, ostrości i zmęczeniu wraz z czasem? Też jest taki rozrzut jakościowy jak w wypadku 17-50? Chcę to szkło i się zastanawiam czy warto dopłacać do nowej sztuki :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach