Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Znów wizjery............ ME Super SE???, ME-F, SuperA
Witam!

Tuż obok mnie leżą 3 korpusy........... ME Super SE, ME-F i SuperA

MOCNO przykładam oko do wizjera SuperA i widzę wszystkie 4 rogi matówki.
MOCNO przykładam oko do wizjera ME-F i widzę wszystkei 4 rogi matówki.
MOCNO przykładam oko do wizjera ME Super SE..... i za cholere nie mogę objąć wszytskich rogów matówki?

Czy możliwe, że ME-S SE ma większy wizjer? czyli z większym polem krycia... np z takim jak ma MX? (według strony Dimitrova - czyli 95%)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Mysle, ze to predzej kwestia wysokosci punktu ocznego... Wizjery ciezko porownac czasami - np. w Super A przez to, ze jest ciut mniejszy wizjer "jest jasniejszy", "mniej ziarnisty" (fakt co prawda, ze to takze zasluga inaczej, bardziej nowoczesnie cietej matowki)...

BTW - sprobuj w np MZ-6 widziec wszystkie rogi kadru i wskazania w wizjerze... :mrgreen: Nie wspomne juz o fotografowaniu w mocniejszym swietle... :-P

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
(fakt co prawda, ze to takze zasluga inaczej, bardziej nowoczesnie cietej matowki)


Nieprawda - przekladalem do MXa.... wygladala tak samo jasno i ziarniscie jak oryginalna...

Dancer napisał/a:
MOCNO przykładam oko do wizjera ME Super SE..... i za cholere nie mogę objąć wszytskich rogów matówki?


Wieksze powiekszenie = zazwyczaj krotszy punkt oczny. Dziwne, ja tam wszystko widzialem, ale moze jakis wyłupiasty jestem ;-)
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Po kilkudziesieciu próbach jestem pewien.... nie ma bata aby moje oko widziało całe pole matówki w ME Super SE

Za to w ME-F widzi napewno.

Dodatkowo dałem innej osobie (nie związanej z fotografią aparaty do porównania bez żadnej sugestii............. i też widzi różnicę!
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
OKO Dancer, to smutne, wyrazy współczucia.
Za ile sprzedajesz tego ME Super SE?
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
hahaha ; )

po wynikach testu..... chyba sprzedam ME-F ; )
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
alkos napisał/a:
Nieprawda - przekladalem do MXa.... wygladala tak samo jasno i ziarniscie jak oryginalna...


No widzisz, mimo, ze Pentaks sam sie tym chwalil jestem sklonny uwierzyc bo popelnilem inny "hardcore" - wsadzilem matowke od LXa do Z1p (Mertz widzial)...

BTW - jak szybko ten klin sie poruszal przy AF to szok... dopiero wtedy widac jaki czlowiek "ulomny"... :-P

Pzdr
Spinner

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach