jannad  Dołączył: 21 Kwi 2006
refugees wiesz tak szczerze to do tej kwoty co nie kupisz to i tak bez różnicy. Ja teraz kupiłem córce Olympusa vr-340, choć w saturnie ma oznaczenia D-750, ale warunek jaki był postawiony przez młodą damę to to, że ma być czerwony :mrgreen: .
Mogę tylko nie polecić Nikona L27 czy 28, bo taki totalny plasticzak a zdjęcia generuje jak z komórki.

Jest na naszym forum wątek gdzie nowi użytkownicy się witają, tak że refugees miło by było się przywitać.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jannad napisał/a:
Olympusa vr-340, choć w saturnie ma oznaczenia D-750,
w MediaMarkcie tak samo :mrgreen: - zauważyłem to jak szukałem sprzętu dla Vadera, pewnie ciągną sprzęt z innej dystrybucji ;-)

btw - jesteście zadowoleni z tej małpki :?: pamiętam że jak szukałem, to był chyba najlepszy aparat w swoim przedziale cenowym

koniec końców i tak pojechała z antyczną K-M z10 ;-)
 
refugees  Dołączył: 06 Sty 2014
No okej, to chyba zdecyduję się na któregoś canona, Jannad to powiedz mi ile trzeba mieć $ na aparat służący na potrzeb imprez i wakacji ( wiem że sprzęt sam zdjęc nie robi )
 

jannad  Dołączył: 21 Kwi 2006
refugees, wszystko zależy od imprezy, bo np. jak to PPD to tylko limitedy i gwiazdki a i to czasami nie starcza. Nieraz nawet szkło drzwi poleci.

opiszon za tą kasę warty (360zł po promocji). Co prawda ISO do 1600, ale duży ekran LCD, zoom ze sporym zakresem, obrazek jak jest dużo luksów może być.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
refugees, zobacz tez Panasa XS3 albo SZ9 - powinien się zmieścić w ca. 500 złotych a na CMOSie oba i całkiem niezły obrazek za ta cenę, a i film FullHD nakręci
 
refugees  Dołączył: 06 Sty 2014
ten pierwszy XS3 jest do kupienia ale 0 opinii o nim, parametry widzę że ma ok ale wolałbym opinii użytkowników, posiadasz taki aparat ? :) natomiast ten drugi to tylko zdjęcia aparat na google :)
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Cytat
posiadasz taki aparat ? :)
bawiłem się nim nieco, jak na mój gust to w klasie kompakt CMOS za rozsądną kasę, tylko chodzi jeśli dobrze pamiętam na microSD
refugees napisał/a:
natomiast ten drugi to tylko zdjęcia aparat na google :)
oj Panie słabo szukasz, 4 kliki i np. na abfoto jest dostępny za 6 stów ;-) lepszego zuma masz i łąjfaj i ponoć optykę by Lejka (tak zrozumiałem formę gramatyczną posta)

[ Dodano: 2014-01-08, 11:53 ]
http://www.photographyblo...dmc_sz9_review/ SZ9 test

[ Dodano: 2014-01-08, 11:54 ]
http://www.ephotozine.com...ra-review-22916 XS3 test
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Służbowo muszę kupić nagrodę na konkurs. Budżet to 500 złotych. Wstępnie wybrałem Fuji Finepix F770 EXR. Znajdzie się coś lepszego w tym przedziale cenowym?
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Szukam kompaktowej cyfrówki do zdjęć defektów detali w pracy. Lampa powoduje przekłamania w ukazaniu jasnych uszkodzeń na ciemnym tle, czyli interesuje mnie raczej coś z niskim F.
Początkowo wybór padł na Fujifilm FinePix F770EXR, ale to 20x zooma niepotrzebnie zabiera światło i jakość obrazka.
Kolejny wybór to Olympus XZ-1, ale cena nieco przekracza mój budżet :roll:

Może ktoś podrzuci jeszcze ciekawą propozycję do rozważenia?

Nie wiem co myśleć o LX-7, tani nie jest, a na opacznych trochę po nim pojechali :roll:
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
rey napisał/a:
Początkowo wybór padł na Fujifilm FinePix F770EXR, ale to 20x zooma niepotrzebnie zabiera światło i jakość obrazka.
Kolejny wybór to Olympus XZ-1, ale cena nieco przekracza mój budżet :roll:
Nie wiem co myśleć o LX-7, tani nie jest, a na opacznych trochę po nim pojechali :roll:


Z jasnych kompaktów z matrycą 1/1.7 cala XZ-1 jest chyba najtańszy (dokładnie ma 1/1.63). Używane można czasem upolować za ok. 800 zł. Panasoniki są porównywalne jakościowo, ale droższe. Możesz też rozważyć XZ-10. Dobry optycznie fuji jest wyraźnie droższy. Oczywiście są jeszcze canony G i nikony P7..., ale to już inna półka.
XZ-1 nie jest nowy, ale dla mnie nie ma na razie alternatywnego wyboru.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Spróbuj znaleźć używkę Canona S95. Lepszego za tą kasę nie znajdziesz. Mam dwa lata i uwielbiam, zmienię tylko ze wzlgędu na większy sensor, ale przy niskich czułościach gniecie. Piękne szkło.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Musi być nowy, będzie finansowany z kasy firmy ;-)

Dzięki za sugestie, XZ-1 widnieje nowy jako dostępny, czyli jeszcze można go kupić. XZ-10 również prezentuje się ciekawie.

[ Dodano: 2014-06-15, 15:25 ]
No więc sprawa wygląda tak - dla firmy padło na ZX-1.

Zastanawiam się teraz nad zamianą zawartości stopki na coś podobnego, ale w wyższej cenie. Zależy mi na jak najniższej wartości przysłony, szerokim kącie oraz bdb optyce. Doszedłem do wniosku, że coś mniejszego w jednym kawałku częściej zabierał bym ze sobą w miejsca, gdzie lustrzanki nie chce mi się nosić 8-)

Wielkiego wyboru nie ma, najlepszym wyborem wydaje się być ZX-2, ale tylko 28mm na szerokim końcu. Jest jeszcze LX-7, który zebrał niezbyt zachęcające opinie na opacznych oraz jeden z grupy najmniej lubianych Sony DSC-RX100 :-P

Fujifilm X100S, Ricoh GR, Sony RX-10 daje większe możliwości, ale tylko dla jednej ogniskowej, dlatego skreślam je z listy zakupów. Chciałbym jednak coś bardziej uniwersalnego do zdjęć wycieczkowych oraz w trudnych warunkach oświetleniowych, gdzie większa GO przy niższej przysłonie będzie dla mnie bardziej przydatna.

Kusi zakresem ogniskowych, światłem oraz możliwością zabawy z GO Olek Stylus 1 i i Sony RX-10, ale przy tej jakości obrazka i wadze bardziej trafnym wyborem wydaje się być coś z F1.4(F2).

Technika idzie do przodu, nowsze konstrukcje zaczynają zaskakiwać, a przeglądając kliki mojego autorstwa można jednoznacznie stwierdzić, że "luszczanka" mi niepotrzebna :roll: Jedynie porównanie jakości obrazka K-5 z obrazowaniem kompaktów powoduje, że chce się nosić większą torbę niestety :-P
 
sebastian88  Dołączył: 03 Paź 2014
Witam szukam aparatu dla mamy. mama dużo podrózuje robi sporo fotek, ale chce coś kompaktowego łatwośc przenoszenia.

do wyboru:
sony wx80
canon sx 230 hs
sony wx60
Nikon Coolpix S6300 3D
FUJI FINEPIX F770 EXR
PANASONIC DMC-XS3 BLACK
Panasonic DMC-SZ9
chyba że macie cos lepszego, jaki z nich waszym zdaniem ma najlepsze parametry?
dzieki za pomoc
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Co rozumiesz przez "parametry"?
 
jaceek81  Dołączył: 19 Paź 2010
Pentax Optio S12, matryca CCD 1/1.7 cala na all... jest za lekko pona 500zł, wada to, że ogniskowa zaczyna się od 37mm.
 
sebastian88  Dołączył: 03 Paź 2014
parametry co lepsze w jakości zdjęć będzie, nie chodzi mi o miliony pikseli bo wiem że nie o to chodzi, który nich odrzucic napewno bo cos tam ma słabego w swoim opisie i parametrach, a drugi polecic bo cos tam ma dobrego badz ogolnie stosunek cena jakosc fajny sprzet
 
kapselleek  Dołączył: 13 Wrz 2014
Z czystym sumieniem mogę polecić Canona A 3500 IS. Córka go używa od 1,5 roku, sam też sporo tym porobiłem i jestem zaskoczony jakością zdjęć. Ma cenną w tej klasie rzecz, w postaci okrojonego trybu P, który pozwala "zablokować" ISO na 100, dzięki czemu nie ma ryzyka szumu narzuconego przez automatykę. A można go kupić już za 199zł!
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
Nie wiem czy już ktoś pisał ale ja polecam Olka epl-1 z kitem, matryca m4/3 stabilizacja. Bajecznie prosty tryb auto. Małe gabaryty. Moja żonka ma i nie chce zamieniać na nic innego. Za 500 zł kupisz. No to jest już bezlusterkowiec. :D
 
sebastian88  Dołączył: 03 Paź 2014
wariat133 napisał/a:
Nie wiem czy już ktoś pisał ale ja polecam Olka epl-1 z kitem, matryca m4/3 stabilizacja. Bajecznie prosty tryb auto. Małe gabaryty. Moja żonka ma i nie chce zamieniać na nic innego. Za 500 zł kupisz. No to jest już bezlusterkowiec. :D



jaki to model dokładnei olympus epl-1? bo nei moge znalezc w tej cenie, bo chodzi mi o nowy aparat, używany odpada

[ Dodano: 2014-10-10, 17:21 ]
kapselleek napisał/a:
Z czystym sumieniem mogę polecić Canona A 3500 IS. Córka go używa od 1,5 roku, sam też sporo tym porobiłem i jestem zaskoczony jakością zdjęć. Ma cenną w tej klasie rzecz, w postaci okrojonego trybu P, który pozwala "zablokować" ISO na 100, dzięki czemu nie ma ryzyka szumu narzuconego przez automatykę. A można go kupić już za 199zł!


gdzie go moge znalezc za 200zł? nowy
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
Olek E-PL1 -jak to źle postawiony myślnik może namieszać :D
Jak nowy to 2x więcej, ale używki bym się nie bał. Aparat ma z przodu aluminiową obudowę i jest porządnie zrobiony. Ciężko jemu zrobić kuku tak żeby wyglądał na używany.
Tu masz bodziaka

http://allegro.pl/aparat-...4671203751.html

ale z 500-550 można mieć z kitem.
Moja Natalka używa 1,5 roku, kupiłem komplecik z dual kitem (14-42 i 40-150) za 900zł z papierkami pudełeczkiem. Szczerze polecam bo jpgi z body są nasycone, ciepłe, kontrastowe i plastyczne. A program i-auto daje duże możliwości bez wysiłku.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach