kriss8  Dołączył: 02 Wrz 2014
Co lepsze - Pentax Auto 110 czy Minolta 110 ZOOM?
moze jest tu troche znawcow aparatow na klisze - co Waszym zdaniem byloby lepsze - Pentax Auto 110 czy Minolta 110 ZOOM SLR Mark II?
opinie na sieci sa zroznicowane.
pozdrawiam.

 

Mechanik  Dołączył: 22 Lip 2014
Jako mechanik, mający do czynienia z wszystkimi aparatami analogowymi (Eeeech, to były czasy) autorytatywnie stwierdzam, że Pentax w tym formacie stanowi klasę samą w sobie, a ta Minolta, to... Zabawka.
 
kriss8  Dołączył: 02 Wrz 2014
wielkie dzieki za sugestie.
(przyznam, ze pomimo zwodniczo 'profesjonalnego' wygladu minolty - tak wlasnie podejrzewalem, ze Pentax bedzie tu lepszy).
 
grzesiek1964  Dołączył: 25 Sty 2014
Za Pentaxem przemawia też optyka, 5 obiektywów stałoogniskowych
jeden zoom i telekonwertor
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Wiem, że to niezbyt na temat, ale jestem bardzo ciekaw.
Po co bawić się w format 110?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Generic, bo się praktycznie zeskanować tego nie da.
bo ma takie fajne maluśkie obiektywiki
no i przede wszystkim dlatego, że walizeczka z kompletnym zestawem Pentaxa Auto 110 to szczyt hipsterstwa!
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
matb napisał/a:
bo się praktycznie zeskanować tego nie da.
Diehard potrafi. Były gdzieś moje zdjęcia z Roztocza z tego malucha, ale jak Opera się wypięła na użytkowników to je zeżarło.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
matb, nie, nie, nie.... zabawę z samym aparatem a właściwie całym systemem Pentax Auto 110 to ja rozumiem o-)

Ale żeby to jeszcze choć cień jakiegoś rozsądku miało. Kupić kliszę problem, wywołać ją problem, odbić później to we własnym zakresie a to raczej zakres cz-b... Ja lubię nie tylko kolekcjonować coś fajnego ale też tego użyć czasem o-)


A ale to taki modny format teraz, w sensie, że klatka tej samej wielkości co u4/3 o-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Generic napisał/a:
Kupić kliszę problem, wywołać ją problem, odbić później to we własnym zakresie a to raczej zakres cz-b...
Żaden problem. Trzeba tylko sobie skombinować parę używanych kasetek 110, umiejętnie je rozebrać i nieco przerobić, naładować czarno-białym filmem 16 mm (najlepiej z kamer DS8) i gotowe !
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
No to faktycznie żaden problem o-)
 
kriss8  Dołączył: 02 Wrz 2014
nie wiem, czy ktos sie orientuje w temacie, ale zaryzykuje, no bo o Pentaxie jak nie tutaj, to gdzie. ;)

no wiec nawracajac do Pentaxa Auto 110.

dwie rzeczy pojawiaja sie nagminnie na tych filmach.

1) kreski wzdluz zdjec. najczesciej niebieskie.
wyglada to tak:

bardzo czeste zjawisko.
czy ktos wie, co to moze byc? zastanawialem sie, czy to nie w labach przypadkiem harataja to, zbyt gwaltownie wyciagajac filmy z kasety?

2) pojawiaja sie (zbyt) czesto dziwne syfki, zawsze tak samo wygladajace - i zawsze po lewej stronie zdjecia, jak tu:


no nie wiem, jesli ktos ma wiedze, co to takiego, to moze sie podzieli.
dzieki.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
kriss8 napisał/a:
kreski wzdluz zdjec. najczesciej niebieskie

Coś rysuje film.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach