matb  Dołączył: 02 Lis 2006
[zdjęcia] Dla kolekcjonerów?
W pewnym znanym internetowym serwisie aukcyjnym pokazała się możliwość zakupu - być może za relatywnie niewielkie pieniądze - kolekcjonerskich, sygnowanych przez autora, odbitek/wydruków zdjęć uznanego polskiego fotografa krajobrazu. Co ciekawe - oferta ta jest następstwem złej sytuacji materialnej autora, który w ten sposób musi dorobić do emerytury.
Ciekawe, czy rynek sztuki fotograficznej jest już w Polsce na tyle rozwinięty, iż sprzedając swoje prace artysta może coś konkretnego zarobić. No, zobaczymy po wynikach aukcji.
Na razie pytanie otwarte: ile na rynku może być warte takie zdjęcie (format 30x30):
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
kurcze, a ja właśnie szukam jakichś zdjęć do powieszenia na ścianach... idę zobaczyć czy mnie stać.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Wystarczy poczytać komentarze hejterów: co on sobie wyobraża, pracował jako lekarz tylko w latach 59-80? Mógł pomyśleć o przyszłości oddając się "pasji".
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
White napisał/a:
Wystarczy poczytać komentarze hejterów:

A po co? Szkoda zdrowia. No chyba, że w celach naukowo-poznawczych, jak sprawdzenie nowego poziomu dna i głupoty.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Arti, musiałbyś dysponować w tym celu mentalnym odpowiednikiem Trieste.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
We Warszawie taka gratka:
http://kultura.dziennik.p...fotografii.html

Witkacy z ceną wywoławczą 30.ooo PLN. Cóż, na razie do mojej kolekcji nie trafi :-/
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Witkacy to jest fenomen fotografii - jego portrety psychologiczne zrobiły wrażenie w całym fotograficznym świecie - był swego rodzaju prekursorem takiego podejścia do modela. Dyskutowano o jego zdjęciach bardzo długo zaraz po wojnie, oczywiście nie w naszym kraju.
 

mertel  Dołączył: 17 Gru 2008
http://mwisniewskifotogra...-wisniewskiego/

Aukcje się już pokończyły, ale można zobaczyć za ile poszczególne zdjęcia się sprzedały, póki nie zostaną przeniesione do archiwum.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach