Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
puch24 napisał/a:
Można się natomiast zastanawiać, czy w ogóle ma sens próba wyścigu z prędkością światła odbitego od lusterek za pomocą coraz bardziej wyszukanych urządzeń elektronicznych.
Jeżeli bezlusterkowce mają kiedyś zagrozić lustrzankom to ten wyścig jest nieunikniony. :-D

[ Dodano: 2014-10-21, 17:06 ]
sycamor napisał/a:
Ujdzie ?
Może być. Jest takie landrynkowe. :-)
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Benek napisał/a:
Jest takie landrynkowe.


Powiedział, co wiedział ;-)

Tam było tak mieszane światło, że wcale się nie dziwię ...

A dodatkowo to jpeg, zdaje sie był tam zastosowany "film" Provia, co wpływa też na kolorki ...

S.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Nie widział prawdziwej "landrynki " ;-)

A ja bardzo takie lubię :-)

https://500px.com/photo/87105585/in-the-shade-of-an-oak-by-marek-koteluk?from=user_library
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
sycamor napisał/a:
A dodatkowo to jpeg, zdaje sie był tam zastosowany "film" Provia, co wpływa też na kolorki ...S.

Jeśli podobają ci się takie filtry to ściągnij sobie trial Color Efex Pro i Analog Efex Pro. Przednia zabawa.
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
To nie filtr,

tylko aparat emuluje dla jpega analogową kliszę z dawnych czasów ...

A Color Efexa miałem, ale aż tak się nie bawię ;)

S.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Wiem, wiem. Te programy które wymieniłem to nie są filtry nakładane na obiektyw :mrgreen: ale właśnie nakładki działające pod LR i PS. Pozwalają na emulowanie różnego rodzajów klisz i robią to w sposób naprawdę "wyczerpujący temat". Możesz sobie emulować rodzaj kliszy, ziarnistość, odcienie itp. itd.

W EM-5 też jest trochę tych filtrów, ale kiedy mam ochotę się bawić, to wolę te z Efexa.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Benek napisał/a:

sycamor napisał/a:
A dodatkowo to jpeg, zdaje sie był tam zastosowany "film" Provia, co wpływa też na kolorki ...S.

Jeśli podobają ci się takie filtry to ściągnij sobie trial Color Efex Pro

Tak się nazywa standardowy jpeg w Fuji. Nie jest to filtr typu "toy camera" itp.
Dla przykładu różne wersje "interpretacji":
1. raw odczytany przez LR

2. standard vel. Provia

3. vivid - Velvia

4. soft - Astia. IMO to powina być Provia a Astia standardem. No ale Fuji poleciało po historii i chyba najpopularniejszy swój film wykorzystało do "ochrzczenia" standardowego pliku.

5. negatyw Hi

6. negatyw Std

A że w nocy "cuksy" wychodzą? Może to właśnie wyjątkowość tego sprzętu ;-)
Pro Neg Hi, czyli podbity kontrast i odessane kolory ( w stosunku do provii/astii/velvii)
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Panowie wiemy już dużo o tym jak ciekawe jpgi dają te aparaty, ale mnie jako pentaxiarza interesuje coś innego tzn. jak x-e1 (bo ten mi chodzi po głowie) poradzi sobie z manualami x-fujinon, czy Pentaxami serii A przy zastosowaniu (tanich) adapterów.
Dlaczego x-e1? Jest mały, ma wizjer, kółko czasów, ciekawą stylistyke i body można dostać za ok. 1500 zł. W zestawie z kitem (o ciekawym zakresie ogniskowych i bardzo przyzwoitym jak na kit) poniżej 2500 jest ciekawą alternatywą dla lustrzanek entry level. Gdyby tylko z adapterem mierzył światło jak należy to trafiłem na ideał.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
krzychu1979 napisał/a:
ale mnie jako pentaxiarza interesuje coś innego tzn. jak x-e1 (bo ten mi chodzi po głowie) poradzi sobie z manualami x-fujinon, czy Pentaxami serii A przy zastosowaniu (tanich) adapterów.
Pomiaru światła dokonuje się na przysłonie roboczej. Kadrowanie w ciemnosciach może być w niektórych sytuacjach utrudnione, bo EVF to nie lustro. Z kolei z ustawianiem ostrości jest dużo łatwiej niż w przypadku manuali i pentaksa, dzięki focus peaking i powiększeniu wycinka obrazu, oraz programowemu rozjaśnianiu ciemności. Ostatnia funkcja powoduje niestety spore zaszumieniu obrazu we wizjerze, ale czasem jest niezbędna do poprawnego ustawienia ostrości. Ogólnie współpraca fuji z manualami wygląda podobnie jak w przypadku innych bezlustrowców.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
janek_wu napisał/a:
Pomiaru światła dokonuje się na przysłonie roboczej.

To niewątpliwa zaleta evili, można podpiąć cokolwiek i nie martwić się o automatykę przysłony.
janek_wu napisał/a:
powiększeniu wycinka obrazu

Przydatne, przy mocno statycznych scenkach.
janek_wu napisał/a:
focus peaking

Dla mnie, przereklamowany. Może ślepy jestem, ale nie ma porównania (ze względu na "zalety" evf) do precyzyjnej matówki.
krzychu1979, wszystko zależy od osobistych preferencji. Najlepiej poszukaj kogoś w okolicy i sprawdź osobiście. Żebyś później nie miał pretensji ;-) .
janek_wu nie to żebym się czepiał, zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Cycaty "pożyczyłem" co by za mocno się nie rozpisywać :-P
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
I o to mi chodziło. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że wszystko ma swoje wady a nie tylko zalety. Wizjer EVF na pewno nie zastąpi lustra, ale lepszy taki niż żaden.
Janek_wu - a jak w praktyce wygląda "pokrętłologia" w x-e1? W rzeczywistości jest tak dobrze jak w teorii?
Musze gdzieś dorwać aparcik do pomacania bo jestem prawie przekonany.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
krzychu1979 napisał/a:
a jak w praktyce wygląda "pokrętłologia" w x-e1? W rzeczywistości jest tak dobrze jak w teorii?
Podobnie jak w aparatach analogowych z pokrętłem czasów migawki i pierścieniem przysłony na obiektywie. Dla kogoś kto posługiwał się analogami obsługa X-E1 jest łatwa i intuicyjna, dla dzieci ery cyfrowej brak kółka PASM może początkowo być dotkliwy. Minusem guzikologii w X-E1 jest niewykorzystanie krzyżaka w trybie zdjęciowym. Służy on jedynie do nawigacji w menu i podglądzie zdjęć, a w trybie zdjęciowym do przesuwania punktu AF. Ale można się do tego przyzwyczaić.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Czyli tak jak przypuszczałem. Podoba mi się ta opcja coraz bardziej, od 2 lat nie mam cyfry więc jestem zbratany ze wszelkiego rodzaju analogami. A który spacerzoom wybrać? 18-55 czy 16-50? Ten drugi przekonuje zakresem i to chyba jak dla mnie jest ważniejsze niż 1/2 działki światła.
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
tomek_j napisał/a:
My tu sobie miło gawędzimy o tym i o owym a Sycamor obiecał kolejne sample tym razem z XT-1 i co ? . Nie wiem jak inni ale ja jestem ciekawy wrażeń. Drogi, bo drogi, ale mnie ten system interesuje.


Kilka nowych zdjęć ...

tu

Więcej w galerii w mojej stopce.

Pozdrawiam,

S.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Kupiłem sobie x-m1, ale jakoś nie polubiłem. Nie bo nie i koniec. Kilka obrazków, raczej jotpegi prosto z puszki:








Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach