plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Trafiłem gdzieś kiedyś na opis, która wersja LR działa pod którą wersją wine i dlaczego.
 
spirit  Dołączył: 21 Lip 2007
Żadna w miarę świeża wersja LR nie działa pod wine. Żeby to zagrało ze sobą, trzeba skompilować wine (w 32-bitowym chroocie/kontenerze/wirtualce) aplikując uprzednio kilka poprawek do źródeł.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Próbował ktoś wsadowego usuwania plam w DT ? Próbuję i próbuje i nijak nie mogę tego zrobić , na jednym obrazku zapisany styl działa a na większej ilości tak jakby pomijał usuwanie .
 

pe72  Dołączył: 13 Paź 2010
Jeśli ktoś jeszcze nie zauważył, to w repozytoriach pojawiła się wersja 1.6.4
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
pe72, ja to już mam nawet darktable 1.6.4+9~gdfb27d2 ;)
 

pe72  Dołączył: 13 Paź 2010
Przemas, no tak, ale "oficjalna" wersja stabilna to 1.6.4, a Ty korzystasz z wersji "kombinowanej" :mrgreen:
A tak przy okazji czy w Twojej wersji jest już dodany moduł "Color Reconstruction"?
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
pe72, ;) dokładnie - póki co działa stabilnie - i w sumie zawsze jechałem na "unstable".
Tego modułu jeszcze nie ma - sam czekam. Liczę że go włączą gdzieś przy 1.6.5 albo przy 1.7 razem z modułem drukowania - bo takowy ma być :)
 

pe72  Dołączył: 13 Paź 2010
A tymczasem DT osiągneło numerek 1.6.8

[ Dodano: 2016-01-12, 19:32 ]
Przybyła wersja 2.0.1. Niestety dla mnie wersja 32 bitowa (tylko taka u mnie wchodzi w rachubę) wykłada się od razu przy otwieraniu katalogu z rawami. Przy katalogu z jpg, png itp problemu nie ma.
Musiałem pokornie powrócić na wersję 1.6.9.
Czy komuś z użyszkodników działa 32-bitowa wersja Darktable 2?
 

pe72  Dołączył: 13 Paź 2010
Przybyła wersja 2.0.1. Niestety dla mnie wersja 32 bitowa (tylko taka u mnie wchodzi w rachubę) wykłada się od razu przy otwieraniu katalogu z rawami. Przy katalogu z jpg, png itp problemu nie ma.
Musiałem pokornie powrócić na wersję 1.6.9.
Czy komuś z użyszkodników działa 32-bitowa wersja Darktable 2?
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
2.0.7 na pokładzie i od razu włączona obsługa k-70, szkoda że K-1 dalej kuleje a szczególnie WB.
 

pe72  Dołączył: 13 Paź 2010
Jakby się ktoś nie zorientował ;-) to DT osiągnęło numerek 2.2.4 :-D
 
kishon  Dołączył: 19 Paź 2014
Zaczynam dopiero moją przygodę z plikami RAW i zdecydowałem się użyć programu Darktable. Mam pytanie do szanownych kolegów. Po wskazaniu w programie katalogu z plikami RAW, darktable tworzy dla każdego zdjęcia osobny plik o rozszerzeniu .xmp. Rozumiem, że w tym pliku są zapisywane wszelkie zmiany jakie dokonam podczas obróbki zdjęcia? I najważniejsze pytanie, czy po wprowadzonych zmianach pliki RAW pozostają nienaruszone, a jedynie informacje o zmianach przechowywane są w plikach .xmp? Chodzi mi o to, że chciałbym nadal zachować oryginalne RAW bez wprowadzonych zmian, bo pewnie pojedyncze zdjęcia będę obrabiał po kilka razy na różne sposoby. I nie wiem, czy tworzyć osobny katalog dla Darktable, i osobny do przechowywania "dziewiczych" RAWów?
 

tobiasz  Dołączył: 03 Maj 2011
kishon, z manuala:
Cytat
darktable is a non-destructive image editor. This means that darktable opens images read-only. Any newly added metadata, tags, and parameters of image operations (the “history stack”) are stored in separate .xmp files, so-called sidecars, allowing you to store information about the images as well as the full editing history without touching the original raw files. When you import an image into darktable for the first time, an XMP file with default settings is generated automatically.

W skrócie - RAWy zostają nienaruszone, w plikach xmp jest historia edycji.
 
kishon  Dołączył: 19 Paź 2014
Dzięki Tobiasz! O to właśnie mi chodziło!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach