SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
  [technika] Co to jest "mood"
Już kilka razy w ciągu ubiegłego tygodnia spotkałem się z kategorią fotografii określaną jako "mood". W związku z tym, iż wujcio google nie bardzo pała chęcią pomocy w tej sprawie postanowiłem ponudzić Was. Pytam więc cóż to jest ów mood. Czy to technika wykonywania zdjęć? Czy postprocesingu? Czy określa jakiś temat zdjęcia? Czy może jakisik jeszcze inny diabeł?
Zdjęcia zamieszczane w tej kategorii przypominają stare fotografie, wyprane z kolorów, często niewyraźne, z licznymi artefaktami, które wyglądają jak uszkodzenia na odbitkach.
Z góry dzięki za pomoc. Nie bijcie jeżeli to jest jakiś banał.
 
Antoni  Dołączył: 27 Maj 2014
Chodzi o "nastrojowe fotografie"? Mood z ang. oznacza nastrój/nastrojowy. I tak jak piszesz:
SlicaR napisał/a:
przypominają stare fotografie, wyprane z kolorów, często niewyraźne, z licznymi artefaktami, które wyglądają jak uszkodzenia na odbitkach

mogą to być właśnie tego rodzaju środki wyrazu, które sprawiają, że dla kogoś fot. otrzymuje określony nastrój. Jeżeli nie potrafi oddać nastroju samym strzałem, posiłkuje się post-procesem. Możliwe, że popularność takiej obróbki zdjęć wzrasta ze względu na umieszczane w telefonach specjalne oprogramowanie do (moim zdaniem kiczowatego) "upiększania" zdjęć.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Dziękuję Ci bardzo. Miałem takie podejrzenie, ale nastrój tych, które widziałem mi się nie udzielił przez co zostałem zbity z pantałyku.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach