verc  Dołączył: 06 Sie 2012
Hmm... chyba Kuba ma rację. W instrukcji znalazłem, że brak baterii (a tej mi nie udostępniono) powoduje przyciemnianie panela wyświetlacza w wizjerze. Poza tym pozytywne wrażenia z oględzin.
Miałem jeszcze na oku Olympusa xz-2, ale nie znalazłem miejsca gdzie mógłbym go obejrzeć.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
verc napisał/a:
Coraz częściej zastanawiam się nad kupnem kompakta, który mógłbym częściej nosić ze sobą (rower, wakacje, narty) niż K-5. Dziś udało się, w jednym z marketów pomacać Fuji X20. Przypadł mi do gustu. Nie dane mi niestety było popstrykać.
Pytanie o wizjer. .


Pojawił się X30 z EVF będziesz miał większy dylemat :)

Pojawił się też Panasonic LX100 matryca 4/3, wizjer świetne jasne szkło od F1,7....
 
verc  Dołączył: 06 Sie 2012
Dylematu brak. X20 już dawno kupiony. Zastanawiam się czy do moich zastosowań nie zastąpi mi K-5. Na razie przegrywa ergonomią i przyzwyczajeniami obsługi, ale kto wie jak to się skończy.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Ja też planuję zakup kompaktu. Mój Canon s100 jest uszkodzony, uży-szkodniki obiecały pokryć stratę i teraz czeka mnie nieplanowany zakup.

Planuję Olympusa XZ-2 ew. nowszego Canona s110, G15 ze względu na możliwość rejestracji Timelapsów - to warunek konieczny.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Chcę kupić mojej Połowince prezent-aparat. Kompakt wypluwający dobrej jakości jotpegi i coś wielkości Nikona S8000. W związku z tym Nikonem i jakimś tam przywiązaniem do marki zastanawiam się na P330/340, ale bardziej mnie (powtarzam: mnie ;-) ) kuszą Lumix LF-1 i Fuji Xf-1. Czy te modele mają jakieś wielkie, upierdliwe wady, czy może nie ma się czego bać i brać dowolny?
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
A ile chcesz wydać?
W zależności od tego kierowałbym się wielkością matrycy.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
1400
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Najtankej znalazłem za 1627. Niby mógłbym dołożyć, ale zanim to zrobię, to dopytam dyskretnie, czy może być większy ;-) Bo zapomniałem dopisać, że aparat ma się mieścić w torbie na rower (dokładnie na kierownicę) obok innych rzeczy.
Czy między x10 a x20, poza wizjerem i af są jeszcze jakieś istotne różnice? Z X10 mieszczę się w budżecie i starczy jeszcze na zapasowe baterie.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Też spotkałem, ale daleko od domu, a z najtańszą opcja wysyłki wychodziło już 1627, X10 znalazłem już za 1100, więc różnica spora, a różnica w obrazkach (przynajmniej samplach z O i DP) dla mnie znikoma. Oba za to wypadają lepiej, niż XF-1 i XQ-1.
Baterie według specyfikacji takie same, wydajność tu i tu 270 zdjęć.
Pozostaje spawa wielkości

http://camerasize.com/com...56,379,492,ha,t
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
http://prophotos.ru/revie...film-x20?page=3 - można i rawy pooglądać :)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Za to mnie bardzo interesuje ów canon G7 X. Już nawet pojawił się test:
http://www.photographyblo...ot_g7_x_review/
Tylko cena w Polsce jak zwykle zniechęcająca :(
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
Kuba Nowak napisał/a:
Za to mnie bardzo interesuje ów canon G7 X. Już nawet pojawił się test:
http://www.photographyblo...ot_g7_x_review/
Tylko cena w Polsce jak zwykle zniechęcająca :(


Ja w najbliższym półroczu (można liczyć od dziś ;-) ) zakupię jakiegoś lepsiejszego kompakta. Już miałem siegać po Fufu X20 ale jeszcze sobie poćkam na LX100 i zobaczę jak się cena będzie zmniejszać i co pokaże w praniu. Pierwsze sample rzuciły mnie o ziemię.

Cokolwiek to będzie znów będę mógł focić w każdej chwili... tym razem bez gimnastyki kręgosłupa.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Artooro napisał/a:
Fufu X20
producent modelu x20 to akurat jeszcze fufu nie robi :-P No ale te kompakty m4/3 trochę mnie wkurzają jako osobę co wywaliła moc kasy na jednocalową matrycę (choć dobrą).
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
Mnie sentyment zawsze ciągnie w stronę Fuji (no i Pentax'a rzecz oczywista :-B ) więc nie wykluczone, że- koniec końców- znów stanę się posiadaczem takowego (bo i cena co by nie mówić innego rzędu wartości). Wstępne założenie jest jednak związane z Panasem (mała "wyprz" mi w tym pomoże jakby co) bo jakość- w rozumieniu stricte technicznym- jest póki co po jego stronie.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Ja od paru dobrych dni jestem szczęśliwym posiadaczem x100 i muszę powiedzieć, że to zacny sprzęt. Jego mankamentem jest przede wszystkim słaby grip oraz wolny i mało celny af (przy nim celność K-5 to czysta przyjemność).

Świetne oddanie kolorów, ciekawe tryby symulacji filmu - mogę polecić ten sprzęt ;-)
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
espresso napisał/a:
X100 ma wiele zalet, w tym głównie jakość obrazka... Z tym że z racji "gabarytów" jest chyba najmniej kompaktowy ze wszystkich kompaktów. Właściwie nigdy o nim nie myślałem w kategorii kompaktów.


Jakość idzie w parze z rozmiarem matrycy.
No średnio u niego z tą "kompaktowością" i brakuje mu bardziej uniwersalnego szkła (czyt. zoom'a) aby go stricte wpasować do tej kategorii aparatów.
Idą dobre czasy jednak. Już są pierwsze kompakty APS-C i to tylko kwestia miesięcy gdy pojawią kolejne dla przeciętnego Kowalskiego.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Artooro napisał/a:
espresso napisał/a:
X100 ma wiele zalet, w tym głównie jakość obrazka... Z tym że z racji "gabarytów" jest chyba najmniej kompaktowy ze wszystkich kompaktów. Właściwie nigdy o nim nie myślałem w kategorii kompaktów.


Jakość idzie w parze z rozmiarem matrycy.
No średnio u niego z tą "kompaktowością" i brakuje mu bardziej uniwersalnego szkła (czyt. zoom'a) aby go stricte wpasować do tej kategorii aparatów.
Idą dobre czasy jednak. Już są pierwsze kompakty APS-C i to tylko kwestia miesięcy gdy pojawią kolejne dla przeciętnego Kowalskiego.

Obserwuję od jakiegoś czasu nowego Panasa LX100 z matrycą 4/3 i jasnym obiektywem.
Może to być b.ciekawy back-up dla mojego K-5.
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
espresso napisał/a:
Artooro napisał/a:
Jakość idzie w parze z rozmiarem matrycy.
Wiesz że nie rozmiar ma znaczenie :-P Może być mały(a) a figlarz.


Przede wszystkim zależy to od tego w czyje ręce trafi :mrgreen: .
Niemniej wielkość matrycy ma duże znaczenie dla obrazowania i tego faktu zmienić się nie da. Jak z każdym narzędziem tak i aparat trzeba poznać i umieć wycisnąć z niego maxa (wtedy ta wielkość nie robi już takiej różnicy).

espresso napisał/a:
Artooro napisał/a:
brakuje mu bardziej uniwersalnego szkła (czyt. zoom'a)
stracił by cały urok i zalety świetnego obiektywu.

Ja się z Tobą zgadzam w 100%. Nie można zjeść cukierka i mieć cukierka. To taki produkt niszowy. Fuji zrobiło dobrą robotę z rozeznaniem rynku.

Wracając do tematu. Im dłużej analizuję nowości i ceny rynkowe tym bardziej mój wybór się ogniskuje.
LX100 fajny ale CENA :-/ (jak początkowo byłem na tak tak teraz 3,5-4k trochę mnie odstrasza).
Może Canon G7X ale będzie leżał w dłoni jak RX100 (czyli źle) i brakuje mu stopki.
Fuji X30 prawie wszystko cacy ale trochę za słabo w wyższych ISO i większy od starszych braci (w kieszeni spodni to raczej ciężko zmieścić). Cena OK (już za 2k dostępny= ~1/2 LX100).
Myślę jeszcze o Panasie LX7. To już "staruszek" ale wciąż może i mu się chce, a teraz to najlepszy czas na kupienie takiego "oldtimera" ;-) .
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
espresso napisał/a:
Artooro napisał/a:
ale trochę za słabo w wyższych ISO
800 ISO jest w pełni użyteczne, do tego ma jasny obiektyw.


Jeśli już mowa o obiektywie to LX7 bardziej do mnie gada ale brak mu wizjera czy choćby uchylnego ekranu.
Powinni sprzedawać jakieś standaryzowane moduły, z których każdy użytkownik mógłby sklecić swoje wymarzone pstrykadło. To jest pieśń przyszłości.

espresso pytanie do Ciebie jako użytkownika X20. Jest tam jakaś opcja podbicia rozpiętości, jakieś HDR czy cuś w tym stylu?
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
Po Twojej stopce widzę, że zdążyłeś już uzbroić się w X30.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach