szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
matb napisał/a:
szpajchel, ale nie każdy odtwarzacz łyka flaki 24/192.

A to o to chodziło. Tu się zgodzę, mój nie chciał łykać takich super flaczków ze sklepu albo z najwyższych ustawień konwersji oprogramowania od producenta. To znaczy, że to sprawa sprzętowa ta wybredność?
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w przywracaniu do życia Kindli? Mamy taki z klawiaturą (to chyba gen3) i problemy zaczęły się po dłuższym pobycie tabletu w szufladzie. Bateria całkowicie się rozładowala i z wielką trudnością udało mi się go ożywić. Ładowanie ze ściany na nic się zdawało i dopiero podłączenie do PC jako pamięć masowa wybudziło dziada.

Taka poradę dostałem na forum amazona i zadziałało. Gdzieś też przeczytałem, że po dłuższym czasie nieużywania bateria traci synchronizację z reszta komponentów. Wyjecie baterii na parę godzin też potrafi pomóc.

No i działało przez około 2 tygodnie. Po tym czasie (kindle się nie rozladowal) już w żaden sposób nie mogę do niego dotrzeć (zamknął się w sobie czy jak?). Wszystkie znalezione w sieci sposoby na wybudzenie sprawdziłem i nic nie działa. Żadne trzymanie przycisków, dziurki z reseyem nie stwierdzono w tym modelu.

I co teraz? Zakup nowego i pogodzenie się z polityką "planned obsolescence"?
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
ggdh, ja myślę, że to jest jednak autyzm.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Pewnie bateria padła

Zawsze mozesz pobawic sie w wymiane akumilatora, choc nie wiem na ile jest to oplacalne w porownaniu do aktualnych cen kindle classic
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
Nie wiem czy to do twojego modelu:

http://www.aliexpress.com...1400673633.html
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
To jest do PW czyli inny model
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Jest też wersja do kindle3 w cenie jeszcze bardziej przystępnej. Chyba się skuszę, mimo że za dwa tygodnie ktoś mógłby mi przywieźć nowy ze Stanów.

Dzięki.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Na amazon.de kindle touch 60eur, kindle papwerwhite 110eur

Jest wogóle sens ściągać z usa?
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Zbliżone ceny, tyle że w dolarach. A skoro ktoś tam będzie tak czy tak...
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
opiszon napisał/a:
Na amazon.de kindle touch 60eur, kindle papwerwhite 110eur

Jest w ogóle sens ściągać z usa?


Tylko pamiętaj, że amazon.de nie wysyła do Polski. Wiem, bo kupowałem - na adres rodziny w DE.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
amazon.de wysyła do Polski wszystko ... oprócz Kindle ;-) (to akurat testowałem na własnej skórze parę razy)

wziąłem jednak pod uwagę lokalizację gddh (zakładam że poprawna)
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Poprawną, ale z uwagi na fakt mieszkania w Szwabii... :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ha, Szwabenland, moja ulubiona kraina w DE (nie żebym znał dużo więcej ;-) ) - już rozumiem twoje skąpstwo w tym temacie
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Nowa bateria przyszła w kilka dni (swoją droga niezłe zaskoczenie) i chyba będzie z tego jedna wielka doopa. Kindle reaguje trochę więcej niż na starej, tzn dioda LED żyje, ale właściwie na tym się kończy. Spędził parę godzin podpięty do pc (usb 3.0, więc nawet dostawał wystarczająco papu) i nic. No cóż...
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
możecie polecic jakiś czytnik ebooków , który po pierwsze dobrze odczytywał pdf-y , po drugie miał port na kartę SD ( żeby ładowanie pdfów było proste ) a po trzecie dobrze, żeby był podświetlany.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
akagi66, Kobo Aura HD. Choć jeśli ma być naprawdę pod pdfy, to jednak 10". Tyle, że one pieruńsko ciężkie i dość nieporęczne. WIęc może jednak tablet?
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
to dla potomstwa na studia - ma już smarkfona, więc nie wiem czy tablet jest jej potrzebny. A że musi sporo czytać trudno dostępnej literatury to wydawało się nam, że czytnik. Ale przedyskutujemy - w każdym razie dzięki ! :)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jakie studia?

Bo nie wiadomo czy potrzebuje dużego wyświetlacza do pdf. Np jak nie ma do czynienia z rysunkami technicznymi itp to qystarczy jej smartfon do dzikich pdfów i czytnik z epapierem
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
filologia - czyli zero rysunków technicznych.

[ Dodano: 2015-02-08, 10:00 ]
poczytałem opinie na skąpcu - większość bardzo zadowolona, ale jeden uzytkownik pisze, że jest kłopot z portem dla karty sd, urządzenie nie widzi pdfów i się zawiesza. Prawda to ?
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
Od ponad 2 lat czaiłem się żeby kupić eBook readera, ale cena kilkuset euro dosyć skutecznie mnie zniechęcała. 3 tygodnie temu kupiłem eBook readera marki Nolimbook ( marka hipermarketów Leclerc ).
https://www.carrefour.es/nolim/
http://www.carrefouronlin...3#anchorMasInfo
https://www.youtube.com/watch?v=NgWe-CLkr84
Na razie są dostępne tylko we Francji i Hiszpanii, ale ma menu w 15 językach ( w tym polski ) więc myślę, że niedługo będzie dostępny w oficjalnej sprzedaży także w Polsce ( na razie nie wyrabiają się z produkcją na tutejsze rynki ). Dopiero zaczynają ze swoim sklepem z ebookami, a sam czytnik jest w sprzedaży w Hiszpanii bodaj od początku stycznia. Czytniki na razie są tylko dwa do wyboru ( oba 6 cali, z ekranem dotykowym, WIFI i gniazdem kart micro SD ). Tańszy za 69 euro, bez podświetlenia ekranu i droższy 79-99 euro, podświetlany, z większą baterią. Czytniki są produkcji francuskiej i z tego co wyczytałem w internecie to następcy znanego Cybook Odyssey Frontlight HD. Oprócz dotykowego ekranu Nolim ma też przyciski mechaniczne do zmian stron. Czyta bez problemów większość formatów ( pdf też ) i bateria jest super. Chwilowo jedyny problem może być w Polsce z dostępnością i ewentualnie biblioteką dostępnych tytułów w sklepie Leclerc. Początkowo napalałem się na podświetlanego Kindle Paperwhite, ale po pierwsze Nolim jest ładniejszy, Kindle nie ma fizycznych przycisków ani możliwości załadowania kart SD, oba mają podobne parametry a wreszcie Nolim kosztuje 30-50 euro mniej. Przeczytałem już na nim kilka książek i uważam, że jak najbardziej jest warty tych pieniędzy. Początkowo miał być to prezent dla mojego dziecka, ale już go nie oddam :evilsmile: A dziecko dostanie drugi egzemplarz. Jedyna wkurzająca rzecz to brak możliwości cofnięcia się do poprzedniej czynności. Tzn. jeśli klikniemy przez pomyłkę na złą książkę, to potem znowu nas czeka przedzieranie się przez menu od początku. Co do wielkości czytnika to jest optymalna. Tzn. większy już by się nie zmieścił do żadnej kieszeni.

DANE TECHNICZNE CZYTNIKA NOLIM + ( Z PODŚWIETLENIEM ):
Rozmiar: 116x155x8 mm
Waga: 190 g
Ekran dotykowy, podświetlany, 6”, E-Ink Pearl HD
Pamięć wewnętrzna: 4 Gb
Rozdzielczość: 758x1024 pix
Gniazdo rozszerzeń: Micro SDHC do 32 Gb
Wtyczka Micro USB ( kabel USB w załączeniu )
Wifi
Czas pracy na jednym ładowaniu baterii: do 9 tygodni
15 języków do wyboru ( PL, D, GB, F, I, P, ES... )
Rodzaje czytanych zdjęć: JPEG, PNG, GIF, BMP, ICO, TIF, PSD
Formaty czytanego tekstu: ePUB, PDF, Adobe DRM, HTML, TXT, FB2
Procesor: Cortex A8 Allwinner A13 (1GHz)


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach