Pykacz  Dołączył: 24 Paź 2008
Co zamiast Samsunga S1050 ?
Nadszedł czas by zmienić bardzo wysłużony już kompakt czyli Samsunga S1050 na coś co będzie oferowało przeskok jakości obrazowania który nastąpił przez lata od premiery i zakupu tego kompakta .
Ma ktoś pomysł czym można go zastąpić by jakoś obrazka była lepsza ? Coś z lepszym sensorem z wyższym używalnym iso . Miło by też było gdyby aparacik miał stabilizację obrazu której zawsze mi brakowało w tym . Wymiary nie większe bo muszę chcieć go wszędzie zabierać .Może ktoś coś polecić ? Może być używany . Cena max 800zł .Ostatecznie mogę przekroczyć tą kwotę jeśli to będzie uzasadnione lepszej jakości obrazka .Filmowanie nie jest mi w nim potrzebne więc może być nawet nędzne bo i tak nie będę używał .

 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Nawet nie wiedziałem o istnieniu tego aparatu - staroć muzealna.
Cóż z kompaktów to jedynie coś z ultra jasną optyką.
Ja używam Panasonica LX7 i jestem zadowolony.
W tej cenie jednak tylko USA lub używka.
Alternatywnie to Samsung EX1/EX2/Pansonic LX5.
 
Pykacz  Dołączył: 24 Paź 2008
Kfan napisał/a:
Nawet nie wiedziałem o istnieniu tego aparatu - staroć muzealna.
Cóż z kompaktów to jedynie coś z ultra jasną optyką.
Ja używam Panasonica LX7 i jestem zadowolony.
W tej cenie jednak tylko USA lub używka.
Alternatywnie to Samsung EX1/EX2/Pansonic LX5.


Staroć a jak ale bardzo dobrej jakości zdjęcia da się robić zwłaszcza na 2,8 i najniższymi iso. Matryca zdaje się coś 1/1,8 i dość przyzwoita optyka pozwalała długo się cieszyć tym kompaktem no i kompaktowość co nie jest tak oczywiste jeśli chodzi o Twoje propozycje (wszystkie są większe a w zasadzie to zależało by mi na tym by były mniejsze w końcu chyba technologia jakoś poszła tam do przodu by dało się to zrobić ). Dla mnie temat nie do przejścia jeśli chodzi o wymiar .Nie musi być jaśniejszy niż 2,8 jeśli to oznacza nie zwiększenie wymiarów . Wystarczy że będzie znacznie lepsza matryca (używalne iso) i stabilizacja oraz jakość obiektywu nie gorsza . Canony z serii S90 i wyżej na razie nie bierzmy pod uwagę bo to będzie ostateczność gdyż nigdy nie lubiłem tej marki jak i tej innej znanej żółtej . :evilsmile:
Generalnie oczywiście zrobiłem juz rekonesans i coś tam wiem ale chciałbym poznać opinie świeżego oka na ten temat . Jakby np w takim PENTAX Optio S12 była stabilizacja to już by był mój .Czegoś takiego właśnie szukam .Czyli dość kompaktowy i wystarczająco dobra jakość obrazka by nazwać go dobrym lub bdb KOMPAKTEM w pełni tego słowa znaczeniu.

 
Pykacz  Dołączył: 24 Paź 2008
espresso napisał/a:
Myślę że Fuji X10 lub Panasonic LX5 z naciskiem na ten pierwszy. Być może dostaniesz nawet w tej cenie X20 w dobrym stanie. Fuji i Panasonic maja do tego świetne, jasne obiektywy, krotność zooma w granicach rozsądku nie powodująca optycznych anomalii.

Tu masz tematyczny wątek: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=7413

Ale ja szukam KOMPAKTU a nie takiej kobyły jak X10 . LX5 tez większe od s1050 . Tak jak pisałem wyżej coś w stylu Optio s12 ze stabilizacją i tą jakością , wymiarami i jestem szczęśliwy . Widział ktoś coś takiego ?
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Pykacz, olympus xz-10 i wszystko jasne ;-)
 
Pykacz  Dołączył: 24 Paź 2008
kojut napisał/a:
Pykacz, olympus xz-10 i wszystko jasne ;-)

Podobno szumi matryca strasznie ale sam nie widziałem.

espresso napisał/a:
Pykacz napisał/a:
Widział ktoś coś takiego
Lumia 1020, 920, 930... Ewentualnie inny smartfon robiący dobre zdjęcia (lub zbliżone jakością do Lumi. Nic innego nie widać.

Ale ja już mam telefon fakt z kiepskim aparatem ale na coś z kafelkami w życiu nie zamienię (wystarczy że się zmuszam od tygodnia do korzystania z nowego kompa z Windą 8.1) .
Ty tak poważnie z tymi Lumiami czy sobie jaja ze mnie robisz ? :roll: Ja to bym chciał aparat wiesz taki kompaktowy nieduży a w zasadzie mały . :-P Taka Lumia naprawdę będzie miała lepszy obrazek od małego dobrego kompaktu ?
 

eyelet  Dołączył: 17 Lut 2010
kojut napisał/a:
Pykacz, olympus xz-10 i wszystko jasne ;-)


Tylko jakość zdjęć IMO słaba. (nie gdybam, robiłem)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Re: Co zamiast Samsunga S1050 ?
Pykacz napisał/a:
Cena max 800zł .Ostatecznie mogę przekroczyć tą kwotę jeśli to będzie uzasadnione lepszej jakości obrazka. Filmowanie nie jest mi w nim potrzebne więc może być nawet nędzne bo i tak nie będę używał .


W tej cenie i gabarytach pozostaje olympus XZ-1 albo panasonic LX5 (używane).
Reszta przy tych gabarytach ma już matrycę 1/2.3 (w tym XZ-10).
 
Pykacz  Dołączył: 24 Paź 2008
A Pentax juz 2008r zrobił Optio S12 z obiektywem od 2.8 z matrycą 1/1.7 .Do tego aparacik jest kompaktem nie tylko z nazwy bo jego wymiary to:87x54x21mm . Do tego daje naprawdę fajny obrazek . Czyli się dało . A teraz po tylu latach postępu nikt nie potrafi czyli nie ma nic wartego zainteresowania w segmencie kompakt nie tylko z nazwy ? Poczekam jeszcze trochę to może jednak ktoś coś podsunie .A jak nie to pewnie zostanie kupić tego Pentaxa (Pentaksa ?) .

Ale ok jeśli to kwestia ceny to powiedzmy że ten argument nie jest wiążący od teraz . Tylko wymiary nie mogą być większe od s1050 . Jest coś ?
 
lordshaitis  Dołączył: 05 Kwi 2012
Wybacz że znowu podsune Ci smartfony, ostatnio wpadł mi w ręce bb q10 i lg g3 chociaż nie jestem jeszcze posiadaczem żadnego z nich to po przesiadce z mojego starego smartfona na stałe się pożegnam z kompaktami, moim zdaniem świetnie się spisują w roli aparatu kieszonkowego, jak znajdziesz czas to przetestuj kilka takich wynalazków może się zdecydujesz.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Pykacz napisał/a:
A Pentax juz 2008r zrobił Optio S12 z obiektywem od 2.8 z matrycą 1/1.7. A jak nie to pewnie zostanie kupić tego Pentaxa (Pentaksa ?).


Moim zdaniem nie ma sensu się upierać przy tak leciwej konstrukcji i jednak rozważyłbym canona S95... 120 albo nikona P330, chociaż osobiście wolałbym już konana.
Jest jeszcze panasonic LF1 - naprawdę mały, matryca 1/1.7, jasny na początku, zakres ogniskowych 28-200, a do tego wizjer :!:
 

eyelet  Dołączył: 17 Lut 2010
Nikony z serii P, od P300, robią bardo fajne jakościowo zdjęcia.
Mam w domu P300, bawiłem się także P330 i szczerze polecam.
Jasny obiektyw + szeroki kąt bez zniekształceń.
W P330 jest chyba nawet ciut większa matryca niż w P300 a ten już daje ładny obrazek.
 
Pykacz  Dołączył: 24 Paź 2008
A ja juz ma serdecznie dość tego 8.1 i zastanawiam się nad zainstalowaniem XPka. Dlatego niewyobrarzam sobie mieć telefonu z takim samym dziadostwem (nie obrażając nikogo bo komuś może to pasować) . Z drugiej astrony złapałem się dzisiaj na tym że jak chciałem iść zrobić kilka fotek to złapałem mojego starego s1050 a po chwili odłożyłem i wziąłem chińskiego smartfona z Androidem do kieszeni i dopiero trafiło do mnie co zrobiłem . Pytanie czy jakość obrazka tych Lumi nie będzie gorsza choćby od tego Optio S12 ? Bo jeśli tak to wybór jest jasny (choć wątpię bardzo bo to chyba fizycznie nie możliwe). Jeśli nie to i tak pozostaje ten Optio s12 lub z wyższej półki Panasonic LF1 . Znalazłem też Fujifilm XF1 . Co o nim sądzicie ? Czy na Lumie jest dostępna aplikacja Navime GPS ?
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Pykacz napisał/a:
Kfan napisał/a:
Nawet nie wiedziałem o istnieniu tego aparatu - staroć muzealna.
Cóż z kompaktów to jedynie coś z ultra jasną optyką.
Ja używam Panasonica LX7 i jestem zadowolony.
W tej cenie jednak tylko USA lub używka.
Alternatywnie to Samsung EX1/EX2/Pansonic LX5.


Staroć a jak ale bardzo dobrej jakości zdjęcia da się robić zwłaszcza na 2,8 i najniższymi iso. Matryca zdaje się coś 1/1,8 i dość przyzwoita optyka pozwalała długo się cieszyć tym kompaktem no i kompaktowość co nie jest tak oczywiste jeśli chodzi o Twoje propozycje


Skoro staroć działa to po co szukasz nowszego?

Moje propozycje to kompakty premium nie zwykłe mydelniczki a wiec przyjemna obsługa manualne tryby solidna budowa i optyka. Technicznie LX7 oferuje: 2EV niższe ISO (LX7 oferuje F1,4!!!! a nawet w tele ma F2,3!!!! w stosunku do Twojego F2,8 to oznacza że tam gdzie używałeś ISO 800 to tu będziesz mógł użyć ISO 200 ( a masz ekw. 24 mm?)
Jest maleńki jak dla mnie nawet za maleńki na pewno mniejszy od Samsunga EX2.
Matryca BSI - niższe szumy ale z praktyki zamykam się w ISO 400 a 800 to juz kiedy jest baaardzo mało światła.
Inne zalety to bardzo szybki pewny dokładny AF -dla mnie klucz.
Profesjonalne cechy - nastawy, opcje w menu wszystko co potrzebne.
Pierścień przysłon! Multi aspect - Fota w czterech różnych proporcjach za jednym pstrykiem!, przy proporcjach 3:2 i 16:9 szerszy kąt widzenia (ok ekw 22 mm) od tego w 4:3. (ekw. 24mm)
HDR w aparacie.
Panorama, zdjęcia 3d, filmy full HD 50p bardzo dobrej jakości,

Może nie płaska mydelniczka ale za to zapniesz filtr polaryzacyjny lub inny dobry wizjer w opcji, zewnętrzna lampa lub konwertery wide / tele a więc może być zarówno kompaktowy jak i służyć jako zaawansowana hybrydka.

Wg mnie mały rozmiar i jakość powinny mieć jakiś kompromis - LX7 nim jest.
LX5 jest podobnie mały ale ma gorszą ciemniejszą optykę i nie ma matrycy BSI, która cech_uje się bardzo dobrym zakresem tonalnym a to zmora kompaktów.
Nie ma też wbudowanego filtra ND - (niezbędnego w pewnych sytuacjach)
Kompaktu z ciemną optyką bym nie kupił to nie ma sensu - wtedy lepiej może faktycznie kupić dobry "smarkfon" ?


PS.
Słowo cechować w pewnej odmianie zostaje poddane cenzurze i zamienine w Ch *** ach te automaty ...
 
Pykacz  Dołączył: 24 Paź 2008
Kfan napisał/a:


Skoro staroć działa to po co szukasz nowszego?



Bo mi się był spadł i połamał . Teraz klapka od baterii ledwo trzyma na jednym zaczepię ziejąc szparą przez które aku widać . Nie mam do tego zaufania już . Po za tym jest już leciwy i myślałem że przez ten czas już coś lepszego dużo wymyślili (tym bardziej że jest teraz pretekst na nowy zakup). MI w aparacie kompaktowym odpowiada właśnie wszystko to co ma Optio S12 (tylko brak stabilizacji mnie powstrzymał) . Nie interesują mnie w kompakcie możliwości podpięcia tego czy owego (filtry , lampy konwertery czy inne p***** (dla mnie p***** )). Mało tego nawet dość wąski kąt jak na szeroki (bo w s1050 szeroki kąt to 38mm) mi nie przeszkadzał . A wręcz lubię takie kompakty które mają raczej w druga stronę czyli więcej w wąski kąt . Ja nawet lampy nie używam w aparatach w zasadzie nigdy .Nie lubię takich zdjęć .
W tym LX7 to F1,4 to jest tylko dlatego że jest (moim zdaniem ) ja świadomie z tego bym nie korzystał bo jakość jest marna . Jak i różnica między centrum a brzegiem . Sorry ale ja tego nie kupię . Chyba świadomie z tych wodotrysków zrezygnuję na rzecz "prawdziwego kompaktu" z jego wszystkimi ograniczeniami ale tez plusami z których więcej skorzystam niż z tych niby plusów na siłę. Kompakt ma być kompaktowy nawet bardzo (przynajmniej dla mnie) .
Dlatego rozważam zakup między :
Pentax Optio S12
Panasonic LF1
FujiFilm XF1
(kolejność przypadkowa).
Oczywiście nie zamykam się na inne propozycje ale coś z tego segmentu bo te wszystkie kompakty premium to już wcale nie kompakty . A i podejrzewam że każdy z tych wyżej wymienionych da mi lepszy obrazek niż aparat ze smartfona jaki by od nie był.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
No i co w końcu wybrałeś?
 

eyelet  Dołączył: 17 Lut 2010
A ja ponownie zachęcę do Nikonów z serii P3xx :)
 
xary  Dołączył: 02 Gru 2014
Popieram eyelet i polecam ten który sam używam aparat Nikon P330 , jeśli chcesz mogę podesłać Ci parę fotek nim pstrykniętych.
 
Pykacz  Dołączył: 24 Paź 2008
Kfan napisał/a:
No i co w końcu wybrałeś?


Sorry że dopiero teraz odpisuję ale jakoś nie dostałem powiadomienia że ktoś odpisał w temacie . :roll: Ostatecznie padło na Ricoh GR .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach