Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Z czasu Rozbiorów.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wcześniej było jeszcze ciemniej na mapce, ale Jarek wracając ze Stanów przywiózł ze sobą TOI-TOIa, dzięki czemu ilość zarejestrowanych toalet w tym regionie wzrosłą o 100%.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
opiszon napisał/a:
Arti napisał/a:
zdjęcie muszli klozetowej słabo prezentuje dom na sprzedaż...
ale ważne że jest
Obrazek


Uff z tej mapki wynika, za ja w domu mam. A już się martwiłem, bo zima idzie.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
tomek_j napisał/a:
ja w domu mam
Podziel się, bo w łódzkim bieda. :-/
 
karols  Dołączył: 07 Lis 2014
Dzieki Panowie za aktywnosc, ale nie pomagacie, bo nie sluchacie i nie znacie specyfiki pracy...
Statyw odpada, pisalem o tym kilka razy, nie mam na to czasu, zaden agent nieruchomosci nie ma, no chyba ze sprzedaje 1 mieszkanie rocznie i moze kolo niego chodzic. Ja sprzedaje 50 rocznie wiec na to nie mam czasu. Do kolegi ktory mowi ze dziewczyna ktora robila slabe zdj naczyla sie robic dobre zdjecia. Uwierz mi, ze tak nie jest. Robi foty w trybie auto tym nikonem z sigma 10-20mm, a to ze wyslalem 2 oferty to nei powod zeby wyciagac wniosek ze jej sie "udalo" ze trafila ze swiatlem. Zerobila 10 mieszkan i wszystkie wygladaja tak samo. Jak pojedzie na kolejne ze starym aparatem wyjdzie kupa. Wiec TO JEST KWESTIa SPRZETU bo inaczej firmy by nie robily aparatow za 3 tys skoro ze za 300 zrobia to samo... Co do sklejania klatek to nie mam na to czasu, zreszta zdjecie ktore wyslales jest slabe, ja bym go do oferty nie wrzucił. Sklejenie tez Ci nie wyszlo, kabina wyglada na nieszczelna. NIE WRÓCE do sony h200 bo ma 24mm a ja potrzebuje szerszy kat. Taki jak w podanych linkach.
Widze, ze wymadrzac sie wiekszosc panów chce zamiast doradzic. Pytanie jest proste jak was mongoła- dobry sprzet do wnętrz. Odpowiedzi nadal brak. Dziekuje kolegom ktorzy odradzaja podane obiektywy, uchroniliscie mnie przed kolejnym bledem.
dzisiaj bylem zrobic zdjecia wyjatkowej nory, 33m2 2 pokoje swiatlo dzienne slabe, w srodku jedna zarowka i nowym zakupem ILCE 5000 w wyszło g... stary h200 by sobie poradzil z tym duzo lepiej. Potrzebuje tylko szerszego kata.
koles w rtv agd polecil mi pentaxa k-50, z tego co wiem zacny sprzet, nie wiem czy lepszy od nikona d5100... Dopasowal obiektyw zmiennoogniskowy (musze taki miec) http://www.euro.com.pl/ob...erical-if.bhtml
i tutaj schody... podobno przy uzywaniu lampy zostawia jakies cienie...
Mysle ze Panowie fotografowie latwiej bedzie jak kupie ten sam sprzet co kolezanka, jej ktos dobrze doradził. Tutaj widze fachowców raczej od muszel klozetowych i agentów nieruchomosci amatorów, ktorzy probja mi doradzic, na co oni by zwracali uwage przy zakupie mieszkan... Dzieki i pozdrawiam

[ Dodano: 2014-11-12, 18:30 ]
Dzieki Panowie za aktywnosc, ale nie pomagacie, bo nie sluchacie i nie znacie specyfiki pracy...
Statyw odpada, pisalem o tym kilka razy, nie mam na to czasu, zaden agent nieruchomosci nie ma, no chyba ze sprzedaje 1 mieszkanie rocznie i moze kolo niego chodzic. Ja sprzedaje 50 rocznie wiec na to nie mam czasu. Do kolegi ktory mowi ze dziewczyna ktora robila slabe zdj naczyla sie robic dobre zdjecia. Uwierz mi, ze tak nie jest. Robi foty w trybie auto tym nikonem z sigma 10-20mm, a to ze wyslalem 2 oferty to nei powod zeby wyciagac wniosek ze jej sie "udalo" ze trafila ze swiatlem. Zerobila 10 mieszkan i wszystkie wygladaja tak samo. Jak pojedzie na kolejne ze starym aparatem wyjdzie kupa. Wiec TO JEST KWESTIa SPRZETU bo inaczej firmy by nie robily aparatow za 3 tys skoro ze za 300 zrobia to samo... Co do sklejania klatek to nie mam na to czasu, zreszta zdjecie ktore wyslales jest slabe, ja bym go do oferty nie wrzucił. Sklejenie tez Ci nie wyszlo, kabina wyglada na nieszczelna. NIE WRÓCE do sony h200 bo ma 24mm a ja potrzebuje szerszy kat. Taki jak w podanych linkach.
Widze, ze wymadrzac sie wiekszosc panów chce zamiast doradzic. Pytanie jest proste jak was mongoła- dobry sprzet do wnętrz. Odpowiedzi nadal brak. Dziekuje kolegom ktorzy odradzaja podane obiektywy, uchroniliscie mnie przed kolejnym bledem.
dzisiaj bylem zrobic zdjecia wyjatkowej nory, 33m2 2 pokoje swiatlo dzienne slabe, w srodku jedna zarowka i nowym zakupem ILCE 5000 w wyszło g... stary h200 by sobie poradzil z tym duzo lepiej. Potrzebuje tylko szerszego kata.
koles w rtv agd polecil mi pentaxa k-50, z tego co wiem zacny sprzet, nie wiem czy lepszy od nikona d5100... Dopasowal obiektyw zmiennoogniskowy (musze taki miec) http://www.euro.com.pl/ob...erical-if.bhtml
i tutaj schody... podobno przy uzywaniu lampy zostawia jakies cienie...
Mysle ze Panowie fotografowie latwiej bedzie jak kupie ten sam sprzet co kolezanka, jej ktos dobrze doradził. Tutaj widze fachowców raczej od muszel klozetowych i agentów nieruchomosci amatorów, ktorzy probja mi doradzic, na co oni by zwracali uwage przy zakupie mieszkan... Dzieki i pozdrawiam
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Na poprzedniej stronie podałem propozycję obiektywu szerokokątnego do systemu Sony E. Ma też wbudowaną stabilizację, co ma znaczenie przy zdjęciach z ręki, skoro nie chcesz używać statywu. Światełko też ma nie najgorsze, jest mniejszy i o wiele lżejszy niż rzeczona Sigma.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
karols, Jezeli odpowiada Ci obrazek z sigmy 10-20 to faktycznie powinienes kupic takie szklo. Do tej puszki dokup dowolna nowa puszke nikona i ewentualnie mocna lampe.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Witaj.
Zacznę od tego - masz bardzo dobry sprzęt, który w zupełności wystarczy do robienia takich zdjęć, jakich potrzebujesz!
Sony ILCE 5000 ma równie dobrą matrycę jak Nikon D5100, czy Pentax K-50. Do Twoich potrzeb różnice są bez znaczenia. Ty potrzebujesz obiektywu o ogniskowej 10mm, czyli takiej jak u koleżanki. Kupiłeś w zestawie, więc masz obiektyw 18-55(zakładam), a więc WĘŻSZY od tego w Sony H-200 !!! W przeliczeniu na FF, to w ILCE masz 27mm, a w H-200 masz 24mm ogniskową!
Aby uzyskać taki sam kąt widzenia w ILCE 5000, musisz mieć obiektyw o ogniskowej 16mm, czyli interesują Cię obiektywy o ogniskowej poniżej 16mm.
A zdjęcia rób na razie w trybie P i zmieniaj tylko korektę ekspozycji(oznaczona jako [+/-]).
 
karols  Dołączył: 07 Lis 2014
dzieki michal sprawdzilem, rzeczywscie spoko sprzet, kosztuje 3000zł. Niestety ja mam watpliwosci czy ILCE 5000 jest w stanie zrobic dobre foty nawet z takim dobrym obiektywem. Czy nie lepiej podczepic taki obiektyw do lustra nikona czy pentaxa. Jestem totalnie rozczarowany tym aparatem. Kolejne eksperymenty moga drogo mnie kosztowac, niestety nie mozna pojsc do sklepu podlaczyc obiektywu i zrobic zdj, bo tych obiektywow nie ma w sklepach. Dowiedzialem sie od kolezanki ze dokupila tez lampe zewnetrzna, bo zintegrowana przy tak szerokim obiektywie robila cień
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
P.S.
1) Z zaprezentowanych zdjęć tej koleżanki, dobre jest tylko zdjęcie łazienki, bo aparat był poziomo!!! Na pozostałych mamy tzw.efekt walących się ścian(pochylenie aparatu + szeroki kąt)
2) Wbudowana lampa jest dostosowana do pracy z obiektywem od 18mm, jeśli użyjesz szerszego, to zarejestruje cień rzucany na ziemię przez samego siebie, poza tym brzegi będą niedoświetlone. Jeśli chcesz robić zdjęcia z lampą, to potrzebujesz zewnętrznej, najlepiej odchylanej chociażby w pionie, żeby odbić ładnie światło od sufitu.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przy szerokim kącie musisz użyć lampę zewnętrzną a światło odbijać od ścian lub sufitu.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
karols napisał/a:
Statyw odpada, pisalem o tym kilka razy, nie mam na to czasu, zaden agent nieruchomosci nie ma, no chyba ze sprzedaje 1 mieszkanie rocznie i moze kolo niego chodzic. Ja sprzedaje 50 rocznie wiec na to nie mam czasu.

Tak się właśnie zastanawiam czy właściciele tych 50 mieszkań, zarówno starzy jak i ci nowi, tudzież potencjalni, nie zasługują na przyzwoite traktowanie przez osobę świadczącą im usługi?
Przecież nikt Ci każe spędzać tygodnia na sesji jednego mieszkania. Nie masz czasu, nie chce Ci się uczyć, wynajmij kogoś, kto umie i ma czas.
I uwierz nam, sam sprzęt niczego sam z siebie nie załatwi. Dobrze Ci tu prawią, że to nie jest tak, że od dobrych garnków robi się dobre żarcie...
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
opiszon napisał/a:
ale ważne że jest

http://www.youtube.com/watch?v=bj3VXmYB4p0#t=3420 ;-)
 
karols  Dołączył: 07 Lis 2014
Ciekawie sie temat rozwija i wiem dzieki Wam coraz więcej. Do kolegów arti i espresso z tym zatrudnianiem fotografa poronionty pomysł. Po tyg pracy w biurze nieruchomosci sami byście się z niego śmiali. Espresso wejdź na portal otodom wpisz torun zobaczysz listę i będziesz wiedział jak na tym tle by wyglądała nawet idealnie sklejona panorama. Panoram nie wrzuca się wcale bo są zbyt wąskie. Klienta ściga pierwsze zdj. Promowanie ofert to droga zabawa ogłoszenia na pierwszej str to kilkaset zl za jedno ile tam pobedzie nie wiem za chwile moze mnie przebić inne biuro wyróżnić 40 ofert i spadam z moja hot oferta na 3 str. Wszjgstkiw biura maja te same oferty. Gdzie zadzwoni klient? Tam gdzie oferty są na 1-2 str i maja dobre zdj widoczne na liście. Dzieki pawelek i pwlk to są konkrety. Co do obiektywu to mam 16 a nie 18. Wiec tyle samo co h200, ale przy poriwnaniu jest troche szerszy niż 24mm w h200. Byc moze dla was pro fotografow zdj koleżanki zrobione sigma 10-20 są zniekształcone. Dla mnie są mega, bo jestem wypaczony ta praca i wiem na co zwracają uwagę klienci. Ja chce robic takie foty a Ilce nie zrobie. Ma wbudowana lampę przy obiektywie 10-22mm (3000zl!) zrobi mi cień na każdym zdj. Dużo ludzi mówi ze mam super sprzet co z tego jak mi wychodzi z niego syf, będę musial ustawiać manuala przy ludziach stojących mi za plecami. Kolezanka wpada z nikonem i sigma wiedza o fotografii na poziomie owczarka niemieckiego i robi takie foty jakie ja tez chce robic... Smutek bezradność i frustracja :) arti Ty z tym zle pojętym szacunkiem dla klientów i zatrudnianiem fotografow nie musisz pisac z jakiego miasta jestes, widac ze na B :) taki żarcik od kolegi zza miedzy. Panowie krótko i po męsku, zrobie takie zdj ta moja biala pedalska zabawka jak w linkach od kolezanki?
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Zrobisz! Bez najmniejszego problemu. Musi ci tylko ktoś pokazać jak! Najwyraźniej sam nie możesz dojść do tego jak to zrobić, a nie masz za dużo czasu na czytanie i czekanie na efekt. Ja proponowałem tryb P. To takie auto, w które można trochę ingerować. Nie śledzę za bardzo produktów Sony, ale pamiętam, że kiedyś robiły straszny "budyń" ze zdjęć w wyższych czułościach. Musisz poćwiczyć w domu robienie zdjęć z ręki z dość długimi czasami (1/30s, 1/10s). W mieszkaniach z reguły jest dość ciemno(oczy tego tak nie rejestrują). Czasy ekspozycji są dość długie, łatwo o poruszenie, a tu trzeba robić na niskich ISO - do 800-1250 góra, jeśli chcesz opierać się na jpg prosto z aparatu, a nie na raw obrabianych na komputerze w domu.
A teraz do rzeczy:
- ustawiasz aparat w tryb P
- ustawiasz czułość na 800 ISO
- patrzysz, jakie czasy dobiera aparat (za czasów analogowych mówiło się, że do utrzymania z ręki jest czas ekspozycji będący odwrotnością ogniskowej - ogniskowa 20mm, to czas 1/20s), jeśli jest dłuższy niż 1/ogsniskowa, to niestety musisz podnieść czułość do 1600iso.
- jeśli w fotografowanej scenie dominują jasne kolory, robisz korektę ekspozycji +1 (przycisk oznaczony +/-), jeśli ciemne, to korekta na -1, jeśli nie jesteś pewien, zostawiasz na 0
To na początek. Oczywiście zawsze możesz zostawić na full auto i mieć efekty jak z h-200 z pewnymi wyjątkami ( nie wszystko będzie ładnie ostre).

[ Dodano: 2014-11-13, 01:55 ]
I teraz pytanie



Tu jest jasno, czy ciemno?
EXIF powinien być widoczny.

[ Dodano: 2014-11-13, 02:01 ]
OK, nie widać EXIF, więc podam.
f/4,5
ogniskowa 14mm(odpowiednik 21mm w FF)
czułość 800 iso
czas ekspozycji 1/30s
widać po prawej stronie włączone lampy o temperaturze barwowej około 6500K, zaś ścianę oświetla zachodzące Słońce - temperatura barwowa ok.2500K
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
Kolezanka wpada z nikonem i sigma wiedza o fotografii na poziomie owczarka niemieckiego i robi takie foty jakie ja tez chce robic..
Są dwa wyjścia:
1. kupić nikona z sigmą, bo tylko taki sprzęt robi zdkęcia, a cała reszta fotograficznego świata to obrazkowy szit
2. nauczyć się obsługiwać aparat, żeby automat nie myślał bardziej niż fotograf i nauczyć się odrobiny postprodukcji
 
plis  Dołączył: 12 Paź 2011
Czytam sobie ten wątek i myślę, że nadszedła czas aby napisać coś na co autor czeka od samego początku:
"Do twojego zastosowania najlepiej jak kupisz lustro Nikona i Sigmę 10-20. Zdjęcia odpowiedniej jakości (tj. takie jak u koleżanki) same się zrobią.
Pozdrawiam

P.S. Jakby znienawidzony ILCE trafił za pół-darmo (właściwa cena "marnego" aparatu, jak mniemam) na giełdę to ktoś przygarnie sierotę...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
tref napisał/a:
Są dwa wyjścia:

Ja bym dodał trzecie:
3. Kupić Nikona z Sigmą i owczarkiem niemieckim w razie gdyby wiedza fotografującego okazałaby się mniejsza.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
karols napisał/a:
arti

Arti.
karols napisał/a:
Klienta ściga pierwsze zdj.

No patrz, czyli dokładnie to samo piszesz co ja. Ja bym dodał, że mnie jako klienta kusi "dobre" zdjęcie. Takie minimum dobrości w zdjęciu powinno chyba być dość powszechne. Jakoś naprawdę nie zachęcają klientów zdjęcia srocza i skarpet walających się po kuchni.
Nie wiem jakie zdjęcia robisz, zdjęcia pokazane tu jako przykładowe zdjęcia koleżanki super robiącej, są co najwyżej przyzwoite, nic więcej. Bo widać na nich co sprzedaje. Ani one jakieś wybitne, ani technicznie ani artystycznie, chociaż nie o artyzm tu przecież chodzi.
To wszystko co ci tu piszą koledzy to jest nauka, nauka podstaw wiedy o fotografii. Nie sprzęt sam z siebie, bo nawet aparrat za 1000000$ nie zrobi wszystkiego sam za Ciebie. Nie chesz się uczyc, nie chcesz nas słuchać, kup to co ma koleżanka i rób takie dobre zdjęcia. Tylko nie marudź nam, że kupiłeś i dalej kicha.
Tak przy okazji, znajomy fotograf niedawno pokazywał swoje przenetacje mieszkań na sprzedaż, nawiązał chyba z kimś współpracę. Żaden z niego wybitny artysta, ale jego zdjęcia zachęcają chociaż do kliknięcia w ofertę. 95 proc tego co jest pokazane w portalach z ofertami zachęca do skorzystnaia z toalety.
karols napisał/a:
arti Ty z tym zle pojętym szacunkiem dla klientów i zatrudnianiem fotografow nie musisz pisac z jakiego miasta jestes, widac ze na B :

Tak, ja od dawna mam dziwne oczekiwania, że za usługę, za którą płacę oczekuję godziwego jej wykonania, to strasznie naiwne z mojej strony.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie wiem, może jestem dziwny, ale jeśli w ofercie sprzedaży są kiepskie zdjęcia to zawsze błąka mi się myśl - co sprzedający chciał ukryć.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach