jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
BorderMaker.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
PhotoScape
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
nawet irfanview potrafi ;)

[ Dodano: 2012-12-21, 20:46 ]
korekta: potrafi, ale chyba nie mozna stworzyc ramki dookola.. jedynie mozna ustalic jak wielke i jakiego kolory ma byc przerwa miedzy kazdym zdjeciem..
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
paradziqs, do zewnętrznej ramki akurat IrfanView ma osobną opcję: "Image -> Add border/frame" (Ctrl+D) a łączenie zdjęć to tak jak pisałeś poprzez tworzenie panoramy, tylko tu mamy mniejszy wpływ na ramkę - jedynie rozmiar i kolor.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W IrfanView to niezwykle proste. Dookoła składowych zdjęć tworzymy ramki o szerokości 1/2 docelowej, łączymy zdjęcia w panoramę a gotowe zdjęcie otaczamy ramką szerokości 1/2 docelowej. Gotowe :-D
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Hej,
próbuje powtórzyć to o co chodziło Jaśkowi, jednak chce złożyć to bez ramek i dużo zdjęć. Chciałbym żeby były obok siebie ileś tam zdjęć a następnie pod spodem kolejny rząd itd. (zdjęcia z mikroskopu które trzeba złożyć w całość, próbowałem poskładać w gimpie i wystarczy poprzesuwać je obok siebie, ale jak każde skan składa się z ponad 100 zdjęć to nie daje rady :-( ).

Ściągnąłem i po problemach z instalacją (linux) udało mi się odpalić polecanego BorderMaker jednak nie umiem wczytać do niego wielu zdjęć :-/

Czy dało by się napisać do gimpa jakiś skrypt który automatycznie by tworzył obraz i umieszczał na nim zdjęcia? Zdjęcia są tej samej wielkości 1388x1038 pikseli i nazywają się ScanLXXXCYYY.jpg z tego XXX to od 000 wzwyż numer rzędu (poziomo), a YYY to od 000 numer kolumn.
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
darkduch napisał/a:

Czy dało by się napisać do gimpa jakiś skrypt który automatycznie by tworzył obraz i umieszczał na nim zdjęcia? Zdjęcia są tej samej wielkości 1388x1038 pikseli i nazywają się ScanLXXXCYYY.jpg z tego XXX to od 000 wzwyż numer rzędu (poziomo), a YYY to od 000 numer kolumn.

Ostatnio do sklejania map z kawałków używałem skutecznie Montage z pakietu ImageMagic.
Po 15 minutach czytania i oglądania przykładów osiągnąłem swój cel, więc to dość prosty program, choć o dużych możliwościach.
Pzdr.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach