Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
Korpus z mechaniczną migawką...
Poszukuję korpusu Pentaxa z mechanicznym działaniem migawki. Na stronie Bojidara wyczytałem, że są to tylko korpusy z serii K (oprócz K2 i K2 DMD) i korpus MX. Jednak zależy mi też na trybie Av, a żaden z ww. korpusów nie ma tego trybu. :/ Jakieś porpozycje z waszej strony?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Znaczy czego oczekujesz? Że powiemy jak Av zaimplementować do MXa czy jak przerobić migawkę na mechaniczną? Hmmm.... To drugie rozwiązanie "na czuja" wydaje mi się prostsze ;-)
 

Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
Oczekuję informacji czy jest jeszcze jakieś body, które spełnia moje oczekiwania.

[ Dodano: 2007-08-27, 23:18 ]
Ale dzięki. Już znalazłem - LX
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Pamiętaj, że bez baterii i tak automatyka nie będzie działać.
 

mig-37  Dołączył: 25 Maj 2007
Matewka napisał/a:
Oczekuję informacji czy jest jeszcze jakieś body, które spełnia moje oczekiwania.

[ Dodano: 2007-08-27, 23:18 ]
Ale dzięki. Już znalazłem - LX


Taaa, ale mechaniczne ma tylko krótkie czasy, poniżej czasu synchronizacji z lampą jeśli dobrze pamiętam. Pełen zakres czasów mechanicznych ma Nikon FM 3A, tylko bagnet jakiś taki niepasowny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
Słyszałem, że Nikon ma taki sam bagnet, jak Pentax tylko, że odwrotnie obraca się obiektyw przy wkręcaniu. Może i coś by się z tego zrobiło...
Ale i tak LX spełnia moje wymagania. Potrzebowałem body, któremu nie zaszkodzi deszcz, śnieg, tornado itd. Okazuje się, że LX ma uszczelki, jak K10D :D
 

mig-37  Dołączył: 25 Maj 2007
Matewka napisał/a:
Słyszałem, że Nikon ma taki sam bagnet, jak Pentax tylko, że odwrotnie obraca się obiektyw przy wkręcaniu.


Jeśli Ci się uda wcisnąć obiektyw Pentaksa w korpus Nikona i jeszcze potem wyjąć stawiam
20 :-B
 

Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
Wystarczy go wpasować. Wprawdzie nie da się go obrócić, żeby sie trzymał, ale da się zrobić poprawne, ostre zdjęcie.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
mig-37 napisał/a:
Matewka napisał/a:
Słyszałem, że Nikon ma taki sam bagnet, jak Pentax tylko, że odwrotnie obraca się obiektyw przy wkręcaniu.
Jeśli Ci się uda wcisnąć obiektyw Pentaksa w korpus Nikona i jeszcze potem wyjąć stawiam 20

Z tego co czytałem da sie w drugą stronę tzn obiektywy nikon do puszek Pentaxa
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Owszem, ma uszczelki:

http://www.mir.com.my/rb/...ility/index.htm

Pzdr
Spinner
 

Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
awakqwq, rzeczywiście jest tak, jak mówisz. Pomyliło mi się :oops: ;P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach