FunBoy  Dołączył: 25 Kwi 2006
[Kradziez] Wczoraj w Wawie przy Stodole - sprzet Nikona
Czesc

Na wstepie chcialem sie przywitac, gdyz to moj pierwszy post na forum... niestety musze zaczac od bardzo przykrych kwestii...

Wczoraj w okolicy godziny 12 przy gieldzie fotograficznej Stodola w Warszawie mojemu koledze została skradziona torba ze sprzetem fotograficznym w znacznej ilosci (mail ponizej). Przestrzegam grupowiczow, gdyz metoda mocno wyszukana - kolega wyszedl z gieldy i stwierdzil dziurawe koło w samochodzie - wrzucił torbe ze sprzetem na przednia wycieraczke (przed siedzeniem) od strony pasazera i zabral sie za wymiane kola. Pomijam fakt, ze sprzet lezal z tej samej strony samochodu co przebita opona, oraz kwestie iz byl z drugim kolega, ktory krecil sie w okolicach samochodu. Po wymianie koła, torby juz nie bylo - z torba lezal rowniez plecak jego kumpla, lecz zniknela tylko torba, wiec juz wczesniej zostal wypatrzony przez zlodzieja.

Jesli ktos mialby jakes info w tej sprawie prosze o bezposredni kontakt do Pawla (patrz ponizej).

Pozdrawiam
FunBoy

BTW - nie wiedzialem, gdzie umiescic informacje, wiec poszlo do najbardziej ogolnego - prosze moderatorow o przesuniecie watku, jesli lezy w zlym miejscu.

Cytat

Wczoraj skradziono mi następujący sprzęt:
W torbie (Lowepro Nova 5 AW) były:
- aparat Nikon D70 nr ser. 4189623 z kartą Sandisk Ultra II 1GB i paskiem neoprenowym i gripem firmy Matin.
- aparat Nikon N70 nr ser. 2445855
- Nikkor AF-S 18-70mm f/3.5-4.5 G ED-IF DX nr ser. 2220820
- Nikkor AF 60/2.8D nr ser. 9194430
- Nikkor AF 50/1.8D nr ser. 334718
- Lampa SB-800 nr ser. 2245782

- Nikkor AF 28-85mm f/3.5-4.5
- Nikkor AF 70-210mm f/4-5.6
- Filtry Hitech ND GRAD 0.3, 0.6 i 0.9 do Cookin P, uchwyt Cookin P
- HOYA UV SHMC (67mm)
- MARUMI WPC CIR-POL (67mm)
- MARUMI UV WPC (62mm)
- no i jak to w torbie zapasowe 2 karty CF Kingston 512 MB, zapasowy akumulator do D70, jakieś szmatki do optyki.

W przypadku gdyby natknęli się Państwo na sprzedających w/w sprzęt proszę o informację. Telefon do mnie 502388169 lub śledztwo prowadzi komenda policji Warszawa III, ul. Opaczewska 8 tel. 823-40-08, 603-73-55, 603-73-76 lub po prostu 997 (112).

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Paweł Włodawiec
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Vitaj FunBoy.
Cóż, okoliczności to smutne, by nie rzec wcurwiające. Współczucie dla sytuacji kumpla.
I przy okazji jedna uwaga do czytelników forum:
Jak widać, przy wymienionm sprzęcie Paweł podał numery seryjne. To dość ważne i istotne. Dlatego mam nadzieję, że wszyscy macie pospisywane w swych tajnych/sekretnych pamiętniczkach numery Waszego sprzętu.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
FunBoy, również witam .. jak napisał Michu, szkoda, że w takich okolicznościach :(

Michu napisał/a:
Jak widać, przy wymienionm sprzęcie Paweł podał numery seryjne. To dość ważne i istotne. Dlatego mam nadzieję, że wszyscy macie pospisywane w swych tajnych/sekretnych pamiętniczkach numery Waszego sprzętu.

Dokładnie - za każdym razem jak czytam tego typu posty obiecuje sobie, że koniecznie musze spisać te numery i w końcu zapominam :| Musze to wreszcie uczynić, bo doskonale wiem jak w takich przypadkach jest to ważne.

Tak poza tym zastanawiałem się czy taki sprzęt może trafić na allegro czy tym podobne, ale sądząc po opisie była to "zorganizowana akcja" czyli - profesjonaliści, a to oznacza, że raczej chyba unikają aukcji internetowych jako miejsca "pozbycia" się sprzętu .. mimo wszystko chyba również tam warto zerknąć, bo nigdy nic niewiadomo
 
FunBoy  Dołączył: 25 Kwi 2006
Cytat
Tak poza tym zastanawiałem się czy taki sprzęt może trafić na allegro czy tym podobne, ale sądząc po opisie była to "zorganizowana akcja" czyli - profesjonaliści, a to oznacza, że raczej chyba unikają aukcji internetowych jako miejsca "pozbycia" się sprzętu ..

Rozwiesilismy info na wiekszych forach foto w polsce, ale mysle ze bedzie ciezko... szczegolnie, ze wszedzie forumowicze podaja informacje o dokladnie takiej samej metodzie kradziezy w miesiacach wczesniejszych... Wiec jesli zlodzieje maja juz dobrze wypracowana metode, to rowniez "kanaly dystrybucji" musza byc odpowiednio wczesniej stworzone...

Pozdr
FunBoy
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
FunBoy napisał/a:
Wiec jesli zlodzieje maja juz dobrze wypracowana metode

to dzieki temu latwiej moznaby ich zlapac ... teoretycznie ...
 

sebostek  Dołączył: 19 Kwi 2006
proponuje jeszcze poinformować komisy, lombardy itd. w Warszawie
 
brzuzens  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ta metoda kradzieży jest znana, u mojego kumpla pod firmą 3 osoby straciły w ten sposób torby z laptopami.

Pozdrawiam
Brzuzens

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach