potok  Dołączył: 20 Maj 2012
jocker napisał/a:
Mx-1 wymiata :-)

a wcześniej napisał:
"Potok dzięki za info może skorzystam następnym razem :-) Nowości są może fajne, ale ceny już nie."

Nic nie rozumiem jocker, przecież MX-1 jest nowszy od ZX-2 i na dokładkę droższy; a obrazy generuje gorsze zarówno w JPG jak i RAW od Olympusa :-P Sam jestem fanem Pentaxa ale rozsądek czasem bierze górę :-D
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
potok napisał/a:
jocker napisał/a:
Mx-1 wymiata :-)

a wcześniej napisał:
"Potok dzięki za info może skorzystam następnym razem :-) Nowości są może fajne, ale ceny już nie."

Nic nie rozumiem jocker, przecież MX-1 jest nowszy od ZX-2 i na dokładkę droższy; a obrazy generuje gorsze zarówno w JPG jak i RAW od Olympusa :-P Sam jestem fanem Pentaxa ale rozsądek czasem bierze górę :-D


Miałem możliwość bezpośredniego porównania - jeżeli są różnice w jakości obrazka to bardzo trudno je zauważyć w trakcie normalnego użytkowania. MX-1 ma za to lepszy AF
 

jocker  Dołączył: 26 Lis 2008
CCC-cena czyni cuda :-D nowy MX poniżej 1k PLN, no i ten napis MX (: też porównywałem i dla mnie MX wypada podobnie jak Xz i Lx, a do tego Pentax :mrgreen:
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
fuji x30
Selfi z patyka . I jaka niesamowita rozdzielczość. Do portretów super aparat.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
W takich warunkach to i nokia E52 robi dobre zdjęcia.
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Ano wyobraź sobie, że dzień był pochmurny. Słońca tyle co na lekarstwo. Kliknij na zdjęcie raz i drugi, to zobaczysz, czy nokia takie robi.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Klikam i widzę: ISO100, f/4.0, 1/280 s.
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
I co w związku z tym? Widzisz gdzieś jakiś cień, albo choćby cień cienia? Na postaciach, na skałkach?
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
andyspring napisał/a:
I co w związku z tym?
To, że światła było całkiem sporo i zdjęcia podobnej jakości można w takich warunkach uzyskać z aparatów w komórkach.
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
To gratuluję komórek.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
andyspring napisał/a:
I co w związku z tym? Widzisz gdzieś jakiś cień, albo choćby cień cienia? Na postaciach, na skałkach?


Cienia nie ma, bo na słońcu był założony chmurowy dyfuzor ;-)
Ale najważniejsze, że to Ty jesteś zadowolony :-B
Dla mnie ów fuji był jednak za duży, inaczej też bym go rozważył.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
andyspring napisał/a:
To gratuluję komórek.
powtórzę więc, ze w takich warunkach nawet E52 rejestrowała ładny obraz. Co dopiero smartfony. Tak pięknie zblendowane światło to nie problem.

Prawdziwa zabawa zaczyna się przy kiepskim oświetleniu i tu należy szukać przewagi kompaktu nad komórką.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach