wlodiw  Dołączył: 19 Kwi 2006
Optio 33WR
Czy ktoś z grupowiczów używa tego aparaciku. Szukam takiego małego kompakta cyfrowego do kieszeni i użutku codziennego w różnych sytuacjach. Macie jakieś doświadczenia tym "maluchem".

pozdr
Wiesiek
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Spinner ma. Nie wiem, czy dysponuje dostępem do netu w Łebie, więc prawdopodobnie chwilę zaczekasz na jego odzew.
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Niestety 33WR nie jest taki mały w stosunku do np. A10. Z jego wodoszczelnoscia wiaze sie to, ze obiektyw sie nie wysuwa i nie ma kurtynek, wiec jest caly czas otwarty i narazony na uszkodzenia - nie przewidziano do niego dekielka :?: :?: Zatem raczej odpada noszenie go bez futeralu. Jest to juz dosyc stary aprat, wiec wyswietlacz jest duzo mniejszy niz w obecnych modelach, a i spore opoznienie migawki, ktore kilka lat temu bylo norma, obecnie zdecydowanie nie zachwyca. :-/

A nie przydalby Ci sie jeszcze np. priorytet przyslony/czasu...?

Fajny jest 750Z(ale jeszcze wiekszy od 33WR), a z ultra komapaktow to chyba mozna polecic Fuji, ktory dostal nagrode TIPA, jest nawet watek o nim. Podobno ma naprawde niezla jak na kompakt matryce! Niestety nie jest to ta sama polka cenowa co 33WR...
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Dekielka nie ma bo tak ma byc - aparat jest swietny i w naszym klubie juz chyba kultowy;-) Nosze go na smyczy i wsadzony do kieszeni zewnetrznej kurtki swietnie sie sprawdza na wyjazdach - plaza, snieg, narty i plazowanie - nic mu nie straszne, nie musisz sie o niego bac:-) No i jest tani - bo kupno kompaktu za tysiac i wiecej to dla mnie bez sensu a tak za 400-500zl to bajer:-) No i ma fajne macro - od 1cm:-)

Pzdr
Spinner
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Z tym dekielkiem to taka trochę śliska sprawa. Niby nie ma go być bo wszystko jest szczelne itp ale jakieś takie uczucie niepewności mimo wszystko pozostaje. Chociaż tak zupełnie niechroniona ta część nie jest bo wokół szkiełka jest metalowy pierścień/tulejka lekko wystający z obudowy - na jednej z imprez rycerskich włożyłem do torby 33WR a potem wrzuciłem tam sześć puszek piwa wynikiem czego komórka i cyfra zdrowo się poobcierały ale obiektyw nie ucierpiał. Gdyby jednak dołozyli taki prosty platikowy dekielek na stałe połączony z body to czułbym się spokojniej.
Wymienionych wcześniej wad pozbawiony chyba jest nowszy Optio W10 który Piotr z Apollo pokazywał na PPD. W10 dodatkowo pozwala na fotografowanie pod wodą ale za to sprawia wrażenie dużo delikatniejszego mechanicznie (obudowa 33WR i te gumowe narożniki robią pozytywne wrażenie a i wpraktyce się sprawdzają).
 

bigbunghole  Dołączył: 23 Maj 2006
Chyba od półtora roku mam 43WR - nie licząc matrycy to samo co 33WR. Kupiłem głównie na kajaki i kiepską pogodę w górach - do takich warunków jest stworzony. Minusy: czasem brakuje ustawień manualnych, nie w każdej kieszeni się zmieści (grubość), trochę dużo prądu żre, wizjerek pokazuje tylko fragment kadru, mało szeroki obiektyw.
Plusy: pancerna konstrukcja, szkiełko przed obiektywem mineralne - nie udało mi się porysować nosząc luzem w kieszeni, interwałomierz - można ustawić sekwencję zdjęć i utopić aparat w akwarium:), rzeczywiście woda i piasek mu nie straszne, no i cena:)
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
33WR i karty SD powyżej 512MB
Aby nie tworzyć nowych wątków reaktywuję ten. Czy ktoś mógłby sprawdzić (albo może na 100% wie bez sprawdzania) czy 33 WR obsłuży kartę SD 1GB???

Potrzebuję większej karty niż obecna 256MB bo na weekendach bez kompa nie wystarcza. Wymyśliłem sobie, że kupię coś ciut szybszego już z myślą o przyszłościowej lustrzance. Wybrałem sobie nawet dokładny model Secure Digital 512MB SanDisk Ultra II Plus USB ale oczywiście jak chcę ją kupić to nie moge znaleźć (za rozsądne pieniądze bo za 240zł zamiast 86 to wiem gdzie jest). Jutro wyjeżdżam i trochę mnie przycinęło do muru (wiem, wiem - po co odkładałem do ostatnej chwili). Na miejscu jest trochę droższa (no więcej niż trochę) Secure Digital 1GB SanDisk Ultra II ale nie wiem czy będzie działać.
Instrukcja milczy na ten temat.

Wobec wymienionego wyżej powodu oczywiście zależy mi na szybkiej odpowiedzi.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Cholerka nie mam pod reka aby sprawdzic... 512Mb u mnie dziala... Najlepiej idz do "idiotow" czy "innych FJ" i poprobuj...

Pzdr
Spinner
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: 33WR i karty SD powyżej 512MB
Maciek napisał/a:
Aby nie tworzyć nowych wątków reaktywuję ten. Czy ktoś mógłby sprawdzić (albo może na 100% wie bez sprawdzania) czy 33 WR obsłuży kartę SD 1GB???

Wsadzalem do mojego 33WR Sandiska Ultra II 2GB i dzialal ;-)
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dzięki za odzew. Dorwałem jednak w końcu tą 512-tkę która chciałem ale miło wiedzieć na czym stoję przy ewentualnym kolejnym zakupie. Oczywiście złośliwość rzeczy martwych zadziałała - jak się obkupilem w karty i naładowałem cały worek akumulatorków to zdjęć w końcu zrobiliśmy tyle, ze wystarczyła by stara karta i jedna zapasowa para baterii dla świętego spokoju...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach