szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kalkulator naukowy
Zawieruszył mi się kalkulator naukowy, pewnie jest gdzieś na biurku albo w jego okolicy, wiadomo o co chodzi :mrgreen:
Bez kalkulatora jednak jak bez ręki, wszelkie mutacje na smartfony to jednak nie to i trzeba coś kupić. No i się zaczęło. Bo chyba nie chcę Casio. Miałem kiedyś, dawno temu, ale poszedł do rodziny, potem był Sharp, który właśnie się zawieruszył.
Nawet sobie nie zdawałem sprawy, że wybór kalkulatora może przypominać wybór lustrzanki.
Mam już kilku kandydatów - póki co wybór ogranicza kwestia kosztów przesyłki z angielskiego ebaya.
Proponuję jednak małą zabawę - poradźcie, co powinienem kupić. Ciekaw jestem, w która stronę potoczy się ten wątek.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Cóż, jedyna rozsądna i zgodna z tradycją forum odpowiedź brzmi: kup Nikona D40...
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pudło. Mam(y) już Nikona D40 :-P
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Apas się pomylił - to miał być D90.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
szpajchel napisał/a:
w która stronę potoczy się ten wątek.
He, he. :evilsmile: Prędzej, czy później i tak do kolonoskopu dojdzie. Casio tego nie robi, więc Twoja niechęć do Casio jest zrozumiała.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Myślałem raczej o owcach, oponie i stawianiu kloc(k)a. Ale uwaga - Canon też produkuje kalkulatory naukowe.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
szpajchel napisał/a:
Pudło. Mam(y) już Nikona D40 :-P

Tylko jednego?!
:evilsmile:
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Apas napisał/a:
Tylko jednego?!

Ano. A ile trzeba mieć, żeby zrobić liczydło?
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
Ja na studiach używałem Casio właśnie i moim zdaniem był całkiem ok (i nie tylko dla tego że całki liczył) :)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
szpajchel napisał/a:
Canon też produkuje kalkulatory naukowe.
FuFu, czy na cropa ?
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dada napisał/a:
FuFu, czy na cropa ?
Na cropa, bo chyba nie mają modelu typu Full-Funkcjon.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Mi na Wydziale Fizyki wystarczał Casio.

Miał wszystko co potrzeba i nie miał tego co było zakazane na kolokwiach/egzaminach - czyli rozwiązywanie układów równań, rysowanie wykresów, itp

[ Dodano: 2014-12-26, 21:57 ]
Ale w sumie jak to miałby być do pracy a nie na egzaminy, to brałbym na największym wypasie, nie wiem co teraz jest w modzie - TI czy jakaś inna firma...
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie potrzebuję wypasu, bo wtedy trzeba np. korzystać z kombinacji typu Shift+Alpha+2nd+coś tam jeszcze. Precyzuję listę potrzeb/funkcji i chciałbym je mieć w miarę na wierzchu.
Niby mam plan, by w ramach gimnastyki zrobić sobie autokorepetycje z matematyki, ale jeszcze nie wiem, jak bardzo chcę się gimnastykować.
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
W sumie to na androidzie jest kilka fajnych kalkulatorów
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
szpajchel napisał/a:
Nie potrzebuję wypasu

To może jednak pentax :-P
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
laaval napisał/a:
W sumie to na androidzie jest kilka fajnych kalkulatorów

Bez fizycznej klawiatury mi nie idzie.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Mam Texas Instruments Ti 89 Titanium i jestem bardzo zadowolony. Prostszy model Ti 84 Plus jest niewiele prostszy :), bawiłem się jeszcze HP-48 kolegi i też mi się podobał, chociaż ciężko było mi się przestawić na inny język wpisywania równań :)
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
szpajchel, Kwestia tego jakich funkcji potrzebujesz. Czy wystarczy dwuliniowy LCD, z naturalnym zapisem, może graficzny, czy z kolorowym wyświetlaczem?
:)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie chcę kalkulatora graficznego - za duży, za skomplikowany i za drogi. Nie sądzę bym musiał rozwiązywać równania, już nie mówiąc o liczeniu całek. RPN też mi się nie przyda. Dwuliniowy wyświetlacz chyba w zupełności wystarczy. Potrzebuję potęgowania, pierwiastków, odwrotności, logarytmu naturalnego i dziesiętnego, funkcji trygonometrycznych, liczb losowych, zamiany stopni/minut/sekund na ułamek dziesiętny i na odwrót, pi, i garści funkcji statystycznych.
 

rafalf  Dołączył: 08 Cze 2007
bbartlomiej napisał/a:
Mam Texas Instruments Ti 89 Titanium

Mam jego starszego brata - Ti 89 i również jestem bardzo zadowolony. Jest też do tego interfejs do podłączenia do PC i można własne oprogramowanie pisać jak ktoś lubi.
Jedyna wada - jego LCD jest nie podświetlany a czasem by się takie podświetlenie przydało.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach