Dent  Dołączył: 30 Lip 2007
  Lajkonik a skaner=ból zęba
Witam szanowne grono bardziej doświadczonych forumowiczów.
Na wstępie .jako że już po północy :-B
jak zwykle mam problem.
Chciałbym zdigitalizowć zdjęcia(fachowo chyba są to negatywy) zębów.
Mam w gabinecie RTG i wykonuję na razie tradycyjne zdjęcia zębów.
Jak je przenieść do komputera.Próbowałem i kupiłem zwykły skaner z przystawką do slajdów(Plustek OpticPro ST64+) ale to shit :-( i nic z tego nie wychodzi.Zdjęcia niegontarstowe i nic nie widać a trwa wieki.
Czy jest jakiś skaner do slajdów który szybko i dobrze to zrobi.
A może ktoś ma taki skaner i przez przypadek ma jakieś zdjęcie zęba i może zapodać sampla( to chyba by był nadmiar szczęścia).
Z harcerskim pozdrowieniem
Czołem forumowicze-o mur,o mur ,o mur
Dent :roll:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
1. Wez K10D i sfotografuj je ze statywu na podswietlarce.
2. Wydaj spora kaske na Epsona 4490, v350 albo lepiej v700
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Dent, a w jakim formacie te zdjęcia? Mały obrazek, znaczy - zwykła klisza?
 

Dent  Dołączył: 30 Lip 2007
bEEf napisał/a:
Dent, a w jakim formacie te zdjęcia? Mały obrazek, znaczy - zwykła klisza?

Fajnie że ktoś czyta nocą
THX
Zdjęcie to 40x30mm
Pozdro
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To jest, jak rozumiem, zdjęcie czarno-białe i nie ma bardzo dużych kontrastów czyli powinien wystarczyć Epson V100 lub opcja 1 od alkosa.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Dent napisał/a:
skaner z przystawką do slajdów(Plustek OpticPro ST64+) ale to shit i nic z tego nie wychodzi
A jak skanujesz ? Na jakich ustawieniach ? Korzystasz tylko z programu do skanera, czy z załączonego SilverFasta - mam taki sam skaner i wcale nie powiem, że to shit. Skanuję na nim czarno-białe i slajdy w dużych co prawda formatach, ale przy normalnie naświetlonych nagatywach nie ma żadnego problemu. O ile pamiętam, to RTG powinny mieć dość duży kontrast i tym bardziej nie powinno być problemów .

Oczywiście, że są lepsze skanery , ale najpierw proponuje wykorzystać możliwości posiadanego do maksimum. :-D
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
plwk napisał/a:
To jest, jak rozumiem, zdjęcie czarno-białe i nie ma bardzo dużych kontrastów


No wlasnie obawiam sie, ze negatywy x-ray wywolywane sa na bardzo duza gestosc.... a wiec nawet porzadny skaner moze sie nie przebic. Trzeba sprobowac na epsonie :-)
 

Dent  Dołączył: 30 Lip 2007
Dada napisał/a:
Dent napisał/a:
skaner z przystawką do slajdów(Plustek OpticPro ST64+) ale to shit i nic z tego nie wychodzi
A jak skanujesz ? Na jakich ustawieniach ? Korzystasz tylko z programu do skanera, czy z załączonego SilverFasta - mam taki sam skaner i wcale nie powiem, że to shit. Skanuję na nim czarno-białe i slajdy w dużych co prawda formatach, ale przy normalnie naświetlonych nagatywach nie ma żadnego problemu. O ile pamiętam, to RTG powinny mieć dość duży kontrast i tym bardziej nie powinno być problemów .

Oczywiście, że są lepsze skanery , ale najpierw proponuje wykorzystać możliwości posiadanego do maksimum. :-D

Niestety ze zdjęciami RTG jest kilka problemów
Duża gęstość zdjęcia i stosunkowo bardzo małe kontrasty(na zdjęciu wszystko co upowietrznione jest czarne).
Sama klisza jest dużo grubsza
Plustek-bardzo wolny i mimo różnych ustawień nie daje dobrych rezultatów a ty jakość musi być najwyższa
Ja chcę zarchiwizować prenaście setek starych zdjęc rtg a i skan nowych musi być bardzo szybki
który ze skanerów alkosa jest najszybszy i userfriendly?
Wielkie THX
Dent
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dent napisał/a:
który ze skanerów alkosa jest najszybszy i userfriendly?


Userfriendly sa w miare wszystkie

A szybki jest juz - afaik - v350... Ale radze sprobowac, zanim kupisz :-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
A szybki jest juz - afaik - v350

...przy czym "szybki" to oczywiście pojęcie względne, bo przy skanowaniu rolki to zdążyłbym drugą wypstrykać ;-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jak my to robimy w lecznicy:
- rzucamu RTG na negatoskop i focimy cyfrówką :-) Łatwo i przyjemnie.
 

Dent  Dołączył: 30 Lip 2007
mygosia napisał/a:
Jak my to robimy w lecznicy:
- rzucamu RTG na negatoskop i focimy cyfrówką :-) Łatwo i przyjemnie.


Fajnie gosia ale zwierzaki chyba mają zdjęcia mały obrazek-to jest dużo większe i ma większe szczegóły do zauważenia.
Tu z kliszy 30x40 ja muszę widzieć wszystko .
Pozaty chodzi mi o czas.Zdjęcie jest samowywołujące i potem odrazu do skanera-jak co to i pacjent może zobaczyć na monitorze.
Apropos fotografii cyfrowej.
Oczywiście jest już RVG-radiovisiografia gdzie zamiast kliszy jest jak w cyfsze czujnik ccd, ale to kosztuje tyle co z 10 kadyszek i to krajowych..
Na razie musi być skaner.
Pozdrawki
Dent (w końcu po pracy i :-B (a tak na przyszłość powinna być też ikonka kieliszka wina)
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Dent może jednak archiwizować cyfrówką tak jak tu http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=111823#111823
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jesli gesty negatyw do skanowania, to tylko Imaconem albo na bebnie. A nie najlepiej po prostu zainwestowac w rentgen cyfrowy, zamiast kombinowac jak nie przymierzajac, jakis fajansiarz?
Chyba nie chodzi ci o to, by przed pacjentem udawac, ze masz nowoczesny sprzet w swoim gabinecie?
 

Dent  Dołączył: 30 Lip 2007
 
EUREEEEEEEEEEEEEEEEEKA
Ja ,stary sceptyk uważałem że nie ma półśrodków.
Już,już zamawiałem epsona v700, ale z głupia frajer rzuciłem rtg na negatoskop i kadycha w łapę i jest.
Wychodzi całkiem fajnie tylko muszę wziąść statyw.
Niestety mój tamron nie umie zbliżyć aby mieć tylko obraz zdjęcia,muszę obcinać.
czy obiektyw do makro załatwi sprawę???? Cosina??
Baaardzo proszę jeszcze o tę podpowiedź.
Wielkie dzięki mygosia :lol:
Dent
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
Dent napisał/a:
czy obiektyw do makro załatwi sprawę???? Cosina??


jesli to co widzisz teraz, jest ok to na pewno. z makro bedzie jeszcze lepiej
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Dent napisał/a:
Oczywiście jest już RVG-radiovisiografia gdzie zamiast kliszy jest jak w cyfsze czujnik ccd
Mielismy taki [konkretnie to była AGFA] na uczelni - bajer jakich mało. A jakie miodne zdjęcia wychodziły - szał ciał...
Dent napisał/a:
Wielkie dzięki mygosia
Cieszę się, że mogłam pomóc :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach