bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 375
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
==========================
Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc375.pef

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 04.01.2015, do godziny 20:00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpegi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc375_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc375_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc375_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc375_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.

-----------------------------
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc375.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc375.zip

1. beetlejuice
Raw Therapee -> Tiff -> Photoshop -> Jpeg


2. Blesso


3. latarnik
Co ruszane - balans bieli
światła , cienie , krzywa.
Generalnie ciut wyciągnięte detale ze świateł i cieni - przepalenie na słońcu być musi.
Fajna fota - gratki dla autora.


4. Marooned
To taki typ sceny, który bez HDR nie uchwyci wszystkich szczegółów. Robiąc zdjęcie celowałem w środek by mieć coś i z cieni i świateł. Przy wołaniu nie podbijałem za mocno cieni bo na K10D to oznacza sporo szumów. Byłem ciekaw jak sobie z taką fotką poradzą lepsi. Widoczek z Islandii


5. mr.ra66it
Obróbka: ACR 8.7.1 + PSE 13.


6. pbskarpy


7. rafi


8. SlicaR


9. warius
Pierwszy raz biorę udział w zabawie, jeśli coś sknociłem, to z góry bije się w pierś i obiecuje poprawę.
Mam również nadzieje, że praca nie jest totalną mizerią, dopiero zaczynam.
Program użyty to dxo10 trial
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Lubię takie rawy. Nie determinują one żadnego kierunku, każdy może przedstawić własną wizję. Fajnie. A najbardziej lubię jak nie wiem, które mi sie najbardziej podoba.
:-B i gratulacje dla wszystkich.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Jako, że to mój pierwszy RAW wysłany do zabawy, to wypada odnieść się do wszystkich prac.

1. beetlejuice - nie trafiło do mnie pójście w takie ostre pomarańcze
2. Blesso - tu jest właśnie "opcja hdr", którą też próbowałem, ale miałem wrażenie braku naturalności
3. latarnik - podobnie jak w 1. - tu też nie trafia do mnie pokolorowanie sceny - dzięki za "fajną fotę" :-B
4. Marooned - o ile niebo mi pasuje, to miałem wiele prób na ile rozjaśnić dół - każda z wersji miała coś na plus i minus, ciężko wybrać - stąd posłanie na RC
5. mr.ra66it - naświetlenie fajne, zostawiłbym jedynie naturalny kolor nieba, jaki tam zastałem - może tak spróbuję podbić dół
6. pbskarpy - mocna kolorowanka, ciekawy eksperyment
7. rafi - chyba jednak ciut ciemno, znikają szczegóły dołu
8. SlicaR - przyjemna wersja - ciut mniej pomarańczu i chyba mój faworyt
9. warius - nieco płasko, ale też ok

Ciekawe czy macie jakieś sugestie do focenia tak kontrastowych widoków bez dostępu do filtrów. Chyba niewiele więcej da się tu wykombinować jednym strzałem.

Dzięki za zabawę!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Najbardziej pasowałaby mi wersja 7 gdyby miała jaśniejszy dół.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Chyba mam problem - poszedłem dzisiaj z moim psem nad jezioro. Takie małe, skute lodem. Piękna pogoda była i światełko fajne. Chwyciłem za aparat i moją pierwszą myślą było: "kurczę ale tu będzie aqua'y na tym zdjęciu".
Czy to już czas na przerwę?
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
spodobała mi się wersja Blesso ale prawdziwe WOW! :shock: pokazał pbskarpy - inne prace są różnokolorowymi ale "ułagodzonymi" wersjami - nie są złe ale też niczym się nie wyrózniają. 6 jest chyba najmniej realna ale za to najbajeczniejsza
 

misiakuu  Dołączył: 02 Sty 2012
Marooned napisał/a:

8. SlicaR - przyjemna wersja - ciut mniej pomarańczu i chyba mój faworyt


W mój gust również najbardziej trafiła wersja Slicara. Mniej pomarańczowo i byłoby jeszcze lepiej! A i tak jest świetnie!

Gratulacje dla wszystkich autorów!

@Marooned - poza filtrami, które tutaj byłyby niezbędne, jedną z opcji jest najniższe ISO i pewnie nowsze body... Nie znam paramterów technicznych K10D, ale podejrzewam, że zakres tonalny na najczulszym natywnym ISO w porównaniu z np. K5II czy K3 może się różnić od tych nowszych korpusów. Nawet 1EV w takim wypadku, pod kątem postporduckji i wyciągania detali, może robić różnicę... Swoją drogą od softu, w którym pracujesz, również sporo zależy... Testowałeś nowego DXO10?

Pozdrowienia!
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Ja wołam tylko w Adobe Camera Raw. W dodatku wołam amatorsko, choć przywiezione 860 (po czystkach) rawów z Islandii mocno mnie przygniotło i czuję mocną presję współtowarzyszy. A że nie robiłem w jpg, to nawet nie mam jak ich zadowolić wersją "prosto z puszki", choć nawet bym nie chciał, bo wołanie tych widoczków dużo daje, ale i dużo czasu zabiera. Jestem gdzieś w połowie...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach