Wybrałbyś znów Pentaxa ?
tak !
62% Complete
216 (62%)
nie !
12% Complete
44 (12%)
sam nie wiem
24% Complete
84 (24%)

espresso  Dołączył: 30.04.2007
x4rd napisał/a:
EVF w x100 jest niezły
pomiędzy X100 a nawet X30 jest spora różnica na korzyść tego drugiego.

dargry  Dołączył: 18.01.2010
espresso napisał/a:
x4rd napisał/a:
EVF w x100 jest niezły
pomiędzy X100 a nawet X30 jest spora różnica na korzyść tego drugiego.

Ale matryca nieco mniejsza, cenę też wywalili za wysoką.

greentrek  Dołączył: 14.08.2012
espresso napisał/a:
Zajrzyj w wizjer X-T1 [...] Więcej w optyczny nie będziesz chciał zaglądać

Zajrzałem... nadal chcę patrzeć w optyczny K-5 ;-) [Kiedyś wcześniej spoglądałem w NEX-7, to była dopiero porażka]

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
dargry napisał/a:
cenę też wywalili za wysoką

Ponieważ jak wieść niesie - oni słuchają fotografów.

Enzo napisał/a:
dargry napisał/a:
cenę też wywalili za wysoką

Ponieważ jak wieść niesie - oni słuchają fotografów.

Cóż... sprzedam nerkę i kawałek wątroby, powinno wystarczyć... :-/

[ Dodano: 2015-01-09, 19:19 ]
greentrek napisał/a:
espresso napisał/a:
Zajrzyj w wizjer X-T1 [...] Więcej w optyczny nie będziesz chciał zaglądać

Zajrzałem... nadal chcę patrzeć w optyczny K-5 ;-) [Kiedyś wcześniej spoglądałem w NEX-7, to była dopiero porażka]

Mam wrażenie, że to tak jakbym zamiast rozbierać swoją Panią z bielizny rozbierał na ekranie kompa jakąś panienkę. Niby widok podobny, ale który sprawia wiekszą przyjemność? :evilsmile:

WYBIERAM OPTYCZNY !!!

greentrek napisał/a:
Zajrzałem... nadal chcę patrzeć w optyczny K-5

dargry napisał/a:
WYBIERAM OPTYCZNY !!!
Nie ma to jak siła przyzwyczajenia i tradycji.
Pamiętam jak jako pierwszy w moim środowisku kupiłem cyfrową lustrzankę, to wszyscy moi fotografujący koledzy wyrażali podobne opinie. Dziś ja chyba jako jedyny, przynajmniej nieliczny korzystam jeszcze z analogowego aparatu. Nie mam też wątpliwości iż wizjer typu X-T1 nie jest ostatnim słowem inżynierów, podobnie jak kiedyś matryca w mojej Minolcie D7D. Ale jest już świetny. Zdecydowanie wolę X30 z jej wizjerkiem niż optyczny (do tego hybrydowy) w X20.
Jedynie nieskazitelnego wizjera oczekuję w lornetce.

expresso nie neguję jakości cyfrowych wizjerów, są takie które na pewno są większe i czytelniejsze od optycznych, są optyczne, które nie nadają się do niczego. Nie mniej tak jak piszesz, kwestia przyzwyczajenia. Choć czasami jak wychodzę na miasto po ciemku wydaje mi się, że optyczny ma nadal przewagę, w elektronicznym zawsze zostanie podbite iso tak jak na matrycy. Po za tym oko ludzkie widzi chyba nieco więcej niż elektronika. Oczywiście jeśli miałbym do wyboru 0,46 cala w Panasie czy też np. wizjer w Olku np. 450 to bezapelacyjnie wygrywa ten z Panasa mimo smużenia i innych "dodatków". Wiesz, że to jak w wielu dyskusjach na temat sprzętu przypomina dywagacje na temat wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy. Tak samo podawane w testach dynamiki czy iso. W Samim mialem spokojnie używalne iso 6400, ale tylko przy pełnym ekranie, jak zaczynałem powiekszać foty to w niektórych przypadkach już na iso400 było widać ciapki. W K-7 mam szum tak jakby analogowy, kasza, nie ciapki. I znowu można by zacząć dywagacje co lepsze.
Robiłem foty Fuji A920 na iso400, inne aparaty też iso 400, zrobiłem wydruki 18x24 z tego Fujika, Canona 50D, Sony R1, Nikona D50 i bodajże Canona Ixusa 70. Po za różnicą w głębi ostrości nie było żadnych róznic. Trzech zawodowych fotografów, fachowców od szumów i dynamiki nie było w stanie rozpoznać która fota z którego aparatu. Troszkę Ixus odbiegał dynamiką. Nie muszę mówić, że już się ze mną nie kumplują za takie podejście.
A guziczki, monitorki... qźwa, kiedy latać i robić foty?

greentrek  Dołączył: 14.08.2012
espresso napisał/a:
Nie mam też wątpliwości iż wizjer typu X-T1 nie jest ostatnim słowem inżynierów [...] Ale jest już świetny

Jest. Technicznie na pewno. Ale coś mi się w nim nie zgadzało, nie mogłem się przekonać. Ja tam prostak jestem i możliwość oglądania histogramu czy linii podziału kadru do mnie słabo przemawia, natomiast podbicie kontrastu i jasności podglądu, ergo zmiana barw - jakoś mi rozbija widzenie świata.

greentrek napisał/a:
możliwość oglądania histogramu czy linii podziału kadru
zawsze możesz wyłączyć, aczkolwiek przy scenach o dużym DR miła cecha.
greentrek napisał/a:
natomiast podbicie kontrastu i jasności podglądu, ergo zmiana barw - jakoś mi rozbija widzenie świata
w istocie wizjer ma jakoby inne przeznaczenie niż podziwianie przez niego uroków świata.

dargry napisał/a:
kiedy latać i robić foty?
otóż to. Ostatnio kupiłem sporo filmów, chemii, nawet skaner odkurzyłem. Mam parę pomysłów na zdjęcia, tylko, ze jak mam czas i natchnienie, to światełka brak. 2015 rok będzie stał pod znakiem błony.
Wracając jednak do zasadniczego wątku: A jeśli nie Pentax ? To jeśli ktoś kocha fotografię analogową, filmy i ten moment wyjmowania filmu z koreksu, to Pentax jest idealna alternatywą. Świetne puszki cyfrowe i analogowe, kompatybilne obiektywy. Do tego obrazek z analoga widziany przez 31, 43 (Japan) czy 77 to gwarancja niesamowitych doznań nieosiągalnych w jakiś tam piątkach czy demarkach.

espresso dooobrze mówisz :-B :-B :-B :-B :-B :-B

TM_Mich  Dołączył: 08.09.2009
Co do filmu, to się zgadza.
Tylko dzisiaj często człowiek jakby mniej cierpliwości do tego ma.
Kiedyś robiło się film 36 klatek nieraz w godzinę, a nie raz w miesiąc.
Potem zabawa w ciemni i takie tam (miło się wspomina, jak w piwnicy miałem ciemnię, a ojciec wino w butlu miał. Jak koledzy zaczęli wspomagać wywoływanie zdjęć, to dziwnie wina ubywało ;) )
Dzisiaj wybierasz to co jest dla Ciebie lepsze, nie znaczy to, że dla mnie też będzie lepsze.
Wizjer w ME jest jak potężne okno i miło się przez takie okno świat ogląda, a w X10 (mam) to taki trochę judasz.

TM_Mich napisał/a:
Potem zabawa w ciemni i takie tam (miło się wspomina, jak w piwnicy miałem ciemnię, a ojciec wino w butlu miał. Jak koledzy zaczęli wspomagać wywoływanie zdjęć, to dziwnie wina ubywało

hehehehehe, ale wspomnienia piękne przywołałeś....
kiedyś jako nastolatek, siedziałem w blokowej, piwnicznej ciemni robiąc kolegom reprodukcje rysunków technicznych, siorbiąc z kolegą ratafię (winka ojciec nie robił). Jako że późna noc była i w tamtych czasach trzy programy ukf były nadawane tylko do północy, w starym lampowym pionierze znalazłem jakąś polskojęzyczna stację która w tle coś tam gadała i nieco grała. Jako że dźwięk się pewnie roznosił z piwnicy po klatce schodowej, a jak się potem okazało, była to stacja radia Wolna Europa, co ściągnęło cały batalion milicji. Wpadli z hukiem, wywalając drzwi, rzucili nas gówniarzy na glebę i szukali produkcji ulotek. Nawet otwierali nowe paczki z papierem marki FOTON. Wszystko diabli wzięli. Ile tłumaczenia było w szkole... ojca ciągali. A ja wówczas dopiero się dowiedziałem co to jest rozgłośnia Radia Wolna Europa.
Fajne czasy to były. :evilsmile:

TM_Mich  Dołączył: 08.09.2009
A toś narobił ojcu przyjemności :)
Przynajmniej dzisiaj jest co wspominać.

Patrząc na dzisiejszą młodzież zastanawiam się, co oni za 20, 30 lat będą wspominać?
Jaką komórkę miał?

Jesli często zmieniają, to nawet zapomną jakie komóry mieli.

Mnie ojciec uczył jak robić zdjęcia na aparacie Start 66 (a może Start B?) dwa obiektywy wziernik od góry :-D troszkę większy :-D od obecnych wizjerów, pamiętam też jak zamontował mi w mojej norce drugi aparat telefoniczny. Pamiętam swoje he pierwsze stereo magnetofon kasetowy mk531s miał wzmacniacz i podłączyłem dwie kolumny od radia Amator. To były czasy. Całe popołudnia jak nie na podwórku, to ganianie na rowerze.
A teraz moja córa leży brzuchem do góry grając na komórce i wysyłając smsy i tylko słucha jak jej tłuszcz rośnie. A powiedz jej żeby poszła na spacer... Po co - ma fb. To jest jakiś horror. Ale to taka dygresja ;-)

wyczesany  Dołączył: 26.06.2013
dargry napisał/a:
Całe popołudnia jak nie na powórku to ganianie na rowerze.
To gdzie Ty miałeś ten rower? :mrgreen:

wyczesany napisał/a:
dargry napisał/a:
Całe popołudnia jak nie na powórku to ganianie na rowerze.
To gdzie Ty miałeś ten rower? :mrgreen:

Miało być podwórku już zmieniłem. A rower stał oparty o ścianę przy klatce schodowej i nikt go nie ruszył. Takie czasy były.

Skocz do: